Marek Wasiluk
 

ROBIĘ, NIE SZKOLĘ czyli rozwiewam wątpliwości

Raz na jakiś czas dowiaduję się od moich pacjentek, że ktoś inny w Polsce robi zabiegi usuwania rozstępów „moją metodą”, co więcej powołuje się na mnie, a zdarza się, że wręcz mówi, że przeszedł u mnie szkolenie.

Są różne końcówki, z różnym rozstawem igieł, z różnych materiałów itp. Nie wszystkie są skuteczne przy rozstępach (fot. Pink Media)

Są różne końcówki, z różnym rozstawem igieł, z różnych materiałów itp. Nie wszystkie są skuteczne przy rozstępach (fot. Pink Media)

Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że takie deklaracje padają najczęściej z ust kosmetyczek, które nie powinny w ogóle takich zabiegów wykonywać, bo są zbyt inwazyjne. Czuję się więc zobowiązany, żeby wyjaśnić kilka kwestii związanych ze stosowaną przez mnie metodą usuwania rozstępów za pomocą frakcyjnej RF mikroigłowej „No Stretch Marks by Marek Wasiluk”.

1. Nie robię szkoleń z zakresu wykorzystania RF mikroigłowej do leczenia rozstępów. I nie upoważniłem nikogo do tego, by firmował swoje zabiegi moim nazwiskiem. Także ustnie. Jeśli ktoś to robi, postępuje nieetycznie.

2. Metodę, którą opracowałem trzy lata temu i cały czas doskonalę, nazwałem „No Stretch Marks by Marek Wasiluk”. Jedynym miejscem, w którym jest stosowana, jest Centrum Medycyny Nowoczesnej Tricinium w Warszawie, którego jestem założycielem.

3. Usuwam rozstępy wykorzystując urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Każdy może takie urządzenie kupić i teoretycznie każdy może usuwać nim rozstępy. O ile wie, jak to robić. I o ile kupi odpowiednie urządzenie, bo spora część dostępnych na rynku nie daje takiej możliwości z powodów ograniczeń technologicznych. Producenci tych urządzeń też nie wiedzą, bo stworzyli urządzenia w innym celu. Nie da się więc kupić urządzenia z instrukcją, jak je stosować na rozstępy.

4. Kosmetyczki nie powinny stosować urządzenia, szczególnie w takim wskazaniu. Żeby robić te zabieg trzeba mieć trochę wyobraźni, z czym to się wiąże. Zauważyłem, że lekarze, którzy są świadomi, że jest to zabieg mocno agresywny, mają większy dystans i opór, by z nim eksperymentować. Jeśli taki zabieg próbuje wykonywać kosmetyczka to często oznacza to, że albo wykonuje coś innego (i nieskutecznego), albo ryzykuje, że zrobi klientowi krzywdę. Dodatkowo mówiono mi o tym, że kosmetyczki szerzą błędną wiedzę, np. że można się po zabiegu rf mikroigłowej na rozstępy opalać. Otóż, nie można. Że to prosty nieinwazyjny zabieg. Otóż, nie jest prosty i wiąże się z głębokim, silnym i celowym uszkodzeniem tkanek w celu wymuszenia ich regeneracji.

5. Są różne aparaty do rf mikroigłowej. Parametry, które będą skuteczne na rozstępy trzeba dopasować do każdego urządzenia indywidualnie. Co więcej, są różne końcówki, z różnym rozstawem igieł, z różnych materiałów itp. Nie wszystkie są skuteczne przy rozstępach. Nie każde urządzenie do rf mikroigłowej da się wykorzystać do rozstępów, także z racji ograniczeń technologicznych. Pracowałem już na kilku różnych urządzeniach, mam je przetestowane i sprawdzone, wiem, jakie musi być, żeby było skuteczne. Zdobycie tej wiedzy było drogie (zakup kilku urządzeń) i czasochłonne.

