Marek Wasiluk
 

L’experta, najlepsza klinika medycyny estetycznej premium

Pod koniec ubiegłego roku zapowiadałem otwarcie nowej kliniki L’experta  i wyjaśniałem, dlaczego zdecydowaliśmy się nie tylko na zmianę lokalizacji i powiększenie przestrzenie, ale na całkowity rebranding, mimo iż marka Triclinium była mocno rozpoznawalna. Dzisiaj piszę już nie z perspektywy zbliżającej się zmiany, ale będąc już w tej zmianie, bo L’experta działa, chociaż jeszcze nie wszystkie jej części. Ale już wiadomo, że jest to miejsce wyjątkowe, i piszę to nie tylko z perspektywy jego właściciela, ale obiektywnego oglądu sytuacji wyrażanej przez osoby nas odwiedzające, naszych gości-pacjentów.

W tej chwili już w pełnym zakresie działa część związana z medycyna estetyczną, czyli moja działka, oraz część stomatologiczna, którą zajmuje się moja żona, Kamila Wasiluk, znana z mediów jako Mamaortodonta. Natomiast część relaksacyjna, która będzie miała wyjątkową ofertę i innowacyjne rozwiązania przeznaczone na odpoczynek dla ciała, umysłu i psychiki, oraz wspomagające nasze wewnętrzne, naturalne mechanizmy zapobieganiu starzeniu całego organizmu, jeszcze jest w trakcie organizacji. Ale już niedługo będę mógł o niej więcej napisać i zdradzić parę ciekawostek.

Zobacz też: Zamykamy Triclinium, otwieramy L’expertę

Kluczowe wartości i well-being

Myślą przewodnią, jaka nam przyświecała przy organizowaniu nowego miejsca było zbudowanie L’experty w oparciu o cztery główne wartości: nowoczesność, profesjonalizm, rzetelność i empatia. W trakcie, jako piąta wartość doszła chęć pomocy pacjentom znajdującym się w trudnym stanie, np. z powikłaniami, których nikt nie chce i nie potrafi leczyć. A dodatkowo okazało się, że uda się wygospodarować miejsce i wprowadzić na kilka ciekawych rozwiązań służących efektywnemu relaksowi ciała i duszy, oraz uwalniającymi naturalne mechanizmy odmładzania, jakie tkwią w nas, w naszych komórkach.

Wyjątkowość L’experty polega na tym, że wraz ze zmianą nazwy poszerzyliśmy ofertę w kierunku medycyny well-being, medycyny dobrego życia, a nie tylko medycyny estetycznej i stomatologii, czy kosmetologii. W tym kierunku zresztą zdążałem już od dawna, ale wcześniejsze warunki lokalowe nie pozwalały na rozwinięcie skrzydeł.

Medycynę dobrego życia traktuję jako spojrzenie na komfort życia z szerszej perspektywy, nie tylko wyglądu, ładnej figury i braku zmarszczek czy przebarwień. Jest to także ładny i prawidłowy układ kostny twarzy – w tym zakresie będziemy wykorzystywać synergię stomatologii estetycznej z medycyna estetyczną. Ale jest to także styl życia, umiejętność korzystania z relaksu i odpoczynku, radzenia sobie ze stresem, prawidłowe odżywianie, samoświadomość, co nam służy, co nie, sposób myślenia o sobie i życiu.

Nasze ciało, organizm ludzki to bardzo skomplikowana i piękna maszyneria, której komórki potrzebują funkcjonować w harmonii, bo jeśli jej nie ma to najlepszy lek nie przedłuży życia. O tę harmonię będziemy dbać w naszej holistycznej strefie SPA.

Innowacje i nowe obszary działania

Ponieważ w L’expercie mamy dużo przestrzeni, możemy wdrażać nowe pomysły innowacyjnych terapii. Z zastrzeżeniem że wprowadzamy tylko to, co ma naprawdę sens, a nie to, co jest modne. Moją filozofię łatwo zrozumieć, gdy się przeczyta tekst o tym, dlaczego rzadko ulegam nowinkom medycyny estetycznej.

