Marek Wasiluk
 

Korea Południowa – kraj innowacji i inspiracji

Lubię podróżować, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Rozwija mnie to, przynosi wiele inspiracji do pracy. Są kraje, do których często wracam, np. Korea Południowa.

Moja kolejna wizyta w Korei Południowej tym razem trwała tydzień. Ten kraj fascynuje mnie od dawna, zarówno zawodowo, jak i ze względu na kulturę. Jestem po kilku dniach intensywnych spotkań, zarówno prywatnych (mam tu znajomych, z którymi nie widziałem się ponad dwa lat, gdyż Covid uniemożliwiał swobodne podróżowanie), jak i zawodowych.

Korea Południowa zawsze umożliwia mi szerokie spojrzenie na medycynę estetyczną, bo w tej dziedzinie jest to jedne z najważniejszych krajów pod względem innowacji. To tutaj dowiaduję się o nowinkach, które do naszego kraju docierają potem z kilkuletnim nawet opóźnieniem.

To właśnie w Korei narodziła się koncepcja RF mikroigłowej i powstały pierwsze urządzenia. To Korea rozpropagowała na całym świecie nici PDO. To z Korei pochodzi pierwszy stymulator tkankowy, z którym ja miałem styczność już w 2018 roku, zanim w Polsce ktokolwiek słyszał i używał takiego pojęcia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dr. Marek Wasiluk (@drmarekwasiluk)

Korea stara się być bardzo innowacyjna w branży estetycznej, oczywiście jak to zawsze w innowacjach nie wszystko okazuje się być hitem, trzeba tylko odfiltrować „ziarno od plew”. Dlatego właśnie uwielbiam te pobyty i rozmowy w Korei Południowej. Bo wszelkie innowacje, pomysły, urządzenia i produkty uruchamiają moje myślenie, kreatywność, „kombinowanie” i wyciąganie wniosków czy są rewolucją czy nie.

Tym razem też miałem takie spotkania i też kilka rzeczy mnie zainteresowało. Czy coś okaże rewolucją nie wiem jeszcze, myślę, przyglądam się, analizuję. Ale na pewno z wyjazdu wróciłem bardzo pozytywnie „nakręcony” na nowe pomysły i zabiegi. Miałem na przykład okazję obejrzeć i potestować nowy typ lasera do liftingu skóry. Został dopiero co w prowadzony na rynek, jest bardzo innowacyjny i podejrzewam, że stanie się doskonałą alternatywą dla HIFU.

Ale droga do wprowadzenia go do użytku w Europie jest bardzo długa. Z racji regulacji MDR (Medical Device Regulation) w Europie potrwa to około 2 lat. Ale mnie inspiruje to już teraz. Lubię poznawać nowe możliwości w dziedzinie, którą się zajmuję.

Odwiedziłem również największy szpital w Seulu (wygląda jak hotel) oraz kilka firm pracujących nad komórkami macierzystymi. Miałem ważne spotkanie z senior managementem Samsunga, bo Samsung to nie tylko telewizory, pralki itp. ale także sprzęt medyczny.

Spędzony tu tydzień przyniósł mi wiele nowych pomysłów. Wykorzystam je w mojej pracy.

Zobacz też:
Innowacje z Korei

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.