Marek Wasiluk
 

Rozstępy – pierwsza skuteczna metoda usuwania

Ponieważ usuwanie rozstępów metodą frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej wzbudza wiele emocji, chciałbym wrócić do tego tematu i poruszyć dwie kwestie. Pierwsza – dlaczego, jak pisze jedna z Czytelniczek bloga, nie może znaleźć w Internecie potwierdzenia skuteczności zabiegu (domyślam się, że chodzi jej o inne źródła, autorytety, itp.). Druga – dlaczego nie publikuję zdjęć z zabiegów.

 

1) Skuteczność zabiegu – dlaczego tylko ja stosuję tę metodę

Zacznę od pierwszej kwestii. Dlaczego zabieg o tak niesamowitej skuteczności robię tylko ja? Przyznam, że ja sam tego nie rozumiem. Kilka miesięcy temu byłem przekonany, że urządzenie do frakcyjnej RF mikroigłowej będzie w każdym liczącym się gabinecie. Dlaczego jest inaczej? Wydaje mi się, że są dwa powody – producent nie prowadzi w Polsce intensywnych działań marketingowych i jest skupiony przede wszystkim na działaniu tego urządzenia na blizny, zmarszczki i lifting. Dwa (to może się wydać zaskakujące) – producent NIE WIE, że to urządzenie tak skutecznie działa na rozstępy. Że powinno się sprawdzić w leczeniu rozstępów, wymyśliłem sam na podstawie analizy technologii tego sprzętu oraz wiedzy i doświadczenia medycznego. Podkreślę też, że do wiedzy, jakie parametry będą najskuteczniejsze, też doszedłem sam.

Dlaczego inni nie pójdą w moje ślady? Z jednej strony powinienem się cieszyć, bo nie mam w Polsce konkurencji. Ale z drugiej… dla mnie to jest przykre, bo mam często wrażenie, że lekarze siedzą i nic nie robią, że brakuje im elementarnej wiedzy o sprzęcie, którym dysponują i, co gorsza, chęci jej zdobycia. W ten sposób powielają wykonywanie nieskutecznych zabiegów i fałszywych przekonań. Powiem tak – mało który lekarz mi wierzy, że frakcyjna RF mikroigłowa działa na rozstępy. W środowisku lekarzy medycyny estetycznej zakorzenione jest przekonanie, że starych rozstępów nie da się niczym usunąć. Niedawno dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska w programie poświęconym profilaktyce rozstępów też powiedziała: „Całkowicie nie da się usunąć rozstępów”. Ja od ponad pół roku mówię i udowadniam, że jest inaczej, ale mój głos nie jest w stanie się przebić z prostej przyczyny – nie jestem jeszcze takim autorytetem. Więc co z tego, że moje dowody, moja praktyka pokazują, że się da, skoro autorytet, jakim jest pani Cyrańska, założycielka i prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych twierdzi, że jest inaczej.

2) Dlaczego jest mało zdjęć

Ze zdjęciami jest kilka problemów. Każdemu pacjentowi przygotowuję dokumentację, a więc również zdjęcia przed i po zabiegu. Są dostępne w klinice. Trudno jest je jednak umieszczać w sieci z kilku powodów.
Raz, że nie każdy pacjent by sobie tego życzył.
Dwa – nie zawsze mam możliwość sfotografowania ostatecznego efektu, bo na efekt  trzeba czekać nawet cztery miesiące i jeśli pacjentka nie ma już rozstępów, to i nie ma powodu, żeby do mnie przychodziła. A przecież pacjenci często przyjeżdżają spoza Warszawy. Mam więc zdjęcia przed zabiegiem, w trakcie, gdzie widać już 50-80 procentową poprawę, ale nie zmuszę nikogo do przyjazdu do mnie tylko po to, aby się pochwalił, że już nie ma problemu.
Trzy – zabiegi te wykonuję od czerwca, w długich odstępach czasowych i większość pacjentów jest jeszcze w trakcie terapii.
Cztery – i to jest chyba jednak największy problem – faktura skóry i rozstępy są trudne do sfotografowania. Przynajmniej dla mnie. To co widzę na żywo nie jest równie kontrastowo widoczne na fotografii. Podejrzewam, że wymagam po prostu przeszkolenia w kwestii, jak robić zdjęcia, żeby dobrze obrazowały problem.

Dziś jednak spróbuję pokazać jeden przypadek.

