Marek Wasiluk
 

KRIOLIPOLIZA – ZIMNIEJ, SZCZUPLEJ, ZGRABNIEJ

Kriolipoliza jest stosunkowo nową technologią stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej. Nie można jej traktować jako metody odchudzającej. Jej celem jest działanie na otłuszczenia miejscowe, a więc sprawdza się przy oponkach, boczkach i bryczesach.

Osobom otyłym, które przychodzą do mnie po pomoc, proponuję najpierw wizytę u naszej pani dietetyk. W Triclinium zajmujemy się dietetyką kliniczną, zaczynamy od szczegółowych badań i zmiany nawyków żywieniowych. Leczymy też anoreksję, bulimię, ustawiamy diety w chorobach, ale to temat na zupełnie inny tekst, poświęcony wpływowi jedzenia na jakość naszego życia. Na pewno wrócę do tego w przyszłości. Tu wywołałem dietetykę po to, by pokazać, że do takiego programu zrzucania kilogramów dobieramy zabiegi, które będą te wysiłki wspomagały, np. poprzez ujędrnianie ciała, żeby nie pojawił się taki problem, że tłuszcze zniknie, a zostanie obwisła skóra.

kriolipoliza

Kriolipoliza – skuteczny zabieg, aczkolwiek efekty nie pojawiają się od razu, fot. Fotolia

Wracając do kriolipolizy. Metodę opracowali w 2008 roku naukowcy amerykańscy. Wykorzystali znaną wiedzę, że komórki tłuszczu są bardziej wrażliwe na zimno niż inne, czyli np. komórki mięśni, skóry czy nerwów. To znaczy, że można poprzez schłodzenie doprowadzić do zniszczenia komórek tłuszczowych bez szkody dla innych sąsiadujących tkanek. W czasie zabiegu schładzane komórki tłuszczowe dostają sygnał do obumarcia i stopniowo ulegają zniszczeniu.

UWAGA: wg najnowszych doniesień kiolipoliza może powodować powikłania. Więcej tutaj:
Linda Evangelista – kriolipoliza i powikłania po zabiegu

Urządzenie do kriolipolizy ma podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry z tłuszczem i schładza go przez ok. 45 minut (maksymalnie do godziny). Po zdjęciu aplikatora skóra przez godzinę-dwie wygląda jak… wyjęta z zamrażarki. Jeśli pojawią się drobne wybroczyny, znikają do tygodnia. Po zabiegu można odczuwać niewielkie zaburzenia czucia w schładzanym miejscu. U moich pacjentów znikają one zazwyczaj po kilku dniach, niemniej zawsze uprzedzam, że mogą trwać dłużej, bo akurat u mnie – a przetestowałem krilipolizę na własnych boczkach – niedoczulica trwała 6 tygodni.

Kriolipoliza należy do tych zabiegów, które mają wysoką efektywność, jednak na rezultaty trzeba poczekać. Pojawiają się one w miarę, jak komórki obumierają, a uwolnione kwasy tłuszczowe zużywane procesach metabolicznych organizmu. 20-30% procentowa redukcja redukcję tkanki w zassanym obszarze już po jednym zabiegu przekłada się na mniej więcej półtora centymetra w obwodzie. Kolejny zabieg na tę samą część ciała można powtórzyć najwcześniej po 3 miesiącach. W czasie zabiegu trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo jeśli chcemy zrobić np. cały brzuch z boczkami to potrzebnych będzie 4-6 przyłożeń. 6 to jest maksymalna liczna przyłożeń, jaką można zastosować w czasie jednego zabiegu, choćby z powodów czasowych (zabieg trwa wówczas ponad 5 godzin). Oczywiście można te kilka godzin wykorzystać efektywnie, czytając książkę, słuchając muzyki, czy nawet pracując na laptopie.

Przy kriolipolizie, tak jak przy większości zabiegów ważna jest dobra diagnoza. Wspomniałem już, że nie wykonuje się tego zabiegu osobom otyłym i np. ze zbitym tłuszczem, bo aplikator nie jest wówczas w stanie zassać fałdu skórnego. Nie ma też sensu wykonywać zabieg, gdy pacjent ma problem z luźna, obwisłą skórą i/lub mięśniami, a nie z otłuszczeniem, bo krilipoliza działa na tłuszcz, więc wykonujemy ja tam, gdzie ten tłuszcz jest. Zdarzają się pacjentki, które chciałyby zastosować kriolipolizę na wewnętrzne strony ud. Na ogół jednak nie mają tam tłuszczu tylko luźne mięśnie i obwisłą skórę. I to niestety trzeba wyćwiczyć, kriolipoliza będzie nieskuteczna.

Polecam natomiast łączenie krilipolizy z innymi zabiegami. Dwa-trzy połączone zabiegi dają lepszy efekt niż dwa-trzy oddzielne, gdyż przy łączeniu działa synergia, czyli zwielokrotnienie efektu. Można łączyć np. kriolipolizę z endermologią. Urządzenie do endermologii, które wykorzystujemy w Triclinium to 3 w 1, bo końcówka oprócz podciśnienia ma wbudowany zimny laser (działa biostymulująco na komórki tłuszczowe, czyli mówiąc obrazowa uwalnia z nich tłuszcz) i radiofrekwencję (rozgrzewa tkanki i stymuluje krążenie). Ten zabieg daje dodatkowo dobre efekty w leczeniu pierwszej i drugiej fazy cellulitu.

Ostatnie komentarze
 • Czy to prawda, że najbardziej skuteczna kriolipoliza to LipoCryo i Zeltiq? taką informację przeczytałam na jednej ze stron. Ma badania naukowe, jest produkowana w Europie i najbezpieczniejsza( chodzi o to, że nie powoduje odmrożeń).Ponadto Pan pisze,że zabieg można powtórzyć po 3 m-cach, a ja pzeczytałam na owej stronie ,że już po4-6 tygodnich. Proszę o informację jaką endermologią Pan dysponuje, ponieważ rozważam zakup. jeśli oczywiście można wiedzieć,
  Artykuł bardzo pomocny, dziękuję,

