Marek Wasiluk
 

5 zabiegów idealnych na lato

W ciągu roku, w wirze pracy często zapominamy o potrzebach naszej skóry. Wykorzystajmy urlop, by przywrócić młodość naszemu ciału.

 1) Młodsza twarz (osocze bogatopłytkowe)

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z najbardziej bezpiecznych metod odmładzania. Nie ma działań ubocznych, nie zaszkodzi i nie uczuli, bo korzystamy z zasobów własnego organizmu. Nie wstrzykujemy niczego obcego, tylko własną odwirowaną krew. W osoczu znajduje się duża liczba płytek krwi, które są silnym stymulatorem – poprzez uwalniane po wstrzyknięciu czynniki wzrostu powodują regenerację komórek. Dzięki odwirowaniu uzyskujemy ich wyższe stężenie niż jest we krwi. Osoczem ostrzykujemy najczęściej twarz, szyję, dekolt i dłonie. Działa ono stymulująco na skórę, dlatego jest to jedno z najlepszych narzędzi w walce o lepszy wygląd, w dodatku łatwo dostępne – można wręcz powiedzieć, że jest zawsze pod ręką.

smart lifring

SmartLifting

 2) Idelany owal twarzy (SmartLifting)

Mikronici liftingujące to w gabinetach medycyny estetycznej hit ostatnich miesięcy; ja stosuję je pod nazwą SmartLifting już od półtora roku. Cienkie, krótkie nici wprowadzone pod skórę budują jej rusztowanie i zmuszają do regeneracji, przez co staje się grubsza i sztywniejsza. Smart lifting poprawia kontur twarzy i świetnie wzmacnia tkankę. Mikronici są bezpieczne (bo biozgodne), nie przesuwają się i są wchłanialne. To te same mikronici, które wykorzystuje się przy bardzo precyzyjnych operacjach, np. kardiochirurgicznych czy oczu. SmartlLifting można stosować także dla podniesienie biustu i pośladków, a także w zabiegach gienkologii estetycznej.

3) Zmysłowe usta (kwas hialuronowy)

Potocznie słyszymy o powiększaniu ust. Jednak prawidłowe określenie tego zabiegu to modelowanie ust, bo jego ideą nie jest wcale zwiększanie objętości ust tylko nadanie im dobrego wyglądu. Czasem w wyniku predyspozycji anatomicznych usta są zbyt wąskie albo asymetryczne. Na wygląd ust wpływa też negatywnie proces starzenia się. Mniejsze napięcie skóry, opadające kąciki ust, zatarcie granicy między czerwienią wargową a skórą – to powoduje, że kobiety w pewnym wieku decydują się na zabieg przywracający ustom młodszy wygląd. Modelowanie ust kwasem hialuronowym to idealny sposób, by dodać im zmysłowości.

botoks na lwią zmarszczkę

Botoks likwiduje lwią zmarszczkę (fot. Pink media)

 4) Gładkie czoło i oczy(botox)

Mówimy botox, ale naprawdę chodzi o toksynę botulinową typu A (inaczej botulinę) dostępną w preparatach pod różnymi nazwami handlowymi (Botox, Azzalure, Boucouture). Ja używm preparatu Azzalure, gdyż ma największy stopień penetracji, wysoką skuteczność i jest pakowany w małe jednostki. Firmy farmaceutyczne pozyskują toksynę botulinową w warunkach laboratoryjnych, przez hodowlę bakterii Clostridium botulinum, które ją wydzielają. Botulina wygładza zmarszczki poprzez czasowy paraliż mięśni. Najczęściej stosowna jest na lwią zmarszczkę, zmarszki na czole, kurze łapki. Latem polecam też toksynę botulinową na nadpotliwość.

5) Lepszy komfort życia (ginekologia estetyczna)

Ginekologia estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny estetycznej. Koncentruje się na zabiegach poprawiających wygląd kobiecych narządów płciowych, a także zwiększających komfort życia intymnego. Do wykonania zabiegów mogą być wskazania medyczne, estetyczne oraz związane z poprawą komfortu życia seksualnego. Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich sfer intymnych, odczuwa mniejszą satysfakcję podczas zbliżeń seksualnych lub dolegliwości fizyczne i psychiczne związane z tym obszarem ciała. Pomocy szukają także kobiety po porodach, które pragną szybciej wrócić do formy i kobiety dojrzałe, które mają potrzebę zrewitalizowania intymnych części ciała albo mają problem z nietrzymaniem moczu. Zabiegi ginekologii estetycznej w prosty, szybki i mało inwazyjny sposób mogą pomóc kobietom poprawić komfort życia.

 

Ostatni komentarz
  • Dzien dobry a ja mam pytanie w jakuej kolejnosci wykinac zabieg ? Najpierw botoks Potem nici liftingujace czy odwrotnie?
    Botoks czolo i kurze lapki
    Nici Pidniesienie owalu
    Czy nici bez haczykow daja jakues wfekty podniesienia owalu policzkow?
    Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.