Marek Wasiluk
 

Inteligentne odmładzanie – HIFU plus RF mikroigłowa

Niedawno  gościliśmy w mojej klinice Anetę Pondo, redaktorkę naczelną Miasta Kobiet, która na dwóch wizytach przetestowała zabiegi odmładzające. Przyjeżdżała na nie specjalnie z Krakowa. Oto co napisała na ich temat w  portalu „Miasto Kobiet

Inteligentne odmładzanie – testujemy RF mikroigłową i HIFU

Tekst: Aneta Pondo

Czas powiedzieć to głośno i wyraźnie – medycyna estetyczna to nie jest napychanie ust i policzków kwasem hialuronowym, chociaż niestety tak się kojarzy i w swojej karykaturalnej formie tak wygląda

Inteligentna medycyna estetyczna to zabiegi regeneracyjne, czyli takie, które wymuszają na organizmie procesy prowadzące do odnowy własnych komórek i tkanek. Wielka piątka takich zabiegów to frakcyjna radiofrekwencja (RF) mikroigłowa, laser frakcyjny ablacyjny, HIFU, biostymulatory oraz osocze bogatopłytkowe. Dwa pierwsze przetestowałam właśnie w Triclinium (aktualnie L’experta), warszawskiej klinice medycyny estetycznej, której właściciel, dr Marek Wasiluk, jest autorem najbardziej poczytnego bloga z tej branży i książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic”.

Gorące igły

Pierwszy zabieg, frakcyjną RF mikroigową, wykonała mi dr Natasza Grądalska. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowicą z mikroigłami na głębokość 0,5 do 3,5 mm i jednoczesnym nagrzewaniu za pomocą fal radiowych. Te dwa impulsy, mechaniczny i termiczny, prowadzą do głębokiej i silnej stymulacji tkanek. Co najważniejsze, podgrzewanie nie zachodzi na powierzchni skóry, ale wewnątrz, czyli tam, gdzie jest potrzebna stymulacja komórek. W efekcie następuje wyraźna poprawa jakości skóry, jej elastyczności i gęstości, a także spłycenie zmarszczek. Działanie zabiegu nie jest widoczne od razu, ujawnia się z czasem, w miarę, jak następuje odnowa kolagenu. Od razu widoczne jest natomiast zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk, które mijają w ciągu 2-3 dni.

Zobacz koniecznie:
RF mikroigłowa – odmładzanie

Liftingujące ultradźwięki

Tydzień później dr Marek Wasiluk wykonał mi kolejny zabieg – HIFU. Uzupełnia on doskonale RF mikroigłową ze względu na mocne działanie liftingujące. W moim przypadku miał przede wszystkim wyostrzyć kontury żuchwy. HIFU wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wywołania w głębi skóry kontrolowanego poparzenia, które stymuluje regenerację tkanki i skracanie się włókien kolagenowych. Dr Wasiluk często podkreśla na swoim blogu, że HIFU jest zabiegiem mocno inwazyjnym, dlatego wymaga dobrego sprzętu i dużego doświadczenia ze strony lekarza, chociaż pozory mogą mylić, bo po zabiegu nie ma widocznych śladów ingerencji ani potrzeby rekonwalescencji, gdyż skoncentrowane ultradźwięki kumulują się punktowo w głębi skóry.

Zobacz też:
HIFU – fakty i mity

1 + 1 = więcej

Te dwa zabiegi bardzo dobrze się uzupełniają. Pierwszy z nich działa bardziej w kierunku poprawy jakości skóry, drugi – jej liftingu. Nie przychodźcie jednak do mnie od razu, żeby oglądać efekty. Te będą się ujawniać stopniowo przez kolejne tygodnie, wręcz miesiące. Na tym właśnie polega nowoczesna medycyna estetyczna – odmładzać przez stymulację własnych procesów w organizmie tak, aby ostateczny rezultat pojawił się z opóźnieniem, ale za to był trwały, w odróżnieniu od zabiegów „starej” medycyny estetycznej, polegającej np. na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego, kiedy to rezultat pojawia się wprawdzie od razu, ale niestety najczęściej jest sztuczny i szybko znika.

Idź do najlepszych

Dr Marek Wasiluk, jako jedyny lekarz w Polsce, ukończył studia MSC in Aesthetic Medicine w Londynie. Nie bez powodu nazywany jest lekarzem od trudnych przypadków – dysponując ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także nowoczesnym sprzętem, rozwija autorskie metody terapeutyczne. Biorąc pod uwagę zarówno dużą liczbę powikłań w medycynie estetycznej, jak i przejaskrawienia w stosowaniu zabiegów, nie mam wyboru –najlepszych rozwiązań dla mojej twarzy szukam u autorytetów. Medycyna estetyczna wymaga zarówno inteligentnych rozwiązań, jak i inteligentnych specjalistów.

Zobacz też:
Odmładzanie

Ostatni komentarz
  • Panie Marku, czy wykonanie jednego zabiegu radiofrekwencji mikroiglowej moze miec optymalny efekt? Czy mozna go wzmocnic jakims innym zabiegiem pomocnym podczas tej samej wizyty. Nie mieszkam w Polsce i raczej nie bede w stanie zrobic serii 3 zabiegow. Mimo wszystko bardzo chcialabym odwiedzic Pana klinike podczas nastepnej wizYty w kraju. Zabieg jest na zmarszczki pod oczami i doline lez a takze bruzde nosowo wargowa. W miare mlodo wygladam ale juz sie zaczynaja sie te obszary psuc. Z gory dziekuje za opowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.