  • Moim zdaniem nikt wiarygodnie nie może się wypowiedzieć, że dane urządzenie jest najlepsze spośród całej gamy danego typu. Z prostego powodu. Nikt tego wiarygodnie nie ma możliwości ocenić. Można co najwyżej patrzeć i porównywać parametry, wygląd czy wygodę obsługi, ale to nie jest do końca wiarygodne i nie odzwierciedla w pełni przydatności i wartości sprzętu. Tak naprawdę, w przypadku urządzeń do kriolipolizy, należałoby mieć wszystkie w tym samym czasie na conajmniej 6-12 miesięcy. Żaden producent nikomu tego nie umożliwi. Co więcej, prawie żaden nie zgodzi się na badania porównawcze z innymi urządzeniami, na badania które nie są przez niego w jakiś sposób ‘kontrolowane’. Pozostawałoby więc jedynie kupienie 10 urządzeń do kriolipolizy i ich ocena…
   Zeltiq był pierwszy, teraz na rynku jest mnóstwo urządzeń na rynku. Trudno jest mi doradzać co wybrać. Moim zdaniem akurat w przypadku kriolipolizy technologia nie jest wybitnie skomplikowana i nie warto zbytnio przepłacać za ‘medialne’ urządzenia, bo nie da to żadnej wartości dodanej – efekty zabiegów bardziej zależą od doboru pacjenta niż od urządzenia. Czyli wybrałbym jakiegoś średniaka. A czy produkcja jest w Europie czy nie, to o niczym nie świadczy. Szczerze mówiąc wolałbym urządzenie wyprodukowane w Korei czy na Tajwanie niż we Francji, Grecji czy Hiszpanii (ale to znowu może mieć znaczenie co do trwałości sprzętu, a nie skuteczności terapii). Jeśli chodzi o powtarzanie to 6 tygodni to moim zdaniem minimum, a jeśli pacjent ma zaburzenia czucia (co się zdarza) to bezpieczniej jest robić większe rozstępy.
   Co do endermologii to mam jedną zwyczajną (czyli tylko podciśnienie z rolkami, nie wiodącej firmy, bo nie warto moim zdaniem) i jedno urządzenie łączące endermologię z zimnym laserem i RF, oraz kawitacją (fajne urządzenie, mogę podać firmę, ale prywatnie). Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Mam pytanie odnośnie temperatury stosowanej podczas zabiegu, czy schładzanie wybranej partii ciała temperaturą 3 stopni C daje pozytywny rezultat? Czy może temperatura powinna być niższa?

  • Temperatura ok. 3 stopni jest wystarczająca. W niektórych urządzeniach jest możliwość ustawienia temperatury poniżej 0 stopni, tylko nie wiadomo czego dotyczy ta temperatura. Na pewno nie można na tkankę zastosować minus 5 czy 10 stopni, bo dojdzie do odmrożenia i martwicy, więc jest to zapewne jakaś tam temperatura czujnika, a ile ma ocena wspólnego z temperaturą schłodzenia tkanki oczywiście producenci nie podają, bo prawdopodobnie nie wiedzą (precyzyjnie oczywiście nie da się tego określić, ale w przybliżeniu tak).

 • Panie Marku to poproszę o te firmę do endermologii czyli 3 w 1 mój namiar tadek_ba@o2.pl i może która firmę wybrać, rozmawiałem z przedstawicielem Zeltiq – Bogdani ale ceny przerażające i jeszcze te opłaty za karty zabiegowe 100% przegięcia. Mam kilka typów jednych z nich jest LipoCryo, którą niby Zeltiq postraszył sadem a tak naprawdę sąd nie wymierzył żadnej kary firmie LipoCryo a z całej sprawy wyszedł wielki cyrk. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Tadeusz

  • Wysyłam namiary na e-maila. Co do kriolipolizy to powiem tyle – nie jest to jakaś niezwykle zaawansowana technologia i dlatego większość dostępnych urządzeń jest ok. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie Marku
  Pierwsza kriolipolize mailam 16 lipca, jestem po trzech seriach a na razie nie widze efektów? Czy to powod do zmartwien? Zostaly mi jeszcze trzy zabiegi?

  • A to trochę dziwna ta kriolipoliza. Bo zabiegi robi się co ok. 6 tygodni, a u Pani są częściej niż co 1 tydzień. Boję się, że efektu nie będzie, bo to jest „nieprawdziwa” kriolipoliza, tylko ktoś nazywa tak jakiś inny zabieg. Ale może się mylę. Efektu też nie może się Pani spodziewać tak szybko (nawet przy prawdziwej krioliolizie). Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam Panie Marku,
  mam pytanie adn. kriolipolizy. Jakimi parametrami powinna się cechować dobra maszyna do kriolipolizy? Mam tu na myśli: do ilu stopni powinna schładzać. Przeglądając różne oferty widzę spore różnice. Od – 5 do – 15 C. Czy w rzeczywistości używa się tych skrajnych temperatur, czy są one jednak tzw. “bajerem”, który ma robić świetne wrażenie.
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź,
  serdecznie pozdrawiam
  Agnieszka Piasecka

  • Ważne jest czy podawana temperatura to temperatura robocza czy teoretyczna, oraz czy urządzenie jest ją w stanie utrzymać przez cały zabieg. A minus 15 to raczej bajer. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam Panie Marku,
  W jednym z gabinetów kosmetycznych, wykonywany jest zabieg kriolipolizy urządzeniem LipoCryo, które schładza wybraną partię ciała do temp +3 stopni. Napisał Pan, że taka temperarura wystarczy. Proszę mi zatem powiedzieć, ile czasu powinien być wykonywany zabieg tym urządzeniem? Bo w tym salonie zabieg trwa 30 minut. Osobiście byłam na 2 przyłożeniach na brzuch, ale niestety efektów brak.
  Zeltiq natomiast, podobno pracuje przy minusowych temperaturach, przez dłuższy okres czasu. Czy oba urządzenia są tak samo skuteczne? W sieci można poczytać opinie klientów, którzy podobnie jak ja, nie zauważyli efektów, jeżeli chodzi o zabieg przy użyciu LipoCryo w tym salonie.

  • Zazwyczaj zabiegi kriolipolizy trwają około 45 minut na przyłożenie. Co do temperatury to ważna jest po pierwsze temperatura robocza, a nie teoretyczna, a poza tym to, czy w czasie całej sesji urządzenie jest w stanie ja utrzymywać. Brak skuteczności może być spowodowany jednym z w/w powodów, albo rozkalibrowaniem urządzenia. Chociaż może też być też spowodowane tym, że została Pani źle zakwalifikowana do zabiegu. Trudno jest mi ocenić. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie Marku,

  Wspomniał Pan że +3 stopnie C wystarczą. Niestety wydaje mi się, że nie wystarczą.
  Temperatura ciała człowieka to 36.6 st. C. Temperatura podawana przez producentów sprzętów do kriolipolizy jest temperaturą w miejscu przyłożenia (na skórze). W tkance temperatury zmierzyć się nie da (sam Pan gdzieś wyżej to powiedział. Jeżeli do temperatury +36.6 st. C przyłożymy +3st. C, to owszem schłodzimy tkankę- ale do jakiej temperatury? Jeszcze w tak krótkim czasie jak proponuje to LipoCryo…
  Ja po wielu testach sprzętów i rozmowach z dystrybutorami sprzętu zdecydowałam się na CoolTech. Jego przedstawiciel wydał mi się najbardziej kompetentny i nie wciskający mi na siłę tego sprzętu wraz z jakimiś bajkami, które słyszałam od innych. Owszem, wolałabym Zeltiq – ze względu na renomę (był PIERWSZY), ale najzwyczajniej nie było mnie na niego stać. Uważam, że jego cena jest GRUBO przesadzona. Za to CoolTech jest w przyjaznej cenie.
  No i cooltech schładza do -8st. C (temperatura na skórze – producent nie wciska kitu, że to w tkance :). W związku z tym w tkance temperatura jest niższa – no i łatwiej o zniszczenie komórek tłuszczowych.

