Marek Wasiluk
 

30-letnie rozstępy na udach (zdjęcia), prawdziwy przypadek

Dziś postanowiłem pokazać przypadek rozstępów, ale w innej postaci niż zwykle.

Stare rozstępy 

Celem mojego bloga zawsze jest pokazywanie realnych zdjęć i przekazywanie realnych informacji odnośnie skuteczności różnych metod i zabiegów z medycyny estetycznej, po to, żeby każdy mógł w rzetelny sposób ocenić, co się da zrobić i czym. O rozstępach pisałem już bardzo dużo, ale ciągle znajdują się nowe przypadki i nowe konteksty do pokazania, ponieważ rozstępy mogą być młode, stare, płytkie, głębokie, szerokie, wąskie, czerwone, białe czy w kolorze skóry, u osoby zdrowej, obciążonej chorobami ogólnoustrojowymi, w różnych okolicach ciała. Daje to ogromną liczbę wariacji, może nie nieskończoną, ale sporą, a przez to indywidualne dobieranie parametrów zabiegu i różną liczbę zabiegów.

Dzisiaj nie pokazuję pacjenta z prostymi rozstępami, nie pokazuję efektu na rozstępy świeże, nie pokazuję też pacjentki po kompletnej serii zabiegów, tylko z trudniejszymi rozstępami, w trakcie zabiegów, z widocznymi jeszcze śladami pozabiegowymi. Postanowiłem pokazać jak przebiega terapia pacjentki, która boryka się z rozstępami od 30 lat, czyli od czasu, gdy była nastolatką. Nie jest więc to super młoda pacjentka, nie jest pokazany efekt końcowy, nie są to proste rozstępy.

Zobacz też: Usuwanie rozstępów  efekty zabiegów

Rozstępy na udach – zdjęcia

 

Trudne rozstępy, 30-letnie, fot. arch. wlasne Triclinium

Trudne rozstępy, 30-letnie, fot. arch. własne Triclinium

Pierwsze zdjęcie, powyżej,  przedstawia stan wyjściowy, niestety jak zawsze zdjęcie nie do końca odzwierciedla rzeczywistość, więc dopowiem, że rozstępy są bardzo głębokie, bardzo nietypowe zarówno ze względu na miejsce, jak i strukturę – biegną w poprzek ud, co się zdarza rzadko.

Uda wyglądają tak, jak by ktoś poprzecinał na nich poziomo skórę. To jeden z najtrudniejszych w poprawie typ rozstępów, z jakimi się spotykamy. Oprócz problemu ze strukturą skóry/bruzdami musimy się zmierzyć z problem koloru, czyli kontrastu między zdrową skórą i rozstępem.

Zobacz też: Rozstępy na brzuchu po ciąży (zdjęcia)

Obecnie jesteśmy po trzech zabiegach (zdjęcie poniżej) i efekt jest już wyraźnie widoczny: rozstępy są znacznie spłycone, zmniejszył się też kontrast kolorystyczny. Nie mówimy jeszcze, że jest bardzo dobrze, tylko że widać wyraźny postęp. Widać też jeszcze ślady po zabiegach, które znikną po kilku miesiącach od ostatniego zabiegu. Pokazuję ten przypadek celowo, aby udowodnić, że nawet pracując na tak niewdzięcznych i starych rozstępach można uzyskać sporą poprawę. Uprzedzam jednak, że w tak trudnym przypadku prawie na pewno nie da się ich usunąć całkowicie. Natomiast już w obecnym stanie wyglądają o wiele lepiej, a pacjentka jest zdecydowana kontynuować zabiegi.

 

Rozstępy stare w trakcie terapii, aktualnie po 3 zabiegach, fot. arch. własne Triclinium

Rozstępy stare w trakcie terapii, aktualnie po 3 zabiegach, fot. arch. własne Triclinium

Ostatnie komentarze
 • Super ze sa nowe zdjecia. Efekty super 🙂 Jaka maszyna Pan doktor wykonuje zabieg rf mikroiglowej ? Pozdrawiam

 • Witam. W jakich najdłużej odstępach czasowych warto wykonywać zabiegi, żeby przynosiły efekty? Mieszkam na stałe za granicą i w Polsce bywam raz na pół roku. Czy w takim przypadku warto u mnie rozpoczynać terapię?

 • Świetne efekty. Twoja praca jest niesamowita

 • Nie polecam! Byłam na zabiegu 30 kwietnia 2018 roku. Efektów żadnych, a dodatkowo w jednym miejscu na udzie pozostała mi widoczna krateczka. Tak więc teraz poza tym, że mam rozstępy to mam jeszcze tą szpecącą krateczkę… Wydałam 2000 zł i był to największy błąd w moim życiu. Pan Doktor mówi, że na zdjęciach będzie widać różnice. Sęk w tym, że na pierwszym spotkaniu nikt nie zrobił mi zdjęć, bo był to okres majówki i pan Doktor zabrał aparat fotograficzny na wyjazd…bez komentarza…

  • Trudno mi się wypowiadać bez obejrzenia analizy. Mogę tylko powiedzieć, że brak efektu jest praktycznie niemożliwy, ale rzadko jest spektakularny efekt po jednym zabiegu.

