Marek Wasiluk
 

RF mikroigłowa na rozstępy na piersi – efekty przed i po zabiegu

Ostatnie tygodnie w moich mediach społecznościowych na Fb i IG, na YouTube i na blogu, upłynęły pod znakiem RF mikrogłowej. 11 lat stosowania tej metody to dobry moment na pokazywanie, jak bardzo zmieniła ona oblicze medycyny estetycznej.

Dzisiaj opiszę przypadek jednej z moich klientek, obrazujący zastosowanie RF mikroigłowej do usuwania rozstępów. Wiele razy pisałem na blogu, że przed pojawieniem się tej metody, medycyna estetyczna nie oferowała żadnego skutecznego sposobu na rozstępy. Pisałem też, że pomysłodawcy i producenci RF mikroigłowej nie byli świadomi, że ich urządzenie nadaje się do usuwania rozstępów. Ja to wykalkulowałem analizując, jak działa ten sprzęt. I okazało się, że miałem rację.

Zobacz też:
RF mikroigłowa – historia wprowadzenia urządzenia do Polski

Rozstępy na piersi

W dzisiejszym przypadku nie chodzi mi o chwalenie się najlepszym z możliwych efektów zabiegu, na zasadzie, że „przed” były rozstępy, a „po” ich nie ma, bo w tym przypadku rozstępy nie zniknęły całkiem. Kryterium wyboru tego przypadku do opisu był stopień trudności rozstępów oraz trwałość zabiegu. Pokazuję więc bardzo dużą poprawę po zabiegach przy naprawdę bardzo dużych i trudnych rozstępach.
Klientka trafiła do mnie kilka lat temu z rozstępami na biuście, które powstały w okresie ciąży. Szerokie, głębokie, nieregularne, jednym słowem bardzo trudne do usunięcia. W takich przypadkach usuwanie rozstępów wymaga sporej liczby zabiegów i czasu. Przy tak dużych rozstępach szczególnej uważności wymaga też dobór parametrów. Aby zabiegi odniosły skutek potrzebne jest działanie na granicy ich bezpieczeństwa. To oznacza, że niezbędny jest zarówno bardzo dobre urządzenie, ale też duże doświadczenie w prowadzeniu takich zabiegów.

roztępy na piersi, przed i po zabiegu

Rozstępy na piersi, przed i po zabiegach RF mikroigłową / arch. własne

Efekty zabiegów po RF mikroigłowej – widoczne i trwałe

Klientka nie dokończyła planowanych zabiegów. Zrobiła ich wtedy 5. Niewykluczone, że po kolejnych 5 zabiegach, po rozstępach nie byłoby śladu. Kobieta przerwała zabiegi, gdyż zaszła w kolejną ciążę, potem zajmowała się dzieckiem, a potem był COVID-19. Kiedy jednak po kilka latach pojawiła się ponownie w moim gabinecie, to wcale nie z rozstępami, tylko chciała zrobić zabiegi na twarz.
Dla mnie jednak była okazja, aby sprawdzić, jak po kilku latach wygląda efekt tamtych zabiegów. Szczególnie, że podczas drugiej ciąży mogło dojść ponownie do pęknięć skóry i nowych rozstępów.
Tymczasem potwierdziło się, że nie tylko efekt zabiegów jest duży, to w dodatku jest on trwały.

Przeczytaj też:
RF mikroigłowa – 3 obszary zastosowania

Bezpieczeństwo RF mikroigłowej

Oprócz trwałości efektu chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt zabiegów RF mikroigłową – bezpieczeństwo.
Pojawiają się czasem w przestrzeni internetowej różne wpisy podważające bezpieczeństwo tych zabiegów. Wynikają one często z mieszania pojęć, zabiegów (np. RF mikroigłowa myli się z RF kontaktową) i urządzeń (nie każde urządzenie mające RF mikroigłową w nazwie jest dobre), a także niewiedzy. Zdarzało mi się czytać, że po zabiegach RF mikroigłowej kolagen znika i skóra wiotczeje. Albo, że istnieją badania, które wskazują na to, że wszystkie zabiegi termiczne ingerują w „cykle wymiany komórkowej”, więc są niebezpieczne. Odpisałem nawet na ten komentarz, taki ogólny, że teoria i wiedza z laboratorium a żywy organizm i jego reaktywność i funkcjonowanie to dwie zupełne inne rzeczy. Żeby to zobrazować robię czasem porównanie do średniej arytmetycznej. Jak ja zgubię sto złotych, a żona znajdzie sto złotych, to niby jesteśmy na zero. A jednak ja straciłem, a ona zyskała.
Przypadek tej pacjentki pokazuje, że mądrze robione zabiegi są bezpieczne. Rozstępy nie wróciły, nie zostały też po zabiegach ślady, ani blizny, ani przebarwienia.

Może cię zainteresuje:
Likwidacja rozstępów jak budowa domu

Cenne i bezcenne – koszt i trwałość zabiegów

Osoby, które w medycynie estetycznej korzystają głównie z zabiegów kwasem hialuronowym, są przyzwyczajone do szybkich, ale krótkotrwałości efektów. W przypadku zabiegów z wykorzystaniem urządzeń, takich jak RF mikroigłowa (ale też laser frakcyjny, HIFU) sytuacja wygląda inaczej, bo stosując je zmuszamy organizm do aktywności, aktywacji procesów regeneracyjnych.
Kiedy przychodzi do mnie pacjentka (jak opisywana w tym tekście) po długim czasie od wykonania tego typu zabiegów (od pierwszego zabiegu minęło 8 lat), jest to dla mnie bezcenne. Dzięki temu po raz kolejny mogę na konkretnym przypadku przekonać się, że zabiegi RF mikroigłowa na rozstępy nie tylko przynoszą konkretny efekt, ale że ten efekt jest trwały i że nie pozostają po zabiegu żadne powikłania, także te późne, po latach.
Wiadomo, że kluczowymi elementami jest dobra kwalifikacja pacjenta, posiadanie dobrego urządzenie, doświadczenie, które umożliwia dobre wykonanie zabiegu.
Słyszę czasem, że cena takich zabiegów jest zbyt wysoka, aby stały się one powszechne. To prawda, że koszty tak dużej liczby zabiegów są spore, ale kiedy weźmie się pod uwagę, że są one mocno rozkładalne w czasie (możne je rozłożyć nawet na 2-3 lata), bo pomiędzy zabiegami są przerwy, efekty trwałe, to ten wydatek staje się już realny do udźwignięcia (dodatkowo płatność można rozłożyć na raty).

Zobacz też:
30-letnie rozstępy na udach – prwadziwy przypadek

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.