  Jestem ciekawa jakiej używa Pan u siebie maszyny do kriolipolizy? Może Pan odpowiedzieć? I uzasadnić dlaczego akurat ta?

  • Pani Ewo. Ja w tej odpowiedzi pisałem o temperaturze do jakiej potrzeba schłodzić tkankę. Temperatura około 3 stopni to jest temperatura do jakiej schładza Zeltiq. Proszę wziąć pod uwagę, że każda temperatura poniżej 0 w tkance to śmierć wszystkich komórek, a nie tylko tłuszczowych i w konsekwencji martwica i problem. Jeśli producent podaje, że temperatura jest poniżej zera, to to raczej świadczy o tym, że urządzenie technologicznie nie jest do końca wydajne i ma problemy z utrzymywaniem temperatury (z różnych powodów). I w ostateczności w tkance będziemy mieć ciut powyżej zera. Ale inny producent może mieć wydajniejsze urządzenie i taka samą temperaturę w tkance osiągnąć „zerem” na końcówce. Proszę pamiętać, że my zasysamy tkankę, przez co przepływ krwi jest utrudniony, sama grubość fałdu jest nie za gruba, a czas zabiegu około 45 minut. To wystarczy, żeby skutecznie schłodzić tkankę do temperatury niewiele wyższej niż na końcówce. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie Marku czy ja mogę prosić o przesłanie namiarów na maszynę do kriolipolizy z jakiej Pan obecnie korzysta? Planuję zakupić urządzenie do swojego studia i przynajmniej będę miała jakiś punkt odniesienia. Pozdrawiam i z góry dziękuję e mail: roxy1988@wp.pl

 • Witam,
  Szanowny Panie Marku natrafiłam na watek przy okazji poszukiwań maszyny do krio. Bardzo proszę o namiary na Pana urządzenie na priv i jeżeli nie sprawi to problemu – urzadzenie rf i endermo, o którym Pan wspominał. Będę wdzięczna za pomoc i uwagi – centrumgineka@gmail.com

  • Wyślę Pani e-mailem informacje. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dobry wieczór,

  Mam pytanie dotyczące trwałości efektu zabiegu kriolipolizy. Słyszałam (ale ze źródła niemedycznego), że po pewnym czasie, nawet po kilku latach od trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej z jednego miejsca, może nastąpić, w przypadku przybrania na wadze jej przyrost w innym miejscu. Podano mi następujący przykład: jeśli usuniesz tłuszcz z brzucha, to jeśli kiedyś przytyjesz, tłuszcz będzie się musiał gdzieś odłożyć, a nie mając komórek już na brzuchu, może zrobić to np na karku, albo na ramionach, co może dać kuriozalne efekty.
  Bardzo proszę o informację, czy to stwierdzenie jest prawdziwe.
  Pozdrawiam

  • Tłuszczyku zawsze może nam przybyć, i to nie tylko w innym miejscu, ale i w miejscu poddanemu kriolipolizie. Dlatego trzeba się pilnować i najlepiej nie dopuścić do jego nadmiernego nagromadzenia. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

  • Bez obejrzenia problemu nie jestem w stanie odpowiedzieć. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam serdecznie,
  Panie Marku będę bardzo wdzięczna o podzielenie się również ze mną informacją na jakim sprzęcie wykonuje Pan zabiegi, od dłużsczego czasu przeglądam oferty różnych firm i nie wiem co wybrać. Bardzo proszę o namiary na Pana urządzenie na priv- kriolipoliza, rf i endermo, o którym Pan wspominał. Będę bardzo wdzięczna za pomoc- agacio2011@gmail.com

 • Witam,
  Panie Marku czy i ja równiez mogę prosić nazwę firmy tej maszyny do krio?
  magddaa1@gmail.com

 • Witam Panie Marku,
  moja żona musi zrzucić kilka cm w brzuchu przed zabiegiem w 3 miesiące i bardzo zależy nam na skuteczenym zabiegu kriolipolizy, a od wertowania forów i różnych stron mamy niezły mętlik. Jeden zachwala to urządzenie, drugi inne, jeden uważa, że to powinno być urządzenie z certyfikatem medycznym, inny że wystarczy urządzenie kosmetyczne, a różnice w cenie zabiegów między np. Zeltiqiem i innymi urządzeniami są momentami ogromne. Nie chcielibyśmy przepłacać nie mając jednocześnie pewności, że zabieg będzie skuteczny. I teraz zasadnicze pytanie – czy słyszał Pan lub korzystał z urządzenia Cryo lipo slimming system i czy może Pan coś więcej powiedzieć na jego temat? Bardzo proszę o informację na maila: andy83@wp.pl gdyż nie możemy znaleźć zbyt wielu informacji na jego temat.
  pozdrawiam
  Andrzej

  • Nie mam osobistych doświadczeń z tymi urządzeniami, ale najważniejsza jest dobra kwalifikacja do zabiegu, bo nie u każdego zabieg będzie równie skuteczny. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam, chciałbym się zapytać jaka jest trwałość efektów zabiegu kriopolizy? Jak ten zabieg ma się do takiego zabiegu jak vaser lipo?
  Pozdrawiam
  Robert

  • Trwałość jest jak każdej innej metody – niby trwałe, ale nowe komórki tłuszczowe mogę powstawać. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam Panie Marku.

  Czy mógłbym prosić o nazwę maszyny do Kriolipolizy na maila iron_85@o2.pl? Czy osoby z nadwadze ok 10-15 Kg mają szansę uzyskać jakiś zadowalający rezultat ok 5-10 cm mniej w pasie? Jestem mężczyzną i trochę sceptycznie podchodzę do tego zabiegu ale widzę bardzo dużą ilość osób zadowolonych więc chętnie bym skorzystał 🙂

  • Jednoznacznie można by było ocenić po obejrzeniu, ale 10 cm redukcji to sporo jak na kriolipolizę. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam umówiłam się na soboę na kriolipolizę urządzeniem SLIM LIPO podobno to urządzenie działa do -10 st C.Przy tym zabiegu stosują mebrane zabezpieczającą mającą chronić przed odmrożeniami i podobno dzięki tej membranie minusowa temperatura działa na tkanę tłuszczową. Czy rzeczywiście ta mebrana chroni przed odmrożeniami i czy zabieg jest bezpieczny przy -5 st C zabieg trwa ok. 40 min i czy urządzenie Slim lipo jest urządzeniem medycznym czy kosmetycznym?
  Pozdrawiam

  • Żadne urządzenie do kriolipolizy nie powinno zamrażać tkanki (temperatura ujemna), bo membrana nie jest w stanie ochronić całkowicie. Te podawane temperatury to marketing – czyli temperatura głowicy urządzenia, co nie oznacza, że jest ono w stanie tak mocno schłodzić tkankę tłuszczową, i nie schładza. Co do samego urządzenia to nie wiem, nie sprawdzałem. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam
  Mam pytanie ide na zabieg pry uzyciu 4 glowic naraz .po tym zabiegu Pani mi polecila w następnych tygodniach masaze ujedrniajace 1 w tyg.czy nie zaszkodzą mi te masaze .Venus Freeze.lub3 MAX ultradźwięki + endomasaż + RF .pozdrawiam