6. Nie wystarczy przeczytać teksty na moim blogu, żeby wiedzieć, jak ten zabieg wykonywać. Jest bardzo dużo zmiennych, których się nie da nauczyć z moich artykułów, mimo iż dość szczegółowo dzielę się swoją wiedzą, i korzystają z niej zarówno pacjenci, jak i lekarze, i kosmetyczki. Poza tym, trzeba też myśleć co się robi i obserwować, co się dzieje w trakcie zabiegu, pomiędzy zabiegami, i w związku z tym modyfikować albo i nie parametry na kolejnych zabiegach Oprócz leczenia rozstępów wykorzystuję rf mikroigłową do wielu innych zabiegów. Opracowałem np. procedury leczenia blizn potrądzikowych. Niedawno odezwała się do mnie pacjentka, która taki zabieg miała robiony w Krakowie. Ktoś jej powiedział, że po dwóch zabiegach nie będzie śladu blizn. Efekt – po dwóch zabiegach ma jeszcze większe blizny. Wygląda to tak, jakby ktoś przeczytał o zabiegach rf mikrogiłowej, że są skuteczne, gdy ustawia się mocne parametry i wchodzi głęboko igłami. Ale co znaczy mocno i co znaczy głęboko? W efekcie próbował na 2,5 mm wbijać w czoło, czyli tam, gdzie skóra i mięsień pod skórą są cieniutkie. Przy takiej głębokości kłuje się „do kości” co jest bolesne, a nic nie daje jeśli chodzi o zwiększenie skuteczności I akurat na blizny nie ustawia się takich samych parametrów, jak na rozstępy.

Wszystkim osobo, które chcą oddać się zabiegowi, który do opracowanego przez mnie, a przynajmniej tak to wynika z deklaracji wykonującego zabieg, sugeruję zapytanie wprost: ile zabiegów ta osoba już wykonała oraz pokazanie zdjęć z dotychczasowymi efektami terapii (własnych! A nie otrzymanych od kogoś lub ściągniętych z internetu).

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie komentarze
 • Panie doktorze! Dzięki pana metodzie, pojawiła się szansa, aby usunąc paskudne rozstępy! W koncu! Ale niestety zabieg nie jest na każdą kieszen.. Prosimy zatem o jakiś konkurs!!! 🙂

  • Na razie nie ma w planach, ale na pewno będzie . Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzień dobry. Czy mogę poddac się Rf mikroigłowej, jeśli stosuję Zorac na trądzik?

  • Można stosować, ale trzeba odstawić na 2-3 tygodnie przed zabiegiem. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • odnoszę wrażenie ,że Pan doktor uważa,iz jako jedyny posiada wiedze na temat tego urządzenia i tylko rf który Pan posiada ma najskuteczniejsze parametry i jest najbardziej efektywne…

  • Uważam, że jestem skuteczny, choćby dlatego, że jako pierwszy opracowałem metodologię na rozstępy, poza tym miałem możliwość pracowania na kilku urządzeniach, i wiem które sprawdza się najlepiej, a które są słabe lub wręcz nie działaj, które dają częstsze powikłania a które dużo rzadziej. Uważam również, że powoływanie się na mnie przez inne osoby nie jest uczciwe, a dodatkowo w połączeniu z niewłaściwym stosowaniem być może kiepskiej jakości sprzętu może negatywnie wpływać na opinie o jego skuteczności. RF mikorigłowa to nazwa technologii, tak ja samochód- może to być luksusowy Bentley albo 20 letni maluch: różnica jest kolosalna. Zbyt dużo też dowiedziałem się od pacjentów o problemach i powikłaniach np. po laserze frakcyjnym czy kwasie hialuronowym, które mi się nigdy nie zdarzyły. Nigdy nie powiedziałem, że jestem czarodziejem. To tylko wiedza o fizjologii człowieka, wiedza techniczna, i 3 lata pracy i doskonalenia metody. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie profesorze! Bo zapewne już Pan ma ten tytuł, jest Pan niezłym ściemniaczem. Wszystkie te komenarze są pisane przez Pana i Pana marketingowców. Ja robiłam ten zabieg dwa lata temu w Szczecinie i jestem baaardzo zadowolona a zapłaciłam połowę ceny. Chciałam się wybrać do warszawy ale z tego wynika, że nie warto bo jest Pan niezłym bajkopisarzem. Tylko szkoda, że tak późno trafiłam na tego bloga, który kipi bzdurą….

