Marek Wasiluk
 

Laser frakcyjny – efekty po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu

Kiedy jesienią rozpocząłem cykl „Oko w oko z laserem frakcyjnym”, jednym z jego elementów było pokazanie zabiegu na konkretnej pacjentce. To na czym mi zależało, to pokazanie żywego pacjenta, wybranego losowo, a nie zasadzie, że dobieramy specjalnie osobę, na której można atrakcyjniej zobrazować jakiś konkretny efekt.

Laser frakcyjny ablacyjny dla osoby 60+

Pani Lucyna, 60+, nigdy wcześniej nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej. Pierwszy zabieg odmładzania laserem frakcyjnym wykonałem u niej pod koniec października. Natomiast w lutym po ponad 3 miesiącach przyszła na drugi zabieg. To, co opisuję dzisiaj to efekt pierwszego zabiegu. Mam nadzieję, że pacjentka pojawi się u nas ponownie jesienią, aby pokazać jak zmieniła jej się twarz po roku, po dwóch zabiegach, bo w przypadku lasera frakcyjnego ablacyjnego, który działa na zasadzie naturalnej regeneracji własnych tkanek, na końcowy rezultat zabiegu trzeba czekać czasem kilka miesięcy.

Cały cykl „Oko w oko z laserem frakcyjnym” miał charakter edukacyjny, a jego głównym celem było uświadomienie, że w przypadku zabiegów odmładzających nie ma w medycynie estetycznej alternatywy dla lasera frakcyjnego ablacyjnego.

Zobacz też:
Laser frakcyjny ablacyjny – odmładzanie 60+

Laser frakcyjny – efekty zabiegu

Po 3 miesiącach widać, że twarz pani Lucyny uzyskała większą świeżość, poprawił się koloryt skóry i zwiększyła sprężystość tkanek i jakość skóry. Znacznie zniknęły też przebarwienia typu starczego. Ten typ przebarwień jest jedynym, który można usunąć laserem frakcyjnym, chociaż i tak zaskoczył mnie ten efekt już po jednym zabiegu (nie zawsze tak się dzieje). Przy okazji dygresja – proszę pamiętać, że laser frakcyjny nie jest do usuwania przebarwień, a to że działa na przebarwienia typu starczego wynika stąd, że one powstają wskutek starzenia się skóry, a nie zaburzeń pigmentacji.

Przed i po 1 zabiegu / fot. L’experta

Przed i po 1 zabiegu / fot. L’experta

Przed i po 1 zabiegu / fot. L’experta

Przeczytaj koniecznie:
Laser frakcyjny CO2 do odmładzania twarzy

Jeśli przyjrzymy się dokładniej skórze, szczególnie w okolicach oczu to zmarszczki i zagniecenia są o połowę płytsze. A podkreślam, że minęły dopiero trzy miesiące od zabiegu, więc ten efekt jeszcze by się pogłębiał, nawet gdyby pacjentka nie robiła kolejnego zabiegu. Mniej widoczne są też pory skórne – laser frakcyjny bardzo dobrze działa na ich zmniejszenie (chociaż nie da się tego całkiem poprawić jednym zabiegiem).
Rezultaty zabiegu widać też na zbliżeniach, na zdjęciach pokazanych w tym FILMIE:

Pani Lucyna o efektach odmładzania laserem frakcyjnym ablacyjnym mówi m.in:

– Zmarszczki pod oczami, taka zmięta skóra, dużo się zmniejszyły. Wokół ust miałam znaczne plamy które prawie całkowicie zniknęły, nie widać ich teraz. Mam odczucie, że skóra jest jędrniejsza, świeższa i wyglądam trochę młodziej.
W filmie pani Lucyna opowiada też o okresie rekonwalescencji po zabiegu, który okazał się całkiem znośny.

FILM:

Jak można podsumować to co udało się uzyskać zabiegiem? Po pierwsze oglądając zdjęcia każdy może się przekonać naocznie, że laser frakcyjny działa. Po drugie można realnie zobaczyć, jaki daje efekt jeden zabieg laserem frakcyjnym. Po trzecie widać, że nie ma komplikacji, typu: zanik tkanki tłuszczowej, jeszcze większa wiotkość skóry niż przed zabiegiem (w internecie można czasem wyczytać tego typu rzeczy, i może się to zdarzyć, ale przy słabym sprzęcie czy źle wykonanym zabiegu). Te rzeczy każdy może ocenić samodzielnie oglądając powyższy film.

Wada medialna i inne aspekty lasera frakcyjnego ablacyjnego

Na koniec kilka dodatkowych słów komentarza:
1) Laser frakcyjny należy do zabiegów regenerujących. Tego typu zabiegi mają pewną „wadę” medialną, że nie dają możliwości pokazania tak spektakularnego na zdjęciach efektu, jak np. po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym, gdzie możemy natychmiast pokazać efekt „przed i po zabiegu” działający na wyobraźnię oglądających. Ale zabiegi regeneracyjne mają wielka przewagę i przyszłość w medycynie estetycznej (o czym wiele mówię od lat, ale jeszcze w niedługim czasie napiszę szerzej).

2) Pani Lucyny skóra naprawdę nie jest najprostsza w skorygowaniu, z racji zaawansowania procesów jej starzenia.

3) Pomimo że nie upłynęło za dużo czasu od zabiegu, to widać wyraźnie efekty i żadna inna metoda regeneracyjna takiego efektu by nie przyniosła (być może niektórzy pomyślą, że bardzo głęboki peeling też by dał taki efekt, ale nie dałby, bo peeling działa inaczej, inaczej działa na skórę i ją uszkadza).

4) Nie jest prosto taki efekty uzyskać – trzeba wiedzieć, co się robi, i dlaczego to robi, a do tego mieć odpowiednie urządzenie. Wykonując zabieg laserem frakcyjnym pracujemy z żywym organizmem, i pracujemy nad modyfikacją jego funkcjonowania. Tego typu zabiegi nigdy nie były i nie będą mogły być robione jak przez kalkę, u każdego trzeba troszkę inaczej lub całkiem inaczej postępować, żeby osiągać zaplanowany efekt. Warto o tym pamiętać.

5) Laser frakcyjny ablacyjny CO2 jest niezastępowalny przez żadną inną terapię odmładzającą.

6) Warto pamiętać, że inne typy laserów frakcyjnych działają istotnie słabiej, a wręcz czasem, przy dużych problemach do korekty, mogą w ogóle nie zadziałać.

Zobacz też:
Przetestowałem na sobie laser frakcyjny ablacyjny. Efekty przed i po

Jeśli ktoś chce więcej poczytać na temat laserów frakcyjnych CO2 to zapraszam do przeczytania innych artykułów z mojego bloga, obejrzenia filmów na kanale YOUTUBE Kliniki L’experta czy na stronie WWW lexperta.pl

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.