Marek Wasiluk
 

Laser frakcyjny ablacyjny na odmładzanie 60+

Kiedy przychodzi do mnie kobieta 60+, która wcześniej nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej, wiadomo, że należy rozplanować na dłużej terapię odmładzającą i uwzględnić w niej kilka zabiegów. Zdarza się jednak, że z racji ograniczeń budżetowych trzeba te plany ograniczyć do minimum. Wiadomo wtedy, że nie da się uzyskać efektu takiego, jak wtedy, gdy nie ma ograniczeń finansowych. Chyba, że…

Dla kogo laser frakcyjny ablacyjny i ile zabiegów

Przypadek, który dziś pokażę jest nietypowy. Z racji wymienionych wyżej ograniczeń zaplanowaliśmy tylko dwa zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym. Jednak efekt po pierwszym zabiegu był taki, że pacjentki, gdy przyszła na drugą wizytę, nie poznałem. Uprzedzam jednak, że takie rezultaty po jednym zabiegu to ewenement i w żadnym wypadku nie należy się przywiązywać do myśli, że w wielu 60 lat tylko po jednym zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym będziemy od razu wyglądać o 10 lat młodziej, jak ta pacjentka.

Pacjentka miała problem z opadającą, wiotką i ścieńczałą skórą, z nierównym kolorem skóry, z rumieniem, z przebarwieniami starczymy oraz z mnóstwem drobnych zmarszczek.

Zobacz też:
Laser frakcyjny ablacyjny – jak wygląda zabieg (film i zdjęcia)

Laser frakcyjny ablacyjny – efekt po jednym zabiegu

Wykonałem laser frakcyjny ablacyjny z bardzo mocnymi parametrami. Zabieg był nieprzyjemny i wymagał prawie dwóch tygodni rekonwalescencji. Kiedy jednak pacjentka przyszła do mnie na drugi zabieg po półtora miesiąca, zatkało mnie. Robię zabiegi od 9 lat i nie miałem takiego efektu po 1 zabiegu i po półtora miesiąca od wykonania.

Co udało się uzyskać? Poprawiła się jakość skóry i jej napięcie. Wyrównał się kolor skóry, rumień niemal całkowicie zniknął. Zmniejszyła się siateczka zmarszczek. To wszystko spowodowało, że zmienił się całkowicie wyraz twarzy pacjentki i ze starszej pani zmieniła się w piękną dojrzała kobietę.

O laserze frakcyjnym CO2 od dawna piszę, że jest to must have odmładzania. I dodam, jak zwykle przy tej okazji, że kluczowe jest umiejętne wykorzystanie lasera. Mam duże doświadczenie, a zarazem odwagę, w dobieraniu parametrów, które wykraczają poza to, co proponują producenci w protokołach zabiegowych. Na tym właśnie polega inteligentna medycyna estetyczna.

Może Cię zainteresuje:
Laser frakcyjny ablacyjny – zasady działania i powikłania

Poniższe zdjęcia – bez makijażu i bez retuszu, efekty przed i po jednym zabiegu:

Przed i miesiąc po zabiegu (fot. materiały własne Triclinium)

Przed zabiegiem i półtora miesiąca po zabiegu (fot. materiały własne L’experta)

Przed i miesiąc po zabiegu (materiały własne riclinium)

Przed zabiegiem i półtora miesiąca po zabiegu (materiały własne L’experta)

Ostatnie komentarze
  • Szkoda, że takie zabiegi nie są w zasięgu normalnego śmiertelnika.

    • @MAŁA Jak komuś zależy to te 1,5 tysiąca na zabieg odłoży sobie, nawet jakby miał oszczędzać. A sama widzisz jakie efekty

  • Zawsze doktor pisał że laser frakcyjny to nie jest dobra metoda na pozbycie się przebarwień. Tutaj widać, że jednak jest skuteczny w walce z przebarwieniami

  • Dzień dobry!Jakie kremy Pan Poleca tuz po zabiegu laserem ablacyjnym na twarz i w okresie kiedy strupek odpadnie?czy może to być w pierwszym przypadku- natłuszczający podstawowy, jak najnmniej dodatków i w drugim regeneracyjny?I czy ten regeneracyjny może mieć np wit C w składzie lub pantenol? Pytam , gdyż słyszałam już o paru róznych opcjach, w tym żeby żadnych kremów nie stosować przez pierwszy tydzień i nie wiem na ile moge im zaufać…

  • U mnie po tym laserze skóra stała się cienka i przezroczysta. Do tego zaczęły się pojawiać kaszaki, których nigdy nie miałam. Szczerze odradzam. Lekarz, który to robił w moim mieście nawet o tym nie wspomniał. Efekt, o którym wspomina Pan był na początku, a po roku stan skóry jest tylko nieznacznie lepszy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.