  • Cieszę się, ze wzbudzam aż tak duży szacunek i respekt ;). Rozumiem również, że pisze to profesjonalista, który zajmuje się medycyną estetyczną. W takiej sytuacji oczekiwałbym przedstawienia się, podania jakiś informacji o sobie, doświadczeniu zawodowym informacji, jak to można zweryfikować. Ciekawe jest też, jak niespójny jest komentarz, jeśli piszę bajki to dziwne, że jest Pani super zadowolona z efektu. I ciekawe też, jakiego rodzaju śledztwo doprowadziło do takich wniosków, że ściemniam, i sam sobie wymyślam komentarze. O ile wiem, to nie jest łatwe, ale nie znam się na technikach szpiegowania. Ale dziękuję za docenienie mojej genialności w wymyślaniu setek zdarzeń życiowych, przypadków pogryzienia przez psy, urazów, ciąży, tycia, spadnięcia ze schodów itp….. W zasadzie to czemu ja nie piszę powieści sensacyjnych albo scenariuszy filmowych z takim zdolnościami! A poza tym nikt nie zmusza do czytania mojego bloga, jak się komuś nie podoba. Ja, jak czegoś lub kogoś nie lubię to ani z nim nie rozmawiam, ani się nim/tym nie interesuję i nie czytam o tym. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Bardzo długo mój komentarz czeka na zatwierdzenie…
  zastanawia mnie również zdanie napisane przez samego “Doktora” a mianowice ” Raz na jakiś czas dowiaduję się od moich pacjentek, że ktoś inny w Polsce robi zabiegi usuwania rozstępów „moją metodą” dlaczego napisał Pan w cudzysłowie? przeciez stosowany jest do wyodrębniania zwrotów używanych w innym znaczeniu niż podstawowe lub dla wyodrębnienia wyrazów użytych ironicznie, wiec to w końcu Pana metoda czy nie ? 🙂

  • Napisałem z prostego powodu, żeby podkreślić, że ktoś powołuje się na mnie bezprawnie, bo ja takiej zgody czy szkolenia nie przeprowadziłem. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam, czy mógłby Pan przedstawić czym różni się zabieg wykonywany przez Pana w gabinecie od zabiegu Thermage? Czy urządzenie z którego Pan korzysta wytwarza “inne fale radiowe”? Niestety jest dużo osób nie zadowolonych z Thermage, gdyż podobno niszczy on warstwę tkanki tłuszczowej. Czy urządzenia z których Pan korzysta oraz zabiegi, które Pan wykonuje nie niszczą tkanki tłuszczowej? Kolejne pytanie; jeśli nie niszczy ono tkanki tłuszczowej to czy zostało to jakoś naukowo zbadane? Pyt nr 3;czy RF stosowana przez Pana uszkadza tylko tkanki rozstępu i tam powstaje nowy kolagen, czy zostaje uszkodzony także kolagen, który tam występuje (bo jakies sladowe ilości możliwe ze są) oraz tkanki pomiędzy jednym rozstępem a drugim, gdzie kolagen ewidentnie wystepuje. Ja mam akurat sieć drobnych rozstepow jeden kolo drugiego, a między nimi “zdrową” skórę i jakie działanie będzie na “zdrowe”miejsca, bo z uwagi na bliskość miedzy rozstępami, niemożliwe jest jej ominięcie glowicą urządzenia. Z góry dziękuję za rzeczową odpowiedź, bo wydaje mi się, że jest Pan człowiekiem, który tylko takie pisze.

  • Pani Izabelo. Thermage to RF kontaktowa. RF mikroigłowa działa inaczej, inny jest przebieg fali, podawana jest pomiędzy igłami wbitymi w tkance. Co do ryzyka rozpuszczania tłuszczu dosyć obszernie to opisałem jakiś czas temu- w skrócie, ryzyko jest zdecydowanie mniejsze (małe jest), bo zabieg RF mikroigłowej jest wykonywany precyzyjnie, kontrolujemy głębokość rozgrzania (czego się nie da w przypadku Thermage). Dlatego jeśli zabieg jest wykonany umiejętnie to nie ma ryzyka „rozpuszczenia” tłuszcz. Dodatkowo filozofia jest inna, kilka zabiegów a nie jeden za 10 tys zł. Nawet jeśli by doszło do rozpuszczenia tłuszczu (jeden nieprawidłowo wykonany zabieg wystarczy) to kolejne zabiegi spowodują produkcję kolagenu i w rezultacie nie będzie zaników i zapadnięć, a wręcz przeciwnie- odbudowa, uniesienie. Odpowiadając na 3 pytania ale ogólnie to pewnie, że w ramach zabiegu na rozstępy trochę niszczymy kolagenu. Ale na tym polega cała umiejętność, żeby uszkadzając jednocześnie pobudzić, tak, że bilans jest dodatki- rozstęp się wypełnia. A resztę załatwia sama skóra- nie dzieje się tak, że tam gdzie nie ma rozstępu powstają wypukłości, proszę się nie martwić. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzien dobry panie doktorze.Bardzo prosilbym pana o udzielenie mi odpowiedzi niewiem co mam robic jestem zalamany .Otoz w lutym mialem robiony zabieg laserem flaming na przebarwienia I odswiezenie skory twarzy .Po dwoch miesiacach uleglem wypadkowi gdzie na moja twarz zostala wylana substancja chemiczna po tym wydarzeniu twarz ulegla znieksztalceniu skora ulegla pomarszczeniu I utwozyly sie na niej male zmarszczki jak u starszych ludzi ponadto policzek opadl I stracilem sebum I brak porow na skorze tak jak by ulegly stopieniu .Mam pytanie do pana doktora czy mozna zastosowac leczenie rf mikroiglowa .Czy po takich zabiegach jest mozliwosc zregenerowania skory co z sebum jak zyc bez niego czy takie leczenie jest trwale czy trzeba te zabiegi powtarzac co jaki czas .Chcialbym oddac sie w pana rece .Prosze o odpowiedz I dziekuje .

