Pisałem niedawno o rozstępach, które pojawiają się już u nastolatek. Moja pacjentka pokazana w filmie ilustruje właśnie taki przypadek. 

rozstępy na udach

Rozstępy są to fragmenty skóry, która uległa rozerwaniu (fot. Pink Media)

Pani Marta Porzegowska ma 27 lat, a jej rozstępy są pozostałością po szybkim wzroście w okresie dojrzewania. Pojawiły się na udach, gdy miała 14-15 lat.
Rozstępy są to fragmenty skóry, która uległa rozerwaniu. Uszkodzenie dotyczy głównie włókien kolagenowych i elastyny. Niestety rozstępy same nie znikną. Nie pomoże także smarowanie ich żadnymi kosmetykami, jak próbowała to robić pani Marta, bo żeby naprawić zerwane włókna potrzebna jest głęboka ingerencja.
Do tej pory leczono rozstępy laserem frakcyjnym, choć poprawniej byłoby powiedzieć „próbowano je leczyć”, gdyż dopóki nie opracowałem autorskiej metody usuwania rozstępów frakcyjną rf mikroigłową, o żadnej metodzie nie można było powiedzieć, że jest skuteczna.
Pani Marta miała rozstępy typowe dla okresu dojrzewania: drobne, drzewkowate, gęsto rozmieszczone. Gdyby przyszła do mnie dziesięć lat temu, prawdopodobnie jeden zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej uporałby się z tym problemem (oczywiście teoretyzuję, bo jak wiadomo wtedy ta metoda jeszcze nie istniała). Ale nawet po ponad dziesięciu latach leczenie będzie trwało krótko. Już po pierwszym zabiegu mam sygnał od pacjentki, że jest bardzo zadowolona z efektów. Według mnie jeszcze jeden zabieg w jej przypadku wystarczyłby, aby pozbyć się rozstępów całkowicie.

ZOBACZ FILM:

rozstępy na nogach

RF mikroigłowa to jedyny skuteczny zabieg na rozstępy (fot. Pink Media)

Im dłużej wykonuję zabiegi na rozstępy metodą rf mikroigłowej tym bardziej się przekonuję, jak niezwykle zindywidualizowany jest to proces. Czasem jeden zabieg wystarczy, aby doprowadzić do stanu całkowitej lub niemal całkowitej likwidacji, a czasem dopiero po 3-4 spotkaniach widzimy z pacjentką, że wreszcie w skórze rozpoczął się na dobre proces regeneracji i naprawy ubytków. Czasem efekty widać po 2 miesiącach, a czasem dopiero po 4.
Zmienia się też moja ocena poziomu skuteczności rf mikroigłowej względem poszczególnych rodzajów rozstępów. Był czas, że wydawało mi się, że drzewkowate stare rozstępy są trudne do usunięcia, tymczasem efekty zabiegów wykonanych na kilkudziesięciu pacjentkach unaoczniły mi, że wcale nie są one takie problematyczne.
Ten indywidualizm terapii sprawia, że często trudno mi precyzyjnie odpowiadać na liczne pytania, jakie do mnie trafiają, zarówno w komentarzach na blogu, jak i na skrzynkę mailową, o ceny zabiegów w konkretnych przypadkach i szacowanie, ile zabiegów będzie potrzebnych. Ani na podstawie opisów przypadków, ani nawet na podstawie zdjęć, które rzadko oddają rzeczywisty problem, nie jestem w stanie precyzyjnie tego przewidzieć.
Co do cen, często pytania się powtarzają, dlatego gorąco zachęcam najpierw do prześledzenia wcześniejszych komentarzy na blogu, gdyż wiele razy już na nie odpowiadałem. Na pewno ta droga będzie szybsza, gdyż bywa, że nie jestem w stanie wszystkim zainteresowanym odpowiednio szybko odpisać na zadane pytania. Zachęcam też do konsultacji bezpośrednio w gabinecie. Jeśli ktoś jest spoza Warszawy i chciałby najpierw skonsultować się mailowo, bardzo proszę o jak najlepszej jakości zdjęcia, chociaż wiem, że wcale nie jest łatwo fotografować rozstępy ze względu na słaby kontrast między pękniętą i zdrową skórą.
Padają też pytania, gdzie poza Warszawą można wykonać taki zabieg. Niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć. Nie wiem, czy gdziekolwiek jest stosowana ta metoda. Nawet jeśli ktoś dysponuje podobnym urządzeniem to prawdopodobnie używa go zgodnie z głównym zaleceniem producenta, czyli do zabiegów na twarz (ja zresztą też takie zabiegi wykonuję i są one świetną alternatywą dla liftingu). Co prawda zauważyłem, że producent zachęcony moimi sukcesami w leczeniu rozstępów, zaczął informować o tym w swoich materiałach. Ponieważ jednak protokoły zabiegowe opracowałem sam w ciągu półtorarocznej praktyki, i są one odmienne od standardowych zaleceń producenta, obawiam się, że samo posiadanie i używanie urządzenia do leczenia rozstępów bez doświadczenia, które w tej chwili mam, może być w innych rękach po prostu nieskuteczne, a czasem także niebezpieczne.

U pani Marty rozstępy są pozostałością po szybkim wzroście w okresie dojrzewania. Pojawiły się na udach, gdy miała 14-15 lat. (fot. Pink Media)

U pani Marty rozstępy są pozostałością po szybkim wzroście w okresie dojrzewania. Pojawiły się na udach, gdy miała 14-15 lat. (fot. Pink Media)

rozstępy zabieg

Czasem jeden zabieg wystarczy, aby doprowadzić do stanu całkowitej lub niemal całkowitej likwidacji rozstepów (fot. Pink Media)

Share this article