   • Zdaję sobie sprawę, że efekty po jednym zabiegu mogą nie być spektakularne. Mam jednak dwa pytania: 1) dlaczego do tej pory na jednym udzie do tej pory nie zniknęła mi krateczka? 30 kwietnia minie równo rok od zabiegu, a szpecąca kratka nadal nie znika…2) dlaczego nie zostały wykonane zdjęcia przed zabiegiem?

 • Jaka jest cena zabiegu na takim obszarze jak u Pani na zdjęciu?

  • Troszkę zależy jak nisko schodzą rozstępy, ale pomiędzy 2500-3000 zł

 • Jaie zabiegi zostaty wykonane pacjentce?

  • Frakcyjna rf mikroigłowa

 • Chcialam zapytac jaka jest potrzebna ilosc zabiegow by pozbyc sie takich starych rozstepow,i jakie jest ryzyko? Bo nie chciala bym skonczyc z widoczna siateczka na skorze czy poparzona skora?

 • Karina krateczka zejdzie. U mnie utrzymywała się dość długo, ale zeszła do 0. Jestem po kilku zabiegach na białe rozstępy ( wcześniej próbowałam terapii laserem CO2 ) i muszę powiedzieć, że RF mikroigłowa jest bardzo skuteczna.

  • U mnie na jednym udzie utrzymuje się już prawie rok (30 kwietnia minie równo rok). Po jakim czasie całkowicie zeszła u Ciebie? U mnie zabieg wykonywały dwie dziewczyny – jedna na lewą, a druga na prawą nogę i każda na innej maszynie.

 • Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale coś ponad rok do całkowitego wyrównania się koloru. U mnie zabieg wykonywała jedna osoba. Z jednego boku kratka schodziła szybciej ( to samo miałam po laserze CO2 ). Nie wiem od czego to zależy. Mam śniadą cerę. Skóra po zabiegu też dość długo pracuje. W pewnym momencie myślałam, że osiągnęłam już efekt końcowy, ale okazało się, że rozstępy jeszcze się zmniejszyły. Jestem po serii zabiegów i efekty są rewelacyjne. Obecnie zostały mi śladowe ilości w tych miejscach gdzie były najbardziej widoczne. Skończyłaś na samym starcie leczenia. To zdecydowanie za szybko, żeby móc powiedzieć czy terapia jest skuteczna.

 • Witam. Chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej zabiegów należy wykonać, aby całkowicie usunąć stare rozstępy z piersi. Jestem świadoma tego, że wszystko zależy od rodzajów rozstępów, ich szerokości, głębokości itp. Jednak byłabym bardzo wdzięczna, gdyby mógł Pan oszacować na podstawie wcześniejszych pacjentek, ile zabiegów wystarcza (oraz jaki byłby koszt zabiegu), aby otrzymać pożądany efekt. Dodam, że jestem osobą młodą, a te rozstępy mam od 3 lat. Dziękuje i pozdrawiam.

 • Z Panem doktorem miałam jedną rozmowę dotycząca parametrów zabiegu. Doktor zasugerował ustawienie najsilniejszych parametrów, ponieważ rozstępy były duże. Zabieg za każdym razem ( 4 zabiegi) wykonywała inna osoba, ale nie mam z tym problemu. Natomiast RF mikroigłowa, której się poddałam jest zabiegiem zdecydowanie nieskutecznym jeśli mowa o rozstępach. Zabieg kosztował 1800 zł x 4. Już na wstępie dowiedziałam się, że niewiadomo jakie będą efekty, zupełnie inaczej doktor przedstawia sytuacje na swoim blogu. Przerwa miedzy zabiegami to 1,5-2 miesiące. Pierwszy zabieg wykonałam jak tylko skończyłam połóg, wiec rozstępy były czerwone. Regularnie ćwiczę i dbam o dietę, a rozstępy jakie są takie były. Nawet te mniejsze nie zniknęły, a skóra nie jest ujędrniona. Przestrzegam przed poddaniem się temu zabiegowi. Posiadam zdjęcia przed, w trakcie i po ukończonej serii zabiegów. Na ostatniej wizycie inny doktor powiedział, że skora po kilku zabiegach się przyzwyczaja i efekty są coraz mniejsze. Ostatni wizyta odbyła się już kilka miesięcy temu, a ostateczna przebudowa skóry trwa ok. 6 miesięcy. Więc piszę tu o ostatecznych efektach, a raczej ich braku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.