  • Serdecznie zapraszam do kliniki. Z opisu wynika, że problem jest dosyć spory i trzeba będzie zastosować różne metody. Ale co dokładnie i jaki efekt jest do osiągnięcia mógłbym powiedzieć po obejrzeniu. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzien dobry panie doktorze .Duzo czytalam na pana stronie o metodzie rf mikroiglowa.Mam takie pytanie.Czy przez takie naklucia skory gdzie wytwarzana jest nowa zdrowa skora jest mozliwosc przywrocenia nowych porow skory a takze nowego sebum przy skorze ktora byla oparzona i stracila caly plaszcz lipidowy skory i warstwe sebum .Czy na taka skore mozna stosowac laser czy to nie zaszkodzi bardzo suchej skorze. Dziekuje i pozdrawiam.

  • Musiałbym zobaczyć w jaki stanie jest skóra. Ale ogólnie mówiąc zabiegi przywracają prawidłową skórę/prawidłowe proporcje jej składników- więc poprawa będzie, jak duża nie wiem, bo nie widzę jak duży jest problem. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Chciałam się dowiedzieć jaki jest koszt jednego zabiegu, mam bardzo dużo rozstępów na piersiach i nie wiem czy mogę liczyć na to że kiedykolwiek się ich pozbendę .Bardzo proszę o odpowiedź

 • Rozumiem rozgoryczenie Pana doktora,z powodu fałszywej reklamy ,którą robią sobie jego kosztem osoby wykonujące podobny zabieg Nie rozumiem natomiast, skąd pewność,że kosmetyczka (-olog) ,nie posiada odpowiedniego sprzętu i nie ma wiedzy i doświadczenia, jak prawidłowo wykonać zabieg ? Pan chyba też uczył się na błędach? to nieuniknione..skoro testował Pan różne urządzenia…do perfekcji dochodzi się żmudną pracą Nikt nie powiedział,że kosmetyczka jest nieostrożną idiotką bez stosowne wiedzy i tylko Pan jest autorytetem w tej dziedzinie Proszę nie robic sobie reklamy czyimś kosztem i nie uogólniać,bo to również nieetyczne…
  Przypomina mi się historia ,kiedy mój dorastający syn byl leczony na trądzik przez znaną dermatolog Na trądzik nie pomogła,za to spowodowała grzybicę przewodu pokarmowego,podając antybiotyk Pani doktor zakazała synów korzystać z usług kosmetycznych,twierdząc,że w gabinetach kosm. mozna się tylko nabawić zakażenia..Okazało się jednak,że zabiegi kosmetyczne nie zaszkodziły a pomogły,czego nie można powiedzieć o terapii tamtej Pani doktor
  Pozdrawiam

  • Każdy może oczywiście robić zabiegi, ale niech firmuje swoją pracę swoim nazwiskiem a nie wykorzystuje kogoś, a tym bardziej mówiąc że robi tak samo, co nie jest prawdą,. To nie jest ani etyczne i może nie być bezpieczne! No chyba, że akceptujemy bez mrugnięcia podróbki, podobnie jak na przykład nanych butów, czy zegarka. Ale nawet jak ktoś akceptuje, to kupując podróbkę zazwyczaj ma świadomość ryzyka niższej jakości, trwałości. Proszę mi wierzyć, że przychodzi do mnie mnóstwo skrzywdzonych pacjentów, czy to przez kosmetyczki czy przez lekarzy, a jeszcze więcej pisze e-maile z prosbą o pomoć, poradę Dlatego czuje się w obowiązku publicznie informować czy kogoś szkoliłem, czy nie. A jeśli chodzi o podany przez Panią przykład z synem, to jest zupełnie inna sytuacja (na ile wynika z tekstu, kosmetyczna nie twierdziła, że zrobi zabiegi jak dermatolog/lekarz, tylko zaproponowała swoje zabiegi). A sam fakt, że lekarz odradzał kosmetyczkę to chyba nie dlatego, że reklamawała, że robi zabiegi właśnie jak ta Pani dermatolog.

 • Co za bzdury

  • Co Pani ma na myśli?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.