  • Masaże nie zaszkodzą. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam serdecznie
  Czy ja tez mogłabym prosić o wiadomosc o nazwie maszyny jaka Pan posiada ? magdalenajaeckel@gmail.com
  Pozdrawiam serdecznie
  Magdalena

 • Witam serdecznie
  byłam na kriolipolizie kilka dni temu.Pani w gabinecie pięknie wytłumaczyła mi na czym to wszytsko polega ,ocenila stan mojej skóry i zaleciła mi właśnie kriolipolize.Czytam u Pana ,ze 45 minut, a ja miałam na brzuch i boczki po 30 minut ,a część nad pępkiem tylko 15 minut i temperatura +5st.Czy to dobry czas i temperatura >podobno jest to zdrowe i nie uszkadza rzołądka i innych narządów, a rónież daje efekty.Chciałabym wiedziec ,czy wszytsko jest ok, ponieważ w sierpniu idę na kolejną serię ,a nie chcę wydawac pieniedzy j,eśli te parametry sa niewystarczjce
  bardzo dziękuje za szczerą odpowiedz

  • Zabieg 15 minutowy nie za bardzo zadziała niestety. Proszę też pamiętać, że kriolipoliza jest bardzo bezpieczną i powierzchowną metodą – nie ma możliwości uszkodzenia żadnych organów typu żołądek, wątroba itp. Nie ma technicznej możliwości zassania do końcówki żołądka, więc nie ma jak go uszkodzić. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie Marku ,chciałabym zakupić urządzenie do kriolipolizy oraz endermologi ,czy mogłabym liczyć na na pomoc z Pana strony? Bardzo proszę o odpowiedź na meila garnetz@wp.pl.Z góry dziękuję Agnieszka G.

  • Odpiszę na e-maila. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Kriolipoliza to szybki sposób na odchudzanie, warto niektórym skorzystać.

 • Witam,
  Pracowałam w Klinice na kriolipolizie Body Max, lekarz- właściciel zalecił mi stosowanie temperatury -5 stopni i niestety doszło do odmrożenia mimo stosowania membran antyodmrożeniowych. W kolejnej pracy zabieg wykonywaliśmy nakładając na ciało wazelinę i chustę kosmetyczną nasączoną gliceryną (oszczędność gabinetu) ale wtedy do odmrożeń nie dochodziło jednak psuła się maszyna i wyciekała z niej właśnie wazelina (ta sama maszyna).
  Najlepszym wyjściem są w takim razie membrany antyodmrożeniowe i temperatura 0 stopni?
  Mogłabym prosić nazwę Pana maszyny na maila: klaudia_kowalczyk@op.pl
  Otwieram gabinet i bardzo by mi ta informacja pomogła dziękuję bardzo i pozdrawiam 🙂

  • Ok mogę podesłać namiary. A co do temperatury to ujemnej nie można stosować, chociaż zazwyczaj ujemna na wyświetlaczu nie oznacza ujemnej na końcówce. Ale niektóre urządzenia nie trzymają parametrów lub się rozkalibrowują. Dlatego nigdy nie wiadomo i trzeba uważać. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam,
  Panie Marku o ile to nie problem to będę bardzo wdzięczna jeśli podzieli się Pan informacją na jakich maszynach pracuje. chodzi mi o kriolipiolize, ednermologię ,chcę zakupić sprzęt i nie wiem na co się zdecydować.

  Z góry dziękuję za pomoc:-)

  • Proszę o kontake e-mailowy to napiszę, co warto. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

   • również proszę o informacje jaki sprzed do kriolipolizy i endermologi Pan poleca, z góry dziękuję Aleksandra

 • Dobry wieczór Panie doktorze 🙂
  Przyznam, że jestem dosyć szczupłą kobietą (1,8m i 54kg wagi), jednak zawsze miałam problem z moimi udami oraz bryczesami… Obwód moich ud w najszerszym miejscu to około 54 cm. Bardzo zależy mi na zgubieniu kilku centymetrów właśnie w okolicy bryczesów, a niestety ćwiczenia nie pomagają tak bardzo na tę partię ciała 🙁
  Czy lepszy byłby zabieg kriolipolizy, czy może jednak np lipolizy iniekcyjnej?
  Pozdrawiam serdecznie

  • Pani Angeliko- bez obejrzenia nie mogę doradzić………….bo być może wcale nie ma Pani za dużo tłuszczyku, a obwód wynika z anatomii (np. są to mięśnie), i wtedy nic nie da się zrobić. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzień dobry Panie Marku.
  W tym samym dniu mam zaplanowany zabieg kriolipolizy i endermologii. Wcześniej zaś mam liposukcję kawitacyjną, która, już niestety wiem, jest nieskuteczna i niepotrzebnie kosztowna. Czy bezpiecznie jest wykonać te 3 zabiegi tego samego dnia?

  • Chyba jednak bym nie lączył kriolipolizy z endermologią i lipolizą kawitacyjną. Ale te dwie ostatnie spokojnie można. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam Panie Marku chciałam zapytać się czy w jednym dniu mogę wykonać najpierw Lipo laser a następnie kriolipolize czy zabieg będzie bardziej efektywny? Pozdrawiam

  • Tych zabiegów nie łączy się, bo działają trochę w odwrotny sposób a poza tym raczej nie uzuska się efektu synergii. Pozdrawiam Marek Wasiluk

   • A czy mozna tego samego dnia zrobic najpierw kriolipolizę a po 2/3 h endermologię?

 • Dzień dobry.
  Proszę o informację dot. marki sprzętu do kriolipolizy na mail:tasiorek87@wp.pl
  Z góry dziękuję 🙂

 • Panie Marku ,chciałabym zakupić urządzenie do kriolipolizy oraz endermologi ,czy mogłabym liczyć na na pomoc z Pana strony? Bardzo proszę o odpowiedź na meila izabellstudio@interia.pl. Z góry dziękuję za pomoc:)

 • Bardzo prosze o podanie mazw urzadzen, na ktorych Pan pracuje. Chodzi mi o endermologie, RF i kriolipolize. Bardzo dziekuje! Moj adres:

 • Czy moge dowiedziec sie na jakiej maszynie do kriolipolizy Pan pracuje? karolinak88@op.pl

 • Witam, Panie Marku proszę o podanie nazwy urządzenia do kriolipolizy, prowadzę gabinet jestem na etapie wyboru urządzenia, co Pan sadzi na temat Vinci II. moj email: kasasce@wp.pl

 • Jestem na etapie zakupu urządzeń. Bardzo prosze o pomoc. Chodzi mi o endermologie i kriolipolize. Moj adres: studiourodyslubice@wp.pl

 • Witam Panie Marku
  Bardzo proszę o doradzenie jakie urządzenie do kriolipolizy zakupić do gabinetu kosmetycznego w przedziale cenowym do 50 tys. zł.Jestem w fazie zakupu, ale jest tego mnustwo… Czy lepiej zakupić aparat z funkcjami dodatkowymi np. endormologią lub falami radiowymi czy też wybitnie do kriolipolizy. Proszę o odpisanie na priv tom.bur@op.pl , z góry dziękuję.