Pacjentka (wiek ponad 30 lat),  przyszła do mnie z rozstępami na udach. To były białe, drzewkowate rozstępy o szerokości do pół centymetra. Wcześniej była na wielu zabiegach. Wypróbowała wszystkie dostępne metody: mikrodermabrazję, mezoterapię, laser, peelingi. Ze skutkiem żadnym. A tu proszę zauważyć, że zaledwie PO JEDNYM zabiegu po rozstępach nie ma śladu!

usuwanie rozstępów, efekty

Pacjentka przed zabiegiem, prawa noga

 

usuwanie rozstępów, efekty

Pacjentka przed zabiegiem, lewa noga

usuwanie rozstępów, efekty

Wygląd nogi zaraz po wykonaniu zabiegu

 

usuwanie rozstępów

Prawa noga, miesiąc po zabiegu

 

 

Lewa noga, miesiąc po zabiegu

Wiele osób na blogu i telefonicznie pyta, czy szerokie rozstępy też można usuwać. Odpowiadam, że szerokość ma mniejsze znaczenie niż głębokość rozstępu. Najważniejsze jest to, aby w rozstępie pozostała resztka kolagenu, bo jeśli go nie ma, to nic się nie da zrobić. Ale takie sytuacje są naprawdę ekstremalne. Zresztą w przypadku Rf mikroigłowej wszystko wiadomo po pierwszym zabiegu. Jeśli nie ma efektu, to nie ma sensu kontynuować zabiegu. Ale mnie się jeszcze taki pacjent nie zdarzył.

 

ZOBACZCIE TEŻ ZDJĘCIA Z ZABIEGU NA BIUST (rozstępy na biuście – usuwania)

 

UWAGA! Jeśli chcesz wypróbować frakcyjną RF mikroigłową na sobie zapraszamy na stronę konkursu, w którym do wygrania jest seria zabiegów tą metodą – www.marekwasiluk.pl/konkurs-rozstepy/

Ostatnie komentarze
 • Dokładnie o to zapewne chodziło wszystkim pacjentom , serdecznie dziękuje za przedstawienie zdjęć .Nie pozostaje nic innego jak tylko udac się do pańskiej kliniki,pozdrawiam

 • doktorze, powinni Pana ozłocić !!!

 • czekamy na więcej zdjęć 🙂

 • w szczegolnosci na zdęcia rozstępów na brzuchu

 • Panie Marku, a jak długo utrzymuje się ten ślad po wykonanyn zabiegu? Bo na zdjęciach miesiąc po jest on jeszcze dosyć widoczny. Pozdrawiam Monika

  • Z widocznością śladów jest różnie. To zależy ciut od tego jak mocnych parametrów użyłem, ale w większym stopniu od zdolności gojenia organizmu. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że zazwyczaj ślad utrzymuje się 3-4 tygodnia (nie ma dolegliwości bólowych, a tylko widać). Ale czasem trochę dłużej. Miałem pacjentkę, u której widać było ślady po 6 tygodniach, a nawet bardzo delikatne po 2 miesiącach. Dlatego też na przykład wykonując zabieg RF mikroigłową na bardzo widoczne miejsca, np. twarz, stosuje się zupełnie inne parametry. Wówczas już po kilku dniach nie ma śladu po zabiegu.

   • Witam,jaki jest koszt zabiegu likwidacji rozstępow na posladkach?

 • Na blizny też działa tak spektakularnie?

  • Jeśli chodzi o blizny to sprawa jest trochę bardziej złożona. W rozstępach jest mniej nieprzewidywalnych zmiennych – jedynie kolor i stopień rozerwania włókien (całkowity lub nie). Blizna może być zanikowa, przerostowa, ze zrostem, przebarwiona lub odbarwiona, głęboka, płytka, z zaburzoną proporcja typów kolagenu. Ogólnie i w skrócie mogę powiedzieć, że RF mikroigłowa działa skutecznie na typowe blizny potrądzikowe (czyli zanikowe), a szczególnie typu ‘kryształków lodu’. Wręcz lepiej niż laser frakcyjny, z mniejszą uciążliwością po zabiegu i szybszym dochodzeniem do siebie (przez weekend można w zasadzie się w miarę wygoić). Mogę też powiedzieć, że w ogólne nie działa na blizny przerostowe. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Przedstawiam kolejne zdjęcia z zabiegów: https://www.marekwasiluk.pl/biust-rozstepy/ Tym razem rozstępy na piersiach
  Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Te rozstępy na piersiach są przecież głębokie a przecież sam Pan pisał że na głębokie rozstępy może nie podziałać tak dobrze :/

