Marek Wasiluk
 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – LIVE

Wczoraj rozpocząłem cykl live’ów, których ideą jest zapoznanie czytelników mojego bloga i obserwatorów moich kanałów społecznościowych z najbardziej interesującymi ich zagadnieniami medycyny estetycznej. Te spotkania na żywo online to także okazja do zadania mi pytań. Pierwszym tematem były usta.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o powiększaniu ust, ale nie macie kogo zapytać

Z pierwszego spotkania można się dowiedzieć m.in:
– jakie są fakty i mity na temat zabiegów powiększania ust,
– ile jest kwasu hialuronowego w… kwasie hialuronowym, czyli co się znajduje w preparatach do powiększania ust,
– jak długo naprawdę utrzymują się efekty zabiegów,
– usta na Angelinę Jolie, „rosyjskie” i inne metody powiększania ust, i dlaczego kierowanie się metodami i modami nie ma sensu,
– jakie mogą być powikłania po zabiegu i co z nimi robić,
– jakie mogą być długofalowe skutki powiększania ust,
– 10 bardzo ważnych zasad dla osób, które chcą powiększyć usta,
– sesja Q&A, czyli odpowiedzi na Wasze pytania.

Powiększanie ust – ciekawostki

W pierwszym spotkaniu opowiadałem o sprawach, o których wnikliwi czytelnicy mojego bloga już wiedzą, ale też o takich, o których jeszcze nie pisałem, dlatego warto przeznaczyć godzinę na obejrzenie filmu. Na zachętę kilka ciekawostek:

– Czy wiedzieliście, że na polskim rynku jest ok. 80 preparatów do powiększania ust i że funkcjonują one jako wyroby medyczne, więc uzyskanie certyfikatu jest relatywnie proste?

– Czy wiedzieliście, że głównym składnikiem preparatów do wypełniania ust jest woda? I że samego kwasu hialuronowego jest w nich zaledwie kilkanaście procent, czasem nawet mniej niż innego rodzaju dodatków (np. do sieciowania)?

– Czy wiedzieliście, że zdarzyło mi się odmówić zabiegu modelowania ust, np. ostatnio, gdy pacjentka zażyczyła sobie ust w modnym ostatnio trendzie wave (fale)?

10 zasad powiększania ust

Na potrzeby live’a przygotowałem 10 elementarnych zasad, których warto przestrzegać, gdy planuje się powiększanie ust. Oto one:
1. Przyjrzyj się jakie masz swoje naturalne usta, co ci się w nich konkretnie nie podoba.
2. Zadaj sobie pytanie, w jakim jesteś wieku i jakie usta ci się podobają i pasują do ciebie, a także, w jakim celu je modelujesz.
3. Zastanów się, jakie chcesz mieć usta nie tylko teraz, ale za lat 10, 15, kiedy będziesz na innym etapie życia zawodowego i prywatnego, jak się będziesz z nimi czuć (bo powiększona usta pozostają).
4. Miej poczucie estetyki, ale całej twarzy, bo nie każde usta do każdej twarzy pasują.
5. Nie kieruj się modą.
6. Upewnij się, że nie masz żadnych chorób, szczególnie autoimmunologicznych.
7. Poszukaj doświadczonej osoby wykonującej zabieg i porozmawiaj z nią, ustalcie wspólny plan.
8. Wybierz preparat dobrej jakości – skoro eksponujesz usta, to chcesz, żeby ładnie wyglądały, równo, były w dotyku jednolite, bez grudek, bez stwardnień, w końcu może będziesz się całować, jesz też codziennie.
9. Nie korzystaj z okazji.
10. Pamiętaj, że dużo łatwiej jest powiększyć usta niż je zmniejszyć.

Marek Wasiluk – LIVE #2

Kolejny live za tydzień, czyli dokładnie 14 czerwca, o godz. 20 na profilu na fb: Dr Marek Wasiluk. Temat będzie gorący jak zbliżające się lato, czyli Jak zapobiegać przebarwieniom i co zrobić, gdy już się pojawią.

 

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.