Marek Wasiluk
 

Botoks (film i zdjęcia z zabiegu)

Botoks (toksyna botulinowa) to pierwszy i wciąż najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Bardzo krótki, bezbolesny i nie niosący ryzyka powikłań.

botoks, zdjęcia z zabiegu

Botoks to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej (fot. Pink Media)

Interesujące jest to, że medycyna estetyczna – mimo dynamicznego rozwoju – nie wymyśliła na pewne problemy zabiegu, który mógłby stanowić alternatywę dla botoksu. Myślę tu szczególnie o lwiej zmarszczce. To powszechny problem, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ponieważ lwia zmarszczka (czyli bruzda jaka tworzy się między brwiami, nadając twarzy groźnego i spiętego wyrazu) jest efektem ciągłej, intensywnej pracy silnych mięśni, nie pomogą w jej usunięciu żadne zabiegi laserowe czy wypełniacze. Skuteczny jest jedynie botoks, który poprzez rozluźnienie mięśni doprowadza do „rozprostowania” skóry .

Mojej pacjentce, pani Magdalenie Lewandowskiej (54 lata), zależało na szybkim efekcie odmłodzenia poprzez zlikwidowanie srogiego wyrazu twarzy, jaki nadawała jej lwia zmarszczka.
„Drobne ukłucia. W ogóle nie były bolesne. Jestem bardzo zadowolona”, powiedziała pani Magdalena po zabiegu. Naprawdę zadowolona będzie za kilka dni, kiedy w pełni uwidoczni się efekt działania botoksu.

OBEJRZYJCIE FILM:

botoks na lwią zmarszczkę

Botoks to jedyny zabieg, który skutecznie likwiduje lwią zmarszczkę (fot. Pink Media)

Warto pamiętać, że chociaż botoks przynosi efekt w każdym wieku, to jednak im szybciej się zareaguje na lwią zmarszczkę, tym lepiej. „Im szybciej” oznacza – zanim skóra ulegnie stałemu zagnieceniu. Czasem wystarczy 5-6 zabiegów pod rząd (w odstępie półrocznym), aby zniwelować problem. Mięsień, którego praca była przyczyną lwiej zmarszczki jest wówczas osłabiony i traci masę, gdyż przez ten czas nie pracuje. Dodatkowo odzwyczajamy się od odruchu marszczenia czoła. Kiedy po takiej przerwie mięsień wróci do pracy to będzie działał z dużo mniejszą siłą.

Oprócz lwiej zmarszczki botoks jest stosowany najczęściej na czoło i kurze łapki. Generalnie obecnie zaleca się botoks w obszarze 1/3 górnej części twarzy, chociaż są też wskazania do stosowania poniżej (np. w okolicach ust).

Botoksu używa się nie tylko w celu likwidacji zmarszczek. Możemy tym zabiegiem osiągnąć:
– uniesieni brwi (gdy botoks podamy na czole, lekko nad brwiami w okolicach skroni)
– otwarcie oka (kiedy podamy minimalna ilość botoksu w górną powiekę)
– uniesienie kącików ust
– rozluźnienie napiętych mięśni brody

Istnieją też medyczne wskazania dla zabiegów z botoksem:
– bruksim (czyli zgrzytanie zębami, które prowadzić może do ścierania zębów, zwyrodnień w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i dużej bolesności)
– migreny
– nadpotliwość

Mało kto wie, że botoks można stosować na pomarszczoną szyję. Potrzeba wtedy więcej wkłuć niż np. przy zabiegu na czoło. Za to efekty rozprostowania, szczególnie poziomych zmarszczek, są znakomite.

Nie należy się przy używaniu botoksu martwić, że nasza twarz wskutek paraliżu mięśni zmieni się w maskę bez wyrazu. Można tak wykonać zabieg, że uzyskuje się efekt wygładzenia zmarszczek i zrelaksowania twarzy bez utraty zdolności mimiki, tyle tylko, że jest ona delikatniejsza. Zresztą ja sam jestem przeciwnikiem robienia czoła na tzw. blachę.

Botoks to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, który polecam mężczyznom. Jest wprost dla nich stworzony: krótki, bezbolesny, nie zmienia rysów twarzy. Kilkoma wkłuciami igły można uzyskać efekt odmłodzonej i zrelaksowanej twarzy, co w kontaktach biznesowych jest często przepustka do sukcesu.

botoks, na co działa

Botoksem można tez uzyskać uniesieni brwi (gdy botoks podamy na czole, lekko nad brwiami w okolicach skroni), otwarcie oka (kiedy podamy minimalna ilość botoksu w górną powiekę), uniesienie kącików ust i rozluźnienie napiętych mięśni brody (fot. Pink Media)

botoks kiedy wykonać

Chociaż botoks przynosi efekt w każdym wieku, to jednak im szybciej się zareaguje na lwią zmarszczkę, tym lepiej (fot. Pink Media)

botoks zabieg czy jest bolesny

To w ogóle nie było bolesne – powiedziała pani Magdalena po zabiegu (fot. Pink Media)

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.