Marek Wasiluk
 

NADPOTLIWOŚĆ – leczenie metodą rf mikroigłowej

Pocenie się jest stanem fizjologicznym, korzystnym dla organizmu, gdyż chroni go przed przegrzaniem. Najobficiej pocimy się, gdy jest gorąco, gdy podejmujemy zwiększony wysiłek fizyczny, po zjedzeniu gorących i ostrych potraw, a także w sytuacjach stresowych.

 

rf mikroigłowa na nadpotliwość

W filmie pokazuję leczenie nadpotliwości metoda rf mikroigłowej (fot. Pink Media)

Gruczoły potowe rozmieszczone są na całym ciele, gdyby je wszystkie zablokować, wówczas pozbylibyśmy się nie tylko niezbędnego mechanizmu regulacji temperatury, ale też usuwania toksyn. Problem pojawia się wówczas, gdy pocimy się za bardzo. Dzieje się tak, gdy mamy zbyt wiele gruczołów i produkują one za dużo potu. Mówimy wówczas o nadpotliwości. Występują różne stopnie jej nasilenia. Najbardziej ekstremalny przypadek z jakim miałem do czynienia to młoda pacjentka, która miała tak zaburzone funkcjonowanie gruczołów potowych na dłoniach, że dosłownie z nich kapało.

Nadpotliwość jest bardzo kłopotliwa, przede wszystkim ze względów estetycznych. Miejsca, w których człowiek najbardziej się poci to: pachy, stopy, dłonie i czoło. To ostatnie jest najmniej uciążliwe. Pocenia stóp nie widać, ale ono z kolei może sprzyjać rozwojowi grzybic. Mężczyznom najbardziej przeszkadzają wilgotne ręce – praktycznie uniemożliwiają funkcjonowanie w sytuacjach biznesowych i towarzyskich. Kobiety większy dyskomfort odczuwają z powodu nadpotliwości pach.

ZOBACZ FILM:

Stosowanie preparatów kosmetycznych ma sens w przypadku normalnego, fizjologicznego pocenia się. Gdy mamy do czynienia z nadpotliwością trzeba sięgnąć do skuteczniejszych działań, czyli zablokowania gruczołów (robi to botoks, zabieg wystarcza na ok. 5 miesięcy) lub ich usunięcia z miejsc dotkniętych nadpotliwością. Usunięcia można dokonać laserowo – nacina się skórę i wypala gruczoły (jest to zabieg dość agresywny) lub mniej inwazyjnie, za pomocą rf mikroigłowej, tak jak to zostało pokazane w filmie.

 

leczenie nadpotliwości

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie (fot. Fotolia)

 

 

rf mikroigłowa na pocenie

Kobiety największy dyskomfort odczuwają z powodu nadpotliwości pach. Fot. Pink Media

Radiofrekwencja mikroigłowa ma wiele zastosowań. Ja przede wszystkim używam jej w zabiegach usuwania rozstępów, w drugiej kolejności do liftingu twarzy i napinania skóry innych okolic ciała. Leczenie nadpotliwości to dodatkowe zastosowanie. Zabieg polega na wypaleniu gruczołów, ale na szczęście nie trzeba, jak w przypadku lasera, nacinać skóry. Przy rf mikroigłowej wbija się w skórę głowicę z igłami i działa wysoką temperaturą. Parametry zabiegu są mocne, o wiele bardziej niż w przypadku zabiegów na rozstępy (które też należą do intensywnych). Jest to niezbędne, aby usunąć gruczoły. Zabieg jest bolesny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu. Należy wykonać dwa zabiegi w odstępie miesięcznym Na pewno jest to zabieg skuteczniejszy od botoksu, działa na dłużej, co najmniej rok, potem następuje stopniowa regeneracja gruczołów potowych.

Moja pacjentka  o bolesności zabiegu wyraziła się: „Do przeżycia, trochę piecze”. Pachy generalnie nie są kłopotliwe, jeśli chodzi o leczenie nadpotliwosci, bo łatwo się je znieczula. Dużo większym problemem są dłonie. Skóra jest na tym obszarze gruba (mowa o wewnętrznej części dłoni). Praktycznie nie da się jej w pełni znieczulić kremem, konieczne jest użycie igły, a więc już samo znieczulania jest bolesne. Ponieważ zabieg polega na działaniu wysoką temperaturą, skóra wymaga potem tygodniowego gojenia. Jeśli więc wykonuję rf mikroigłową na dłonie, to jednorazowo na jednej dłoni, a dopiero po wygojeniu – na drugiej.

leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest stanem fizjologicznym. Problem pojawia się wówczas, gdy pocimy się za bardzo. Fot. Pink Media

 

 

Ostatnie komentarze
 • Można wykonać zabieg nad górna warga?

  • W teorii tak. Tylko przez 7-10 dni będzie Pani wyglądać nie najlepiej. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • A jest możliwość całkowitego wypalenia gruczołów rf mikroigłowa poprzez zastosowanie większej ilosci zabiegow w krotszym odstepie czasowym????

  • Niestety tak się nie da. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • jaka cena zabiegu?pozdrawiam

  • Cena na pachy to 1500 zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

   • Jest to kwota dla 1 pachy czy obydwu?
    Po miesiącu za tą kwotę ponawiamy zabieg, a kolejny etap jest za około rok i potem znów po około miesiącu?
    Zastanawiam się nad wyborem tej metody, a botoksem.