  • Co do skuteczności na głębokie rozstępy to jeszcze raz chcę wyjaśnić. Nie tyle ma znaczenie głębokość rozstępów, ile czy w nich pozostały fragmenty nierozerwanych włókien. Nawet w głębokich rozstępach zazwyczaj pozostają zdrowe fragmenty. Badając skórę można z dużym prawdopodobieństwem to ocenić. Jeśli choć trochę włókien zostało to zabieg jest skuteczny. Jeśli nie ma to nie będzie skuteczny, ale to się rzadko zdarza. Dodatkowo już po pierwszym zabiegu widać poprawę. Jeśli jej nie ma to nie ma sensu kontynuowania terapii.
   Rozstępy u pacjentki widocznej na zdjęciach w tym artkule https://www.marekwasiluk.pl/biust-rozstepy/ faktycznie były spore i dosyć głębokie, a dodatkowo około 20 letnie, co nie oznaczało, że bez fragmentów zdrowej tkanki. A efekt zabiegu faktycznie jest super, ale to jest właśnie przewaga frakcyjnej RF mikroigłowej i odpowiedni dobranego protokołu zabiegowego nad innymi metodami. Od siebie mogę dodać, że pomimo iż zaczynając ‘przygodę’ z RF mikroigłową liczyłem na jej wysoką skuteczność, to nie na aż taką, jak dotychczas obserwuję, co nie oznacza, że u każdego i w 100% wszystkie rozstępy znikną. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Ja już zapisana na zabieg:)))) nie mogę się już doczekać! !!:D

 • MONIA5932, proszę daj znać po!

 • Doktorze czy RF mikroigłowa jest skuteczna w terapii takiej blizny?
  http://www.voila.pl/499/psfrd/index.php?get=1&f=1
  Jakiego efektu można się spodziewać?

  • Przyjrzałem się bliźnie i widzę głównie jeden problem – odbarwienie (blizna jest biała). Być może też trochę nierówna, ale to już słabiej widać. Jeśli chodzi o wygładzenie to da się to znacznie poprawić, ale przy takiej bliźnie to raczej laser frakcyjny ablacyjny (CO2 lub Er:Yag). Większym problemem jest odbarwienie. W zasadzie skutecznie zadziałać może laser excymerowy, ale prawie nikt go nie posiada. Można spróbować laserem frakcyjnym ablacyjnym, ale szanse są max 50%, że się uda. Ja ewentualnie proponuję swoim pacjentom jeden zabieg – jeśli będzie poprawa to kontynuujemy, jeśli nie to niestety na dzień dzisiejszy niewiele się da z taką odbarwioną blizną zrobić (poza chirurgicznym wycięciu, ale i tak nie ma gwarancji, że nowa blizna będzie lepsza). Serdecznie pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jestem osobą cierpiącą na niezliczoną ilość roztępów i prawdopodobnie ze skłonnością do powstawania bliznowców. Bardzo chciałabym się poddać metodzie RF, proszę o zobrazowanie jakie powikłania mogłyby nastąpić po zabiegu na osobie z predyspozycjami do powstawania wypukłch blizn?

  • Ogólnie tendencja do bliznowców jest przeciwwskazaniem. Na pewno trzeba zrobić test na niedużej i mało widocznej powierzchni. Warto ustalić na ile tendencja do bliznowców faktycznie wynika z takiej ‘urody’ organizmu, a na ile z powikłań w leczeniu ran, które mogą wywołać bliznowce nawet u osoby nie mającej predyspozycji. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • jaka cena zabiegu na pośladki?

  • Koszt zabiegu na całe pośladki to zazwyczaj 1400-1700 zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • dzien dobry.mam niezliczona ilosc duzych I starych(niestety)rozstepow na brzuchu(po dwoch ciazach)wiem ze nowe metody usuwania sa bardzo skuteczne ale chcialam zapytac czy sa w stanie usunac 90%bo o 100%to raczej mozna pomarzyc?pozdrawiam

  • Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli następuje poprawa po pierwszych zabiegach to tak- tylko nie mogę określić ilości koniecznych zabiegów. Zazwyczaj po 2-3 zabiegach jest duża poprawa, ale nie koniecznie musi się być 90%. To zależy od rozstępów i od zdolności regeneracyjnych organizmu. Pozdrawia. Marek Wasiluk

 • chcialabym wiedziec czy zabieg ten mozna wykonywac przed pelnoletnoscia?
  i czy dlugo trzeba czekac na spotkanie z panem :)?

  • Jak najbardziej tak. Moja najmłodsza pacjentka na rozstępy miała 15 lat. Oczywiście rodzice powinni wiedzieć i się zgodzić na zabieg. Na zabieg trochę się czeka. Najprościej byłoby zadzwonić na recepcję i sprawdzic jakie są terminy dostępne. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Te niektóre zdjęcia, ehh miałam też rozstępy ale nie aż tak mocne ;/ może dlatego że od razu zaczęłam stosować odpowiedni krem i regularnie wcierałam w miejsce gdzie występowały rozstępy. Dużo też dowiedziałam się z artykułu na rozstepowo.pl