 • Oczywiście mnóstwo, ha,ha.

 • Dzień dobry,
  Panie marku nie będę oryginalny czy mogę prosić o informację o maszynie którą Pan używa? alanmateuszwisniewski@gmail.com
  z góry dziękuję.

 • Dzień dobry Panie Marku,
  chciałam się spytać czy skóra przy tym zabiegu nie jest zbyt bardzo rozciągana? Od tygodnia mam maszynę u siebie w salonie i zastanawiam się czy skóra klientki nie będzie wisieć, bo zassanie jest naprawdę mocne. I czy te 45 minut jest stosowane u każdego bez względu na rozmiar fałdy tłuszczowej? Czy lepiej tym czasem operować?

  • O rozciąganie proszę się nie martwić. A czas jest ważny, raczej sugeruję nie skracać. Pozdrawiam Marek Wasiluk

 • Witam!
  Chciałabym się dowiedzieć jakie są przeciwwskazania do zabiegu. Czy przy wyciętym woreczku żółciowym można wykonać kriolipolizę?

  • Można spokojnie wykonać.

 • Dzień dobry
  Czy istnieją jakieś zalecenia po zabiegu przyspieszające działanie (przeszukałam wiele stron i nic nie znalazłam) np: picie dużej ilości wody, masaż lub też spowalniające działanie np: sauna, solarium?

  • W zasadzie nie ma jakiś szczególnych zaleceń.

 • Dzień dobry Panie Marku.
  Proszę o pomoc w wyborze urządzeń do kriolipolizy, endermologii, RF, liposukcji ultradzwiękowej oraz żelazka antycellulitowego – zastanawiam się czy jest sens wszystko kupować “byle się nazywało” czy spokojnie mogę z czegoś zrezygnować bo ma podobne działanie?! Proszę o pomoc mój e-mail: agasia192@wp.pl Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam 🙂

  • Urządzenie do kawitacji ultradźwiękowej, RF i żelazka nie ma aż takiego znaczenia.

 • Witam .Czy przy braku czucia (uszkodzonych trwale nerwach w kończynach dolnych i małej ranie na stopie ) możliwe jest wykonanie zabiegu kriolipoliozy?

  • Można wykonać zabieg.

 • Witam czy mogłabym prosić o nazwę urządzenia do kriolipolizy na którym Pan pracuje? Czy prawdą jest iż niektóre urządzenia nie potrzebują podkładów antyodmrożeniowych? Czy to tylko bajer odnośnie wysokości ceny za urządzenie?

 • Panie Marku chcialabym zakupic maszyne do kriolipolizy w warunkach domowych, czy obsluga takiego urzadenia jest trudna do opanowania? Moge prosic o nazwe w miare dobrej firmy i w miare rozsadnej cenie? Prosze o odpowiedzi na maila: katem8430@gmail.com

  • Chyba do domu zakup się nie opłaca. Sam zabieg jest w miarę bezpieczny, ale zawsze można zrobić krzywdę

 • Panie Marku bardzo proszę o podanie kriolipolizy na której Pan pracuje .Proszę.

 • Chciałabym ją kupić miroslawakawalec@gmail.com

 • Panie Marku, czy mnie również mógłby Pan polecić urządzenie do kriolipolizy, na którym Pan pracuje? Z góry bardzo dziękuję. Kate-1982@wp.pl

  • Wyślę e-mailowo

  • Dzień dobry. Mam pytanie, czy jesli nie jestem pewna czy czasami nie mam rozejscie miesnia prostego brzucha moge wykonac zabieg kriolipolizy? Co moze sie stac jesli zabieg bym wykonala?

 • Witam panie doktorze. I ja mam do Pana pytanie. Dałam się namówić na kriolipolizę. Okazało sie, że urządzenie nazywa sie Freezefats… Jakoś nie mogę znaleźć wiadomości na jej temat… Co mnie zaskoczyło w trakcie zabiegu to to, ze pani powiedziała, iż zaczyna sie od lekkiego podgrzania skóry. Dobra… Zrozumiałam, ze tylko na początku a potem to juz do -3. Po jakimś czasie znow zaczęłam czuć ciepło… Okazało sie, ze przez całą godzine tak było : na zmianę ciepło z zimnym. Z tego co czytałam do tej pory wynikało, że ma byc zimno. Teraz obawiam sie, ze zostałam naciągnięta. Proszę powiedziec mi czy te podgrzewanie na zmianę z chłodzeniem jest przyjęte czy moze to jakaś bzdura… Pozdrawiam

  • W trakcie kriolipolizy chłodzenie musi być cały czas, a nie na przemian z ogrzewaniem. Inaczej to nie zadziała. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Witam serdecznie Panie Marku,
  będę bardzo wdzięczna o podzielenie się również ze mną informacją na jakim sprzęcie wykonuje Pan zabiegi. Chciałabym zakupic urzadzenie do kriolipolizy i od dłużsczego czasu przeglądam oferty różnych firm i nie wiem co wybrać. Ceny sa bardzo zrozniocowane, a ja nie ukrywam, ze wolalabym cene niższą, tylko boję sie ze efekt bedzie mniejszy? posiadam w swoim gabinecie urzadzenie do Endermologii(LPG CelluM6 Keymodule II skuteczne), a czytałam ze daje w połączeniu z kriolipolizą jeszcze lepsze efekty. Bardzo proszę o namiary na Pana urządzenie na priv- kriolipoliza, o którym Pan wspominał. Będę bardzo wdzięczna za pomoc-
  agata-klim@wp.pl

 • Witam Panie Marku co mysli Pan o kriolipolizie CRYO-WAVE, czy warto? Prosze rowniez o info na jakim urzadzeniu Pan pracuje asia.kloc@ wp.pl pozdrawiam

  • Trudno mi do końca oceniać, bo nie znam tego urządzenia.

 • Witam serdecznie, a ja mam pytanie odnośnie przeciwwskazań do wykonania zabiegu kriolipolizy. Dlaczego nie można wykonywać zabiegu podczas miesiączki? Pozdrawiam

  • Moim zdaniem można.

 • Witam.Panie Dr dlaczego kriolipoliza jest nie polecana mamą karmiącym.Ja mialam dzis zabieg i nie poinformowano mnie,że jest to przeciwskazaniem.Pozdr

  • W zasadzie do każdego zabiegu producent wpisuje jako przeciwwskazanie karmienie piersią, co jest czasami po prostu powielaniem ogólnych opinii. Wykonanie kriolipolizy u kobiety karmiącej nie wyrządzi krzywdy.

