Im dłużej wykonuję zabiegi usuwania rozstępów rf mikroigłową, tym bardziej jestem przekonany, że jej opracowanie to krok milowy w leczeniu rozstępów.

Bardzo rzadko się zdarza, żebym nie miał żadnego efektu. Jedyne czego nie da się precyzyjnie określić to ilość zabiegów. Jest to sprawa bardzo indywidualna –  zależy m.in. od głębokości rozstępów, od tego jak są stare, od zdolności regeneracyjnych organizmu. Zdjęcia, które dziś zamieszczam pokazują pacjentki w różnym wieku, z rozstępami świeżymi i bardzo starymi (25-letnimi), umieszczonymi w różnych okolicach ciała.

Ponieważ zdarza mi się otrzymywać maile czy komentarze powątpiewające w skuteczność zabiegów od osób, które ich nie wykonywały jeszcze zabiegu, albo które rozmawiały na ten temat z innym lekarzem lub kosmetologiem, albo wykonywały ten zabieg w jakimś innym gabinecie metodą podobno taką jaką ja stosuję, i okazał się on nieskuteczny, informuję, że nie odpowiadam za to, co robią inni. Nie ma bowiem nikogo, kto usuwa rozstępy w taki sposób jak ja to robię. Autorska metoda, którą wypracowałem sam w ciągu ostatnich dwóch lat, sprawdzając różne urządzenia do RF mikroigłowej, różne końcówki, bardzo różne parametry i schematy zabiegowe jest trudna do skopiowania, niemal niemożliwa. Lekarzowi, który ma otwarty umysł i zna się na urządzeniach i medycynie estetycznej, zajęłoby to podobny czas. Tylko niestety mało który lekarz decyduje się na zakup kilku urządzeń RF mikroigłowej tylko po to, żeby wybrać najlepsze, najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Mało jest też lekarzy, którzy lubią i chcą wypracowywać własne metody w celu optymalnego wykorzystywania posiadanego sprzętu. Chciałbym jeszcze przestrzec przed wykonywaniem tego typu zabiegów w gabinetach kosmetycznych, chociaż nie jestem pewien czy są w nich wykonywane, ale słyszałem, że kosmetolodzy zaczynają interesować się urządzeniami radiofrekwencji mikroigłowej. Zabiegi za pomocą tego urządzenia należą do jednych z najbardziej agresywnych w medycynie estetycznej i moim zdaniem wykonywanie ich przez kosmetologa nie powinno mieć miejsca.
Zdarza się też niestety, że niektórzy mając inne urządzenia (jak choćby frakcyjną radiofrekwencję kontaktową) próbują na bazie tego, co ja robię i skuteczności mojej terapii, wykorzystać niewiedzę pacjentów, podobieństwo nazwy i oferować zupełnie inne zabiegi, nazywane bardzo podobnie, ale nie usuwające rozstępów.

Poniższe zdjęcia są własnością Triclinium. Zakazuje się kopiowania i rozpowszechniania materiałów w całości lub w części bez zgody Triclinium

Oto efekty zabiegów:

1. ROZSTĘPY U MŁODEJ OSOBY. Pacjentka miała głębokie rozstępy wzrostowe, ale jest młoda osobą, więc efekt był świetny już po pierwszym zabiegu.

rozstępy wzrostowe

PRZED zabiegiem: głębokie rozstępy wzrostowe, fot. Triclinium

 

rozstępy młode

PO zabiegu. Pacjentka była młoda, więc efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, fot. Triclinium

2. ROZSTĘPY NA BIUŚCIE, ŚWIEŻE. Bardzo świeże rozstępy. Zniknęły po pierwszym zabiegu.

 

rozstępy na biuście

PRZED zabiegiem: świeże rozstępy na biuście, fot. Triclinium

 

rozstępy na biuście zabieg rf mikroigłowa

PO zabiegu: jeden zabieg rf mikroigłową wystarczył w tym przypadku, fot. Triclinium

3. BARDZO GŁĘBOKIE, STARE ROZSTĘPY NA BRZUCHU. Rozstępy 25-letnie, bardzo głębokie. Pacjentka jest w trakcie terapii. Na zdjęciu efekt po 4 zabiegach

rozstępy na brzuchu stare

PRZED zabiegiem: rozstępy są bardzo głębokie i stare (25-letnie), fot. Triclinium

 

brzuch rozstępy

PO zabiegu: pacjentka po 4 zabiegach; widać bardzo dużą zmianę, fot. Triclinium

 

Share this article