Zobacz koniecznie: Dlaczego nie ulegam nowinkom 

W przypadku L’experty zależy mi na kompleksowości oferty, jej spójności, na tym, by każdy z jej elementów się dopełniał, żeby spełniała wymogi każdej z trzech gałęzi medycyny estetycznej: upiększającej, odmładzającej (anti-ageing) i korygującej. Dlatego po etapie koncepcyjnym, a potem związanym z wykańczaniem kliniki i nową organizacją jej pracy (cały czas zwiększamy liczbę personelu), przeszedłem do etapu, który można nazwać poszukiwań naukowych rozwiązań na dopełnienie możliwości technologiczno-sprzętowych, know-how, aby spełniała kryteria kompleksowości nie tylko z nazwy (każdy gabinet pisze, że ma kompleksowa ofertę, ale niewiele to ma wspólnego z rzeczywistością), ale według standardów jakie lubię sobie narzucać. Taką rzeczą jest chociażby decyzja o zakupie urządzeń wspierających diagnostykę i leczenie powikłań.

Od lat trafiają do mnie osoby z powikłaniami po zabiegach medycyny estetycznej i ten trend jest niestety wzrostowy. Przy niewielkiej ilości gabinetów, które by się tym zajmowały, jak i standardów postępowania, stwierdziłem, że nie mam wyboru, że przy takiej liczbie pacjentów szukających pomocy, muszę jeszcze bardziej wzmocnić i sprofesjonalizować ten obszar. A przy powikłaniach możliwość szybkiej diagnostyki, np. wykonania na miejscu USG, bardzo ułatwia trafne dalsze leczenie. Zresztą nawet nazwa L’experta do tego zobowiązuje.

Ekskluzywna oferta

Ponieważ moje drugie imię to nowoczesne technologie, na pewno będziemy szli w tym kierunku. Cały czas obserwuję światowy rynek medycyny estetycznej i branży beauty, i o wielu rozwiązaniach wiem szybciej niż większość lekarzy w Polsce (nie każdy ma charakter naukowca i poszukiwacza tak, jak ja), dlatego gdy pojawia się coś naprawdę sensownego, nie waham się w to inwestować.

Przykładowo, pod koniec roku kupiłem urządzenie do Emfit i po analizach i przetestowaniu go, zdecydowałem o uruchomieniu nowej pozycji w naszej ofercie – modelowanie i wyszczuplanie ciała. Ale też, jak poczytacie i posłuchacie w jaki sposób opisuję tę technologię, to zauważycie, że w sposób odmienny, rzetelny, a nie przesadzony, jak jest często reklamowana w mediach.

Emfit to urządzeni modelujące mięśnie i przy okazji wyszczuplające ciało, a nie redukujące tkankę tłuszczową, której redukcja co prawda minimalna jest, ale niewielka. Jestem przekonany, że lada moment o Emfit będzie głośno. Jednocześnie wiem, że część osób da się „złapać” na odchudzanie przy pomocy Emfit, i będzie zawiedziona brakiem odchudzenia.

Zobacz więcej w artykule: EMFIT – nowa metoda modelowania ciała

Nowoczesność będzie też jeszcze bardziej widoczna w części stomatologicznej, która zdąża w kierunku estetyki, w kompleksowym rozumieniu. Podejmujemy już od jakiegoś czasu terapie, które łączą możliwości medycy estetycznej i stomatologii [Zobacz przykład TUTAJ]

Nie mogę się też doczekać, żeby zaprezentować część relaksacyjną. Jestem przekonany, że pod względem przemyślenia oferty, i jeszcze kilku innych elementach (nie chcę ich zdradzać jeszcze na tym etapie) nie ma takiego drugiego miejsca w Warszawie.

Nowoczesność widać też w naszej ekskluzywnej ofercie dla VIP-ów. Są osoby, dla których zachowanie prywatności jest tak priorytetowe, że są gotowe wynająć całą klinikę, aby tylko mieć pewność, że zostanie zapewniona pełna dyskrecja. Albo są osoby, których tryb życia nie pozwala na wizytę u nas w tzw. normalnych godzinach pracy. Mogą one ustalić z nami specjalny termin wizyty, gdy trzeba będzie nawet w godzinach nocnych. Są wreszcie osoby, które przyjeżdżają lub przylatuję z daleka, nawet z innych krajów, i dla nich priorytetem jest, aby ktoś o nich zadbał kompleksowo, począwszy od odebrani z lotniska, zawiezienia do hotelu, a potem do kliniki już na zabiegi. Jesteśmy w stanie sprostać tym wymaganiom,

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.