 • Witam,
  Jestem 3 miesiące po kriolipolizie wewnętrznej strony ud i do teraz w miejscach zassania skóry mam sińce. Dlaczego one się tak długo utrzymują?

 • Witam ,chciałabym zakupić urządzenie do kriolipolizy oraz endermologi ,czy mogłabym liczyć na na pomoc z Pana strony? Bardzo proszę o odpowiedź na meila salonpegaz023@gmail.com

 • Witam. Szanowny Panie Marku bardzo proszę o informację na temat kriolipolizy, na której Pan pracuje oraz urządzeń, które Pan poleca do skutecznej pracy nad sylwetką i jakością skóry na ciele. Z góry bardzo dziękuję. Mój mail: centrumgineka@gmail.com Pozdrawiam, Małgorzata

 • Witam Panie doktorze, jak wiele osób, którzy piszą do Pana ja także mam dylemat z wyborem urządzenia do kriolipolizy i endermologii. Zastanawiam się także nad zamykaniem naczynek. Jakie urządzenie by mi Pan doradził.Bardzo proszę o namiary na urządzenia. Z góry dziękuję.Mój mail:dorau@op.pl
  Pozdrawiam.Dorota

 • Witam. Czy kriolipolizę można łączyć z zabiegiem w urządzeniu Spa Vacu Fit? Tzn, chodzi mi o to, że w poniedziałek mam zabieg na Vacu Fit a we wtorek będę miała robioną kriolipolizę 4 przyłożenia. Proszę o odpowiedź.

  • Można spokojnie.

 • Witam, za niedługo jestem umówiona na kriolipolizę. Jednak wiem,że należy uzyskać po zabiegu synergie o której Pan wcześniej wspomniał aby uzyskać lepsze efekty. Jakie masaże lub zabiegi trzeba zastosować aby uzyskać taki efekt? Czy można korzystać z zabiegów elektrostymulacji, zabieg drenażu limfatycznego,masaż podciśnieniowy czy po prostu pójść na masaż klasyczny?

  Pozdrawiam

  • W zasadzie wszystko może Pani zastosować, ale to nie do końca będzie synergia (efekt kriolipolizy nie będzi lepszy), za to ogólny efekt na pewno już tak.

 • Dobry wieczór. Nauczona doświadczeniem wiem, że nie ma konieczności wydawania na sprzęt więcej pieniędzy niż to potrzebne. W mojej miejscowości zainteresowanie kriolipolizą dopiero się pojawiło więc nabrałam ochotę na zakup tego urządzenia. Bardzo proszę o informację na temat kriolipolizy, na której Pan pracuje oraz rf i endermo, o których Pan wcześniej wspominał. Bardzo dziękuję za cierpliwe odpowiedzi- mocno łatają luki w mojej wiedzy:) Serdecznie pozdrawiam. Proszę o komtakt: gabinet@instytutwiktoria.pl

 • Panie doktorze,
  zdaję sobie sprawę, iż wątek został założony dość dawno, ale liczę na to, że uda mi się uzyskać odpowiedź. Z góry przepraszam, jeśli pytanie padło powyżej.
  Rozważam zabieg kriolipolizy ze względu na dolną partię brzucha. Jestem, i zawsze byłam osobą szczupłą, trzymam dietę, uprawiam sport, a mimo wszystko nie mogę się pozbyć niewielkiej fałdki tłuszczu poniżej pępka.
  Nawet kiedy moje mięśnie brzucha są mocno zarysowane, ‘dół’ pozostaje bez zmian.
  Czy kriolipoliza będzie odpowiednim zabiegiem? Zależy mi na zabiegu, który jednocześnie ujędrni skórę (w odróżnieniu do np. lipolizy iniekcyjnej) choć przede wszystkim – będzie skuteczny.

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź:)
  Serdecznie pozdrawiam

  • Kriolipoliza powinna pomóc, chociaż proszę nie liczyć na ujędrnienie skóry po tym zabiegu.

 • Wiam !Jestem po zabiegu kriolipozy 1 miesiąc ,czy mogę wykonać zabieg lipo roya lna ten sam obszar.Dziekuje za odp.Pozdrawiam

  • Może Pani.

 • Miesiąc temu miałam wykonywana kriolipolize cooltech na boczki. Czy moge poddac sie zabiegowi liposonix albo exilis na brzuch ?

  • Może Pani bez problemu.

 • Początkiem stycznia miałam robioną kriolipolizę na bryczesy i wewnętrzną część ud. W zasadzie nie widzę żadnych efektów. I tu mam pytanie, Pan napisał, że jedno przyłożenie musi trwać minimum 45 min. a ja miałam godzinę na wszystkie te partie (po 15 min.). Zapytałam więc Panią wykonującą zabieg dlaczego tak krótko to trwa, odpowiedziała mi, że ich urządzenie schładza do -14 stopni C, i gdyby zabieg trwał dłużej to mogłabym odmrozić skórę. Ale skoro nie widzę efektów to może jest to nieodpowiednie postępowanie. Jestem umówiona na kolejne zabiegi i powiem szczerze, że szkoda mi czasu i pieniędzy, jeśli są one źle wykonywane. Tak więc czy 15 minutowe przyłożenie schładzające do – 14 st. C może przynieść jakieś efekty?

  • Na pewno -14 stopni C nie było, bo by miała Pani martwicę tkanek. Moim zdaniem zdecydowanie za krótko było.

 • Witam, Panie Marku prosze o subiektywne polecenie sprzetu do kriolipolizy i endermologii i o infromacje na maila jaki sprzet Pan posiada. Pozdrawiam Serdecznie Karolina

 • Panie Doktorze dziękuję za odpowiedź, ja nadal nie widzę efektów wykonanej kriolipolizy. Już sama nie wiem co myśleć o gabinecie w którym ją wykonywałam, widocznie oszukują swoje klientki. Na swojej stronie internetowej piszą, że “na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń, które umożliwiają opisany proces. Niektóre z nich chłodzą jedynie do +3 stopni Celsjusza, inne, jak to dostępne w salonie XXXXXXX, do temperatury -14 stopni Celsjusza”. No cóż, dobrze że nie poszłam na kolejne zabiegi.

 • Ja miałam dzisiaj 4 przyłozenia kriolipolizy na brzuchu i 2 na bokach ( -3 stopnie na 45 min.)
  Za 2 dni mam zaplanowane jeszcze 2 na brzuchu ( w wolnych miejscach, które nie były wessane )i na plecach pod stanikiem 2 przyłozenia.
  Przyznam, ze na bokach mam okropne siniaki ( jak po przeziebionych bankach lekarskich ). Razem 10 przyłozen w ciagu 3 dni. Czy tak mozna? Czy to nie bedzie niebezpieczne? Czy odczekac czy robic?

  • Proszę troszkę odczekać

 • Witam serdecznie Panie doktorze tak jak wiele osób zastanawiam się nad kupnem urządzania do kriolipolizy. Czy mogłabym liczyć na pomoc z Pana strony? Bardzo proszę o namiary na urządzenia, na którym pan pracuje. Bardzo proszę o odpowiedź na maila kasiakuchtak@gmail.com

 • Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy kriolipolizę można łączyć z mezoterapią bezigłową?

