Marek Wasiluk

Dawno już nie pisałem o rozstępach. Przypominam o tej metodzie w wywiadzie dla magazynu „Miasto Kobiet

NIGDY WIĘCEJ ROZSTĘPÓW

Miasto Kobiet: Ponad cztery lata temu ogłosił pan, że istnieje skuteczna metoda usuwania rozstępów. Czy to oznacza, że wcześniej sobie z nimi nie radzono?

Marek Wasiluk: Na hasło „usuwanie rozstępów” pojawia się w wyszukiwarkach wiele metod, tyle tylko, że ich skuteczność jest znikoma. Na przykład laseroterapia, która w zasadzie działa jedynie w przypadku bardzo świeżych rozstępów, a i tak z efektem dużo gorszym niż zabiegi moją autorską metodą No Stretch Marks, którą opracowałem i wdrożyłem kilka lat temu.

Na czym polega ta metoda?
No Stretch Marks to usuwanie rozstępów z wykorzystaniem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry i jednoczesnym jej podgrzewaniu. Urządzenie ma głowicę zakończoną igiełkami, które wbija się w skórę na głębokość do 3,5 mm. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, które ogrzewają skórę na całej długości igieł. To daje silny bodziec termiczny i mechaniczny, stymulujący fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Idea zabiegu polega na tym, że bodziec ten trafia dokładnie tam, gdzie jest potrzebny, w przestrzeń rozstępu.

Zobacz też: Na rozstępy rf mikroigłowa

Urządzenia do rf mikroigłowej są na rynku od paru lat, a jednak nie zauważyłam, by wyrosła panu konkurencja i by masowo stosowano tę metodę w gabinetach.
Bo urządzenie to nie wszystko. Żaden producent i dystrybutor sprzętu nie przygotuje protokołów zabiegowych nadających się do skutecznego usuwania rozstępów, bo producenci nie mają takiej wiedzy i działają zachowawczo. W efekcie pewna liczba gabinetów ma urządzenie do rf mikroigłowej, ale nie wie, jak z niego korzystać, by osiągnąć dobre rezultaty. Ja działam zupełnie inaczej, i dotyczy to nie tylko rozstępów, ale też blizn, przebarwień czy kompleksowego odmładzania. Opracowuję autorskie terapie i własne protokoły, łączę zabiegi, testuję, obserwuję, nie trzymam się sztywno żadnych reguł. Zabiegi, które wykonuję, są z reguły łączone, często mocne, ale mam doświadczenie i wiedzę, jak je robić, nie przekraczając granic bezpieczeństwa. Umiem też ocenić, ile warte są urządzenia, które kupuję – a nie wszystkie aparaty do rf mikroigłowej nadają się do usuwania rozstępów. Ważny jest rodzaj igieł, ich rozstawienie, sposób izolacji. Po wykonaniu kilku tysięcy zabiegów niewiele już może mnie zaskoczyć.

Z czego wynika trudność w usuwaniu rozstępów?
Rozstępy to rozerwana skóra. We wczesnym stadium, tzw. zapalnym, organizm sam próbuje sobie poradzić z urazem, ale ubytki są zbyt duże i rozstępy przechodzą w stadium zanikowe (zerwana tkanka, zamiast się regenerować, zanika). W zabiegach usuwających rozstępy chodzi więc o to, aby odbudować te ubytki tkanki. Trudność polega na tym, że wymaga to takiej stymulacji resztek włókien kolagenowych, by były one zdolne odbudować braki.

Co to znaczy, że zabiegi No Stretch Marks są skuteczne?
To znaczy, że można doprowadzić do nawet całkowitej regeneracji rozstępów lub takiej ich poprawy, że przestają być problemem. To oczywiście wymaga czasu i kilku, a w ekstremalnych przypadkach nawet kilkunastu zabiegów, wykonywanych w ok. dwumiesięcznych odstępach. Zdarza się jednak, że wystarczą i jeden, dwa zabiegi, gdy rozstępy są świeże i mają nie więcej niż trzy miesiące. I to jest uniwersalna zasada – im szybciej zajmiemy się problemem, tym łatwiej go rozwiązać. Cała reszta jest uzależniona od tak wielu czynników, że unikam generalizacji: od tego, jak głębokie i szerokie są rozstępy, od wieku pacjenta, od trybu życia, jaki prowadzi, od jego stanu zdrowia. Każdy przypadek jest inny. Skutkiem ubocznym zabiegów jest ujędrnienie skóry, co jest szczególnie ważne dla kobiet po ciąży.

Zobacz też: Rozstępy na brzuchu po ciąży (zdjęcia i efekty zabiegów)

Czy to właśnie takie kobiety są pana najczęstszymi klientami?
Paradoksalnie nie, gdyż rozstępy to przypadłość także młodych kobiet, które nigdy nie rodziły. I oczywiście także mężczyzn, u których skóra pęka albo w okresie wzrostu, albo przy rozroście masy mięśniowej osób ćwiczących na siłowni. Co do kobiet, moja najmłodsza pacjentka z rozstępami miała 11 lat, najstarsza ponad 50. I u każdej z nich były dobre rezultaty.

Ostatnie komentarze
 • Witam Panie Doktorze
  Jestem zainteresowana zabiegiem na usuwanie rozstępów efekty na zdjeciach są super. Moje pytanie jest takie miałam przepukline pępkową po porodzie, przez co miałam zabieg wszycia siatki czy to dyskfalifikuje mnie do zabiegu. Rozstępu sa tylko na brzuchu oczywiscie blizko pępka i przy lini majtek. z góry dziękuje za informacje.

  • Przepuklina i siatka nie są przeciwwskazaniem.

 • Wysłałam do Pana maila, z niecierpliwością czekam na wiadomość 😉

  • Wysłałem odpowiedź

 • A czy rozstępy, które są wklęsłe – jakby takie dziury – również da się usunąć? Mam takie właśnie na udach pod pośladkami :/

  • Wklęsłe spokojnie daje się poprawiać.

 • Witam panie doktorze.Niedługo skończe 15 lat i już od dłuższego czasu mam dość duże rozstępy na udach,pośladkach, a w ostatnim czasie zauważyłam także na piersiach. Jestem niską i dość drobną osobą dlatego nie wiem jakie są tego przyczyny i jak sobie z tym radzić.

  • Problemem jest okres dojrzewania i związana z tym burza hormonalna i skok wzrostow. Niestety nie za dużo da się na to poradzić, za wyjątkiem zdrowego stylu życia, odżywiania

 • Dzien dobry 🙂 nawiązując do powyzszego posta: czy w młodym wieku (14 lat) na swieze rozstepy zostaje tylko odzywianie? Moja córkę właśnie dopadl problem rozstępów na biuście: jest wycwiczona, zgrabna dziewczyna. Czy jakies zabiegi wchodza w grę?

 • Wyslalam do Pana maila wraz ze zdjęciami, czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.