Do Avanti napisałem ostatnio tekst: TOP 5 zabiegów NAPRAWDĘ ODMŁADZAJĄCYCH. Zauważcie Państwo, że nie wymieniam (celowo) w top 5 kwasu hialuronowego i botoksu, czyli dwóch metod, które są podstawą funkcjonowania większości gabinetów medycyny estetycznej. Dla mnie są to jedynie wspomagacza. Prawdziwe odmładzanie odbywa się w inny sposób.

ZABIEGI GWIAZD, czyli czyli TOP 5 zabiegów NAPRAWDĘ ODMŁADZAJĄCYCH

W medycynie estetycznej nie ma metod przeznaczonych dla wybrańców, może z nich skorzystać każda kobieta. Różnica tkwi wyłącznie w częstotliwości, regularności stosowania oraz w ich doborze. Prawdziwe gwiazdy nie wstrzykują sobie kwasu hialuronowego tylko sięgają po metody regenerujące, które cofają czas w sposób dyskretny, bez przerysowań. W profesjonalnym odmładzaniu najważniejszy jest dostęp do wielu technologii oraz odpowiednie łączenie zabiegów tak, by działać na oba komponenty starzejącej się twarzy, czyli na jakość skóry i na proporcje twarzy.

1. Laser frakcyjny CO2 ablacyjny. Najlepszy laser do kompleksowego odmładzania. Silnie stymuluje produkcję kolagenu i daje efekt mocnego odświeżenia skóry. Używa się go do ujędrnienia i zagęszczenia skóry, wygładzenia zmarszczek, redukcji blizn i porów. Zabieg wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ale efekty są spektakularne.

2. HIFU. Jedna z najnowszych metod liftingu bez skalpela. Skoncentrowane ultradźwięki mocno podgrzewają i stymulują tkanki, ale na zewnątrz skóra pozostaje nienaruszona, więc nie ma konieczności rekonwalescencji. Zabiegi można wykonywać bardzo głęboko, bo aż do 4,5 mm.

3. Biostymulatory. Stymulują produkcję własnego kolagenu, dlatego efekt zwiększenia objętości tkanek jest długotrwały i bardziej naturalny w porównaniu z wypełniaczami (np. kwasem hialuronowym). Po kwasie hialuronowym na twarzy następuje rewolucja (z czym wiąże się sztuczność i przerysowanie), a przy wypełniaczach zmiana jest ewolucyjna – z dnia na dzień wyglądamy coraz ładniej i młodziej. Najlepsze stymulatory to kwas l-polimlekowy (Sculptra) i najnowszy – poliprolakton (Ellance).

4. Frakcyjna RF mikroigłowa. Mikronakłuwanie igłami z jednoczesnym mocnym podgrzaniem skóry. Ujędrnia i zagęszcza wiotką, cienką skóry. Daje bardzo dobre efektu wzmocnienia skóry pod oczami.

5. Osocze bogatopłytkowe. Nazywane dopalaczem dla komórek, ponieważ zmusza je do efektywniejszej pracy, niż to wynika z normalnego ich funkcjonowania. Dla efektywności zabiegu ważny jest rodzaj zestawu i metoda wykonania.

avanti-triclinium

Share this article