  • Można łączyć

 • Dzień dobry, mam problem z tkanką tłuszczową na brzuchu. Jest duża i w dolnej części niestety obwisła. Pozostałość po ciążach… Obecnie jestem na diecie, uprawiam umiarkowany sport (pływanie, basen)… ale bardzo mnie demotywują mizerne efekty na brzuchu. Czy są jakieś zabiegi, które skutecznie wspomogły by moje wysiłki…? Oprócz operacji, bo za bardzo się boję…
  Bardzo proszę o pomoc.

  • Jeśli jest spory nadmiar tłuszczyku to tylko liposukcja da dobry efekt.

 • Witam
  Czytajac wszystkie komentarze wnioskuje, ze najczesciej pozostaja slady u mnie slady byl prze pare minut, zastanawiam sie czy po prostu moja skora tak reaguje czy tez za Malo bylo zassane w trakcie zabiegu koncowka na gornej czesci brzucha popuscila po 1 lub 2 minutach; zostala ponownie przylozona czy to jest normalne.
  Moja przyjaciolka kosmetyczka wlasnie rozglada sie za tym urzadzeniem wiec bardzo prosze o przeslanie nazwy urzadzenia na ktory Pan pracowal
  Bardzo dziekuje I pozdrawiam
  Marzenka.tynka@gmail.com

 • Witam. Czy cukrzyca jest przeciwwskazaniem?

 • Może takie głupie pytanie ale na ile “partii” dzieli się brzuch żeby zrobić kriolipolize całego brzucha. Wszędzie czytam o przyłożeniach i cenie za przyłożenie. I zastanawiam się ile takich przyłożeń potrzeba żeby zrobić cały brzuch, bo jak rozumiem 1 taka przyssawka nie wciąga całej skóry z tłuszczykiem z całego brzucha. Chciałabym więc wiedzieć jaki byłby realistyczny koszt jeśli się to przełoży na przyłożenia i cenę za przyłożenie.

  • Różnie bywa, zazwyczaj 4-6 przyłożeń.

 • A czy można łączyć kriopolize z falami radiowym

  • Teoretycznie można, ale nie wiem, czy to da jakąś wartość dodaną.

 • Kriolipolizę zlipo+4 zabiegi fali uderzeniowej,wykonałam w jednej z lubelskich klinik medycyny estetycznej na bryczesy.Zabieg trwał ok.70 min.60 min.mrożenia i ok.10 fala uderzeniowa.Od zabiegu minęło ok.półtora tygodnia,a efekty marne.Zauważyłam jakby rozluźnienie tkanki(przed zabiegiem była zwarta,bardziej zbita),ale obwód prawie bez zmian.Proszę o odpowiedź czy to normalna reakcja na zabieg,a na efekty trzeba jeszcze poczekać,czy może mój organizm reaguje nietypowo.Nadmieniam,że po zabiegu stosuję dietę niskotłuszczową,piję dużo wody(ok 2 litry) i jestem osobą szczupłą.

  • Jest jeszcze za krótko, żeby zobaczyć efekt, proszę poczekać jeszcze kilka tygodni

 • Ja też miałem ten zabieg ZLipo z falami uderzeniowymi. Po 5 tygodniach mam o 5 cm mniej w obwodzie brzucha. Ja jestem mega zadowolony. Polecam. Nie będę rozbił kryptoreklamy klinice w której robiłem ale powiem że była to Wólka Kozadowska koło Piaseczna. Dla mnie to jakaś magia z skutecznością. Szok!

 • Poprosze o informacje czy przy mięsniakach macicy kriolipoliza jest bezpieczna na brzuch ?

 • CZY można łączyć zabieg kriolipoliza z lipoliza inekcyjna? A jeżeli nie to jaki odstęp czasowy powinien być?

 • Proszę powiedzieć dlaczego kriopolizy nie można wykonywać podczas karmienia piersią.? Przecież to nie ma bezpośredniego kontaktu z mlekiem i nie ma w tym zabiegu nic chemicznego.

 • Panie doktorze, proszę o odpowiedź, bo nigdzie nie mogę znaleźć – czy naczyniak wątroby (czyli zmiana łagodna) może być przeciwwskazaniem do tego zabiegu?

  • Nie.

 • Czy zabieg kriolipoliza można wykorzystać do do leczenia ginekomastia rzekomej?

 • Czy stosowano kriolipolize u mezczyzn w leczeniu ginekomastii?

  • Można, ale troskę trudniej technicznie to zrobić.

 • Szanowny panie doktorze,
  Nie mam nadwagi (ważę 50 kg) ćwiczę, jednak mam cellulit na udach. Zastanawiam się czy w takim wypadku można zastosować kriolipolizę?

  • Nie ma sensu, nie będzie efektu.

 • Witam,
  Panie Marku, proszę o informację na jakim urządzaniu do kriolipolizy Pan pracuje? Czy może ma Pan jakąs opinię dotyczącą urządzenia cool tech? monika.chocholewska@o2.pl
  Dziękuję

 • Wszczepiony defibryator serca Proszę o szybka odpowiedz jutro zabieg

 • Witam. Czy kriolipolizę można wykonywać, jeśli rok temu miało się zakrzep w nodze, a od tego czasu zakrzepy już się nie pojawiały? Pozdrawiam.

 • Witam panie Marku!
  Bardzo serdecznie proszę o info jakie parametry powinno spełniać urządzenie do kriolipolizy, jaki sprzęt Pan proponuje. Zależy mi na skutecznym urządzeniu w przystępnej cenie 😉 Mój email: magdalena.klimkiewicz@wp.pl
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
  Magdalena

 • Dzień dobry, Panie Doktorze. Czy mogę prosić o nazwę urządzenia do kriolipolizy na którym Pan pracuje. Z góry dziękuję. marikasobczak@wp.pl

 • Witam, czy kriolipoliza pomoze na cellulit na posladki (nie mam nadwagi) czy poleca Pan inny zabieg?
  Pozdrawiam.