 • witam,
  cierpię na nadpotliwość dłoni, stóp i pach. Najbardziej uciążliwą z tych dolegliwości jest nadpotliwość dłoni. Czytałam wcześniejszy artykuł z 2013r. i pisał Pan wówczas, że RF nie stosuje się na dłonie. W tym wpisie już widnieją infomacje na ten temat. Rezultaty sa bardzo obiecujące w stosunku do botoxu (miałam w planie poddać się zabiegowi na wiosnę, znalazłam informacje na temat RF i stąd moje zaciekawienie tematem), jestem ciekawa czy zabeg RF mikroigłowej na dłonie może nieśc ze sobą jakieś ryzyko w postaci upośledzenia ruchu, zaburzeń czucia etc. czy jedym problemem jest ‘poparzenie’ w trakcie zabiegu i konieczność wyeleczenia skóry. Jaki jest szacunkowy koszt zabiegu, jak długo trwa taki zabieg? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam, Małgorzata

  • Można zabieg wykonywać na dłonie, ale jest to bardzo bolesne, i bardzo uciążliwe. Nie da się obu dłoni zrobić na raz. Jest małe ryzyko powstania zaburzeń czucia, ruchu nie. Dlatego jest taka możliwość, ale rzadko stosowana. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jaka jest cena zabiegu na dłonie/dłoń?

  Trochę szkoda że nie ma opinii osób, które już przeszły ten zabieg na dłonie. Ciekawe czy te możliwe powstanie zaburzeń czucia jest chwilowe czy trwałe. Co do bolesności zabiegu to myślę że każda osoba z hh zniesie wszystko by się tego pozbyć.

  • Bo nie wykonuje się za dużo takich zabiegów na dłonie – jest to naprawdę mocny i nieprzyjemny zabieg. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • A co w przypadku jesli nadpotliwosc wystepuje na całej twarzy, czy można na niej wykonać taki zabieg? Czy są inne sposoby na nadpotliwość twarzy?

  • Na twarzy sprawdza się w zasadzie jedynie botoks.

 • Planuje poddać się zabiegowi metodą rf mikroigłową na dłonie. Dodam,iż stosowałam leczenie botoxem, jednak ta metoda nie przyniosła żadnych rezultatów. Czy Pan dr stosuje leczenie metodą rf mikroigłową na dłonie? Zabieg się powtarza, czy efekty są już nieodwracalne. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Ania

  • Stosuję, ale z dłońmi jest trochę trudniej niż z pachami.

 • Witam,

  chciałbym zapytać, jak leczyć plecy. Czy RF jest w stanie ten problem załatwić?

  • Nie robiłem zabiegu na plecy, ale raczej nie byłoby to możliwe technicznie. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Dzwoniłam do paru klinik wykonujących zabieg metodą rf mikroigłową. W każdej z rozmów słyszę co innego. W jednym miejscu- “Zabieg należy powtórzyć po miesiącu w razie konieczności, skutki są nie odwracalne i zabiegu nie powtarzamy np po roku, bo nie ma takiej potrzeby” W innym miejscu- “W zależności od przypadku- około 4 serii wystarcza- z tego jedna na pachy 250zł, na ręce 300zł”. Tutaj czytam, że zabieg powtarza się po miesiącu i potem po roku. Nie wiem kto w końcu ma rację…
  Tak samo, jest wiele odpowiedzi na pytanie czy jeśli poprzez zabieg zredukuje nadpotliwość w okolicach pach to czy nadpotliwość może nasilić się w okolicach innego obszaru np ręce?

  • Zabieg zazwyczaj trzeba powtórzyć, ale zależy to od efektu – jak zniknie problem nadpotliwości to nie ma konieczności. Z mojego doświadczenia wynika, że powtórzyć zazwyczaj trzeba. Zdarza się, że nadpotliwość przenosi się w inny obszar.

 • Ponad rok temu miałem wykonany zabieg RF na dłonie w celu zmniejszenia potliwości. Sam zabieg bardzo bolesny, później kilka tygodni gojenia. Co do efektu to jest minimalny, ale byłem tego świadomy ponieważ urządzenie jest zaprojektowane przez producenta do leczenia nadpotliwości pach, gdzie budowa tych obszarów jest inna niż dłoni. Jeśli ktoś chce zmniejszyć potliwość pach to polecam RF. Na dłonie, stopy … botox. Pozdrawiam dr Marka, który przed zabiegiem wszystko wyjaśnił jak i cały personel. Z czystym sumieniem mogę polecić klinikę Triclinium.

 • W takim razie co stosować na ręce i dłonie, jeśli botoks zawiódł. Może jonoforeza, czy mógłby Pan się na ten temat wypowiedzieć? Proszę też o opinię leczenia laserem pod pachy a metodą mikro igłową?
  Pozdrawiam 🙂

  • Niestety nie za bardzo jest co zastosować, jonoforezę można, o ile będzie działać.

 • Cierpię na nadpotliwość dłoni i stóp. Stosowałam raz (na dłonie) botoks, ale pomógł jedynie na jakieś 2 tygodnie i to tylko do pewnego stopnia. Lepsza była jonoforeza (dłonie + stopy), ale rezultaty są nierówne, za każdym razem skutki uboczne zabiegów są bardzo dotkliwe (skóra podrażniona i swędząca przez kilka dni), a pomaga góra na 10-11 dni. Nie da się tak żyć i katować się w ten sposób regularnie. Najbardziej przeszkadza mi nadpotliwość STÓP. Czy ktoś stosował już na stopy metodę rf i czy okazała się skuteczna?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.