Marek Wasiluk
 

Hip dips – co to takiego i jak się ich pozbyć

Ten temat pojawiał się od czasu do czasu w maila od czytelniczek bloga, które pytały o hip dips, a przede wszystkim o to, czy można się ich pozbyć

Hip dips – co to takiego

Hip dips to wgłębienia w biodrach, które wynikają najczęściej z budowy anatomicznej ciała, chociaż mogą być też efektem źle dobranych ćwiczeń dolnych części ciała. Z wiekiem wgłębienia się nasilają. Wiele osób postrzega te zapadnięcia jako zaburzenie kształtu i ma problem z zaakceptowaniem takiej sylwetki. Na pewno aktualny kult wypukłych pośladków (nie tylko wystających do tyłu, ale też projekcji bioder), sprawia, że osoby, które mają hip dips, chciałyby te zapadnięcia usunąć. Czy jest to możliwe?

Hip dip – jak się pozbyć

Odpowiedź brzmi TAK, przynajmniej od kiedy medycyna estetyczna zaczęła dysponować sensownymi możliwościami modyfikowania ciała. Co więcej, jest to relatywnie proste i nie tak drogie w porównaniu z innymi zabiegami na ciało, np. z powiększaniem pośladków.
Generalnie, gdy rozważamy zabiegi modelujące ciało, na ogół w grę wchodzą 3 metody: kwas polimlekowy, kwas hialuronowy, przeszczep tłuszczu. Każda z tych metod ma wady i zalety, i w zależności od rodzaju zabiegu, jedna może przewyższać korzyściami inną. Przykładowo, do modelowania pośladków najlepszy jest kwas polimlekowy (zobacz artykuł „Modelowanie pośladków” ), ale w przypadku hip dips możemy zastosować kwas hialuronowy.

Dlaczego przy modelowaniu pośladków kwas hialuronowy się nie sprawdza do końca, a przy hip dips już tak? Kwas hialuronowy jest ciężkim preparatem i w pewne okolice pośladków nie można go dawać, bo może się przesunąć i wtedy uzyskamy nieestetyczny efekt. Ale w zapadnięcia w biodrach możemy podać ten preparat, bo jest to w miarę ograniczona okolica ciała. Stosujemy wtedy inny preparat niż w zabiegach wolumetrycznych twarzy – gęstszy, twardszy, mocniej usieciowany, ale to dzięki temu daje w miarę sensowny efekt.

A co z kwasem polimlekowym lub własnym tłuszczem? To są bardzo dobre metody na hip dips, przy czym albo trochę bardziej inwazyjne (lipotransfer) albo bardziej kosztowne (kwas polimlekowy) od kwasu hialuronowego. Stosowanie i lipotransferu i kwasu polimlekowego daje naturalny i trwały efekt wyrównania hip dips, a jeżeli robimy zabieg u osoby 40+ uzyskamy przy okazji efekt poprawy jakości skóry, czego nie da wypełnienie kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy na hip dips – efekt i kosztyzabiegu

Hip dips to moim zdaniem jedyny obszar w okolicy pośladków, w którym zastosowanie kwasu hialuronowego ma sens, bo nie potrzeba dużych objętości, a miejsce jest na tyle „sztywne”, że nie ma ryzyka, że kwas będzie się przesuwał jak np. na pośladkach.

Jest to też dobre rozwiązanie dla osób niecierpliwych, bo efekt widać od razu, bo rezultaty zastosowania np. kwasu polimlekowego ujawnią się po kilku tygodniach.

Zabieg ten bardzo sensownie wygląda także pod względem kosztów, bo do wypełniania hip dips potrzeba mniej kwasu hialuronowego niż mogłoby się wydawać (czasem nawet 20 ml wystarczy, aby uzyskać efekt).

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.