  • Na cellulit nie polecam

 • Witam Panie Doktorze, bardzo proszę jeśli to możliwe o podanie nazw urządzeń na których Pan pracuje. Chodzi mi o endermologie, RF i kriolipolize. Bardzo dziękuje, Moj adres: ba.alicja@o2.pl

 • Witam Doktorze, proszę o podanie (na maila) urządzenia z kriolipolizą na którym Pan pracuje i może polecić. Interesuje mnie też endermologia i lipolaser. Wszelkie sugestie co do parametrów i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
  Bardzo dziękuję 🙂

 • Witam Panie doktorze. Jestem osobą szczupłą, jednak poprzez złe odżywanie nabyłem się brzucha, który było mi bardzo cieżko zrzucic. Dieta, aktywność fizyczna a i tak brzuch odstawał, i wyglądało dość konicznie. Doszło do tego, że rzuciłem papierosy i przytyłem jeszcze bardziej. Będąc u pewnej kosmetyczki dalem namówić się na zabieg krolipolizy. Zabieg trwał 60 minut na dolną partię brzucha, a przed przyłożeniem głowicy kosmetyczka nałożyła mi membranę z gliceryną przeciw odmrożeniom. Do odmrożeń nie doszło, a po zabiegu miałem niedoczulicę przez około 4 tygodnie. Zabieg robiony urządzeniem Cooltech. Obecnie jestem po 4 przyłożeniach – 2 na dół brzucha i 2 na górną cześć brzucha nad pępkiem. 6 tygodni temu robiłem pierwszy zabieg na górę brzucha a we wtorek poprawiłem drugi raz na tą samą okolicę. Po zabiegu cała okolica była w sińcach. Nic mnie nie boli, jednak miejsce przyłożenia głowicy jest widoczne, bo Cootech robi jedne z najmocniejszych zabiegów. Mam nadzieję, że ten zasiniony placek w końcu zniknie. Mam jeszcze pytanie – czy to prawda, że komórki tłszczowe po zabiegu są trwale usuwane i nie mają już mozliwości odrastania? co jak przytyję? czy komórki tłusczowe będą odkładać się w innych niechcianych miejscach? nikt mnie o tym wcześniej nie informował, dlatego pytam, bo boję się że będe wyglądał gorzej niż przed zabiegiem. Pozdrawiam

  • 6 tygodni do dosyć długo jak na ślady po kriolipolizie. Komórki tłuszczowe są niszczone, ale przy znacznym przytycie mogą się wytwarzać nowe.

 • Witam. Proszę o informację jaką maszynę do kriolipolizy oraz endermologii może Pan polecić. ann-87@o2.pl Dziękuję

 • Dzień dobry.
  Czy mogę prosić o przesłanie na maila informacji jaką endermologię 3w1, kriolipolizę oraz radiofrekwencję mikroigłową warto zakupić ( nie najdroższe ale i nie najtańsze? Dziękuję.

 • Witam panie Marku. Mam takie pytanko. Niedawno poraz pierwszy poddałam się zabiegowi kriolipolizy. Jednorazowo miałam 4 przyłożenia po 40 min.
  Boczek + dolna partia brzucha i drugi boczek+okolice nad pępkiem. Z tego co wszędzie czytałam to podczas zabiegu zassana partia powinna pozostać w głowicy przez czas 40 min a co mnie zdziwiło pani cały czas siedziała przy mnie i co pare minut przesówała głowice z miejsca w miejsce a między czasie jeszcze dokładała żelu. Czy ten zabieg wogóle miał sens? Wczoraj byłam umawiać się na kolejny zabieg i zgłosiłam swoje zastrzeżenia do poprzedniego to pani bardzo oburzona stwierdziła że wszystko zależy od urządzenia jakim sie wykonuje i jezeli chce mnieć głowice w jednym miejscu przez 40min to musze podpisać oświadczenie że na własną odpiwiedzialność. Dodam że zabieg był wykonywany przy temperaturze 0c a ten następny ma być na -4. Czy pierwszy zabieg został przeprowadzony nieprawidłowo? Pozdrawiam

 • Witam. Mam pytanie jakie zabiegi mogę wykonać na obszarze ciała na którym wykonana była kriolipoliza i po jakim czasie?

 • Witam Panie Marku!

  Czy mógłby mi Pan wytlumaczyć….o co chodzi z tymi stopniami:) Sa tacy, którzy twierdzą że absolutnie nie można schodzić poniżej -5 stopni, a za chwilę okazuje się że zabieg na maszynie cooltech to -8…, bo mniej stopni nie zniszczy tak komórek tłuszczowych! Ja już z tego nic nie rozumiem:) Będę wdzięczna za odpowiedź!

  Pozdrawiam M.

 • Witam serdecznie Panie doktorze,
  Czytałam na jakiejś stronie wpisy klientek , że mają przebarwienia po kriolipolizie . Panie Marku , czy to jest możliwe , aby zrobiły się przebarwienia ? z czego one mogą wyniknąć , z niewłaściwego sprzętu , czy ze złego wykonania zabiegu , czy też może niezastosowania się do zaleceń ?
  Proszę mi podpowiedzieć , bo troche się obawiam.

 • Dzień dobry:)
  Czy warto wykonać kriolipolizę systemem ZLipo+ZWave Pro, czy może tańszym urządzeniem, a równie skutecznym? Dziękuję za odpowiedź.

 • Dzień dobry,

  czy można wykonać zabieg kriolipolizy na brzuch w momencie gdy w miejscu tkanki tłuszczowej znajdują się świeże blizny po operacji z tendencją do bliznowacenia?

  • Proszę poczekać z zabiegiem kriolipolizy.

 • Panie Marku.
  Miałam zabieg 5tygodni temu. Efekt był fajny jednak obecnie jestem po drugim i brzuch mam większy tak jakby tego tłuszczu przybyło. Za kolejne 4tygodnie jestem zapisana na ostatnie przyłożenie i aż się teraz wystraszylam. Bo mnie kazano robić co 6tygodni. Miałam zabieg kriolipoliza na brzuch bo tam mam jedynie problem na maszynie vinci II.

  • Nie jest możliwe (a przynajmniej nie jest opisane), żeby kriolipoliza pobudziła do odkładanie tłuszczu, tak więc coś innego tutaj musi mieć wpływ.

 • Panie doktorze, dlaczego po zabiegu kriolipolizy nie można opalać miejsca zabiegowego oraz korzystać z sauny ?

  • Kriolipoliza powoduje też pewne podrażnienie skóry, opalanie może spowodować powstanie przebarwień, a sauna zaczerwienianie się skóry w tym miejscu

 • Bardzo proszę o wskazanie urzadzeń do kriolipolizy i radiofrekwencji mikroigłowej. Pozdrawiam Anna Król annakrol@onet.eu

 • Witam Panie Marku. Pracowałam już na wielu ssprzetach i chce wprowadzić kriolipolize jako nowa usługę. Jednak boję się trochę skutków ubocznych. Bardzo proszę 09dzielic ssie swoją opinią na temat bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów i zdradzić tajemnice na jakim urządzeniu Pan pracuje. Podaję meila pospiechjoasia@gmail.com

 • Witam Panie Doktorze Marku. Jestem przed wyborem urządzenia do kriolipolizy , Proszę o informację , które urządzenie by Pan polecił sprawdzone ?
  ż góry dziękuję za odpowiedź .Pozdrawiam serdecznie elasobczyk@autograf.pl

 • Witam.tydzien temu mialam wykonany zabieg kriolipolizy.martwi mnie fakt iz w tym miejscu caly czas jest czerwona plama i zaczyna schodzic skora.czy to normalne?

 • Witam

  Czy domowe urządzenia do kriolipolizy kupione na ALLEGRO SĄ SKUTECZNE?

 • Czy moge wykonac zabieg kriolipolizy przy niewielkim rozejsciu miesnia prostego brzucha?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.