Marek Wasiluk
 

Inteligentny Smart Lifting (film i zdjęcia z zabiegu)

Smart lifting wykonuję prawie od roku. Przywiozłem tę metodę z Hiszpanii i różni się ona znacząco od zabiegów z wykorzystaniem nici, które dostępne są w wielu polskich gabinetach medycyny estetycznej, zarówno techniką wykonania, jak i samą filozofią zabiegu. 

smart lifitng mikronici

Do smart liftingu stosowane są bardzo cienkie mikro-nici, takie same jakich używa się do operacji kardiochirurgicznych czy oczu (fot. Pink Media)

Nici do smart-liftingu są krótkie, nie mają haczyków i ich zadaniem nie jest naciągnięcie skóry, ale wywołanie naturalnego procesu regeneracji tkanek. W zabiegu wykorzystywane są cieniusieńkie mikro-nici, takie jakich używa się w operacjach np. kardiochirurgicznych czy operacjach oczu. Są całkowicie bezpieczne i po paru miesiącach (8-12) całkowicie się wchłaniają.

OBEJRZYJ FILM:

smart lifring

Zabieg smart lifting daje naturalny efekt  odmłodzenia twarzy (fot. Pink Media)

Smart lifting stosuję głównie na twarz, szyję i dekolt, ale zabieg nadaje się także do liftingu całego ciała. Świetnie regeneruje skórę ramion, ud, pośladków. Można go także stosować do delikatnego podniesienia biustu. Smart lifting dobrze się sprawdza jako uzupełnienie innych zabiegów. Przykładowo, jeśli ktoś decyduje się na kwas l-polimlekowy to może uzupełnić ten zabieg o smart lifting na czoło i szyję, gdyż akurat kwas l-polimlekowy nie jest w tych rejonach stosowany.

Smart lifting nazywam inteligentnym liftingiem. Nie da się bowiem zrobić zabiegu według raz ustalonego schematu. Każda twarz jest indywidualna, zabieg ma ją odmłodzić (ewentualnie, jeśli jest taka potrzeba skorygować jakąś dysproporcję lub ubytek), bez sztucznego zmieniania rysów. Nici wprowadza się za pomocą igieł punktowo, bardzo precyzyjnie. Do zabiegów takich jak ten (podobnie jak np. do wolumetrii) trzeba mieć zmysł przestrzenny i znać – mówiąc najogólniej – prawa fizyki. Wtedy można przewidzieć, jaki będzie skutek wprowadzenia nici w dane miejsce, gdzie nastąpi wypchnięcie czy podniesienie, jak zmiana wpłynie na ogólny wygląd twarzy.

Lubię wykonywać smart lifting, bo efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Kolagen pod wpływem wprowadzonych mikro-nici sam się regeneruje i odbudowuje. Proces ten trwa przez kilka miesięcy, co wymaga cierpliwości od pacjentki w oczekiwaniu na efekt, ale przykład pani Katarzyny Kowalewskiej, która na zabiegu była 3 miesiące temu, a teraz z każdym dniem wygląda piękniej, jest najlepszą rekomendacją smart lifitngu.

smart -tak wygląda igła

Nici wprowadzane są za pomocą specjalnych igieł. Zabieg jest bezbolesny, bo twarz jest znieczulona (fot. Pink Media)

 

smart - rysownaie na twarzy

Smart lifting wymaga inteligentnego podejścia do twarzy, bo każda jest inna i potrzebuję nici w innym miejscu. Trzeba przewidzieć, jaki będzie skutek wprowadzenia nici w konkretne miejsce (fot. Pink Media)

 

smart

Kolagen pod wpływem wprowadzonych nici sam się odbudowuje i regeneruje. Efekt jest naturalny i długotrwały (fot. Pink Media)

 

Ostatnie komentarze
 • Czy ten zabieg jest lepszy od wprowadzania złotych nici?

  • Zdecydowanie tak. Po pierwsze nie ma wiarygodnych danych/badań na temat złotych nici. A poza tym złote nici są wprowadzane na stałe. Po kilku latach, ponieważ skóra się starzeje, ulega ścieczeniu i przesuwa się złote nici zaczynają wyglądać nieestetycznie (bo po przesunięciu się skóry są w nie w takim miejscu gdzie powinny być), a czasami nawet potrafią prześwitywać przez skórę. Nici stosowane do smartliftingu silniej stymulują skórę do produkcji kolagenu, a poza tym wchłaniają się, dlatego nie ma takich problemów jak przy złotych niciach. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • A ile nici potrzeba aby podnieść efektywnie pośladki?

  • Serdecznie zapraszam na konsultacje. Są różne nici i różny stopień opadnięcia pośladków. Może być potrzeba kilkanaście a może nawet ok 100.
   Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • witam
  Jestem zainteresowna zrobieniem nici w oklicach policzkow I podbrodka ( tak jak na powyzszym zdjeciu) jaki bylby koszt takiego zabiegu ?

  • Koszt w dużej mierze zależy od ilości użytych nici i waha się od 800 do 2500 zł. Więcej jestem w stanie powiedzieć po obejrzeniu i ocenie kondycji twarzy. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Agnieszko, polecam Ci zabieg Smart liftingU na twarz:) Kilka miesięcy temu Pan dr. Marek Wasiluk wykonał mi go u siebie w klinice i nie musiałam długo czekać na efekt. Powiem tak…” ŻYCIE JEST PIĘKNE I JA TEŻ ”
  Pozdrawiam.
  Katarzyna Kowalewska

  • Pani Kasiu, bardzo dziękuję i cieszę się, że jest Pani zadowolona z efektów. Zadowolona pacjentka to dla mnie chyba najlepsza rekomendacja. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.