 • mam rozstepy na piersiach, od wewnetrznej strony ud i takze na biodrach(tak jakby na zewnetrznej stronie ud..z jednej strony wchodzi mi na posladek)i mam wrazenie ze robia mi sie w okolicach kolan. mam zaledwie niecale 18 lat. w dziecinstwie bylam bardzo szczupla i dopiero kilka miesiecy temu przybralam na wadze. strasznie mnie to dreczy nie moge patrzec na siebie w lustrze.. wiem, ze by to sporo kosztowalo, alekrok po kroku chcialabym to zwalczyc. jak tak o Panu czytam, to wydaje mi sie, ze jest Pan dobry w tym co Pan robi 🙂 i mam nadzieje, ze mogl by mi Pan pomóc.
  mieszkam za granica, ale na swoje 18 urodziny chcialabym sobie zrobic chociaz jeden zabieg, poniewaz nie czuje sie kobieco. mieijmy nadzieje,ze umowie sie z Panem na wizyte i doradzi mi Panco z tym zrobic i pomoze mi Pan zwalczyc je raz na zawsze.:)
  pozdrawiam 🙂

  • Współczuję problemu z rozstępami. Niestety coraz więcej młodych dziewczyn i kobiet je ma. Zapraszam serdecznie na konsultację. Po zobaczeniu będę w stanie łatwiej określić ilość zabiegów i czy da się całą powierzchnię zrobić na 1 wizycie (wnioskując z Pani opisu może to być za duża powierzchnia). Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam serdecznie,
  czy usuwanie rozsepow po pierwszej ciazy, kiedy planowana jest nastepna, nie mija sie z celem?
  Czy miejsca, ktore beda poddane zabiegowi to beda to miejsca w efekcie wzmocnione? czy raczej oslabione na kolejne rozciaganie?
  Z jakimi kosztami trzeba sie liczyc usuwajac laserowo rozstepy na brzuchu? i jaka musi byc czestotliwosc zabiegow?
  Bardzo prosze o odpowiedz.

  Dziekuje i pozdrawiam!

  • To trochę zależy od wielkości i ilości rozstępów oraz od podejścia pacjentki. Moim zdaniem nie do końca mija się z celem. Co prawda pewnie pojawią się nowe, ale z drugie strony po drugiej ciąży może ich być całkiem dużo. Jeśli jest kilka i świeżych rozstepów, to ja bym usunął, ponieważ 1, maksymalnie 2 zabiegi spowodują ich całkowitą regenerację, a koszt nie będzie duży. Jeśli jest ich sporo to też rozważyłbym przynajmniej częściową ich regenerację (czyli ze dwa zabiegi). Zabieg RF mikroigłowej nie tylko regeneruje rozstępy, ale też pogrubi, regeneruje i wzmacnia skórę. Nie znaczy to, że w kolejnej ciąży na pewno nie pojawią się rozstępy, ale powinno być ich mniej, ponieważ skóra odzyska swoją elastyczność. Jeśli nie zrobimy zabiegu, to jest większe prawdopodobieństwo, że po kolejnej ciąży cały brzuch będzie gęsto utkany rozstępami i będzie dużo trudniej je wyeliminować (z racji braku fragmentów zdrowej skóry). Jeśli byłaby nieduża średnia ilość i już starych to ewentualnie można zaczekać, ale ze świadomością, że po kolejnej ciąży pewnie ich przybędzie i będzie trudniej się ich pozbyć. Jeśli chodzi o ceny to koszt zabiegu na brzuch zazwyczaj waha się pomiędzy 1400-1800 zł, a odstępy ok. 6 tygodni. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Mam 19 lat i dużą nadwagę, więc mam też mnóstwo rozstępów, a w ostatnim roku pojawiło się też ich całe mnóstwo na brzuchu. Bardzo interesuje mnie taki zabieg. I tu moje pytanie: czy lepiej zdecydować się na niego teraz, kiedy mam za dużo ciała, ale część z rozstępów jest świeża, czy dopiero po odchudzaniu, kiedy osiągnę odpowiednią wagę? I w którym przypadku moja skóra już po odchudzaniu będzie mniej obwisła i rozciągnięta? To dla mnie naprawdę ogromny problem, rozstępy mam prawie wszędzie i muszę coś z nimi zrobić, a ten zabieg to dla mnie jakaś nadzieja.

  • Jeśli ma Pani jeszcze świeże rozstępy to zdecydowanie doradzam wykonanie zabiegu teraz. Na świeże rozstępy odpowiedź jest dużo lepsza i mniejsza ilość zabiegów będzie potrzebna. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jaki jest mniej więcej koszt jednego zabiegu wykonywanego na piersi i czy wykonanie zabiegu jest już możliwe na pierwszej wizycie, od razu po konsultacji?

 • Jaki jest koszt usuniecia rozstepów na udach, obu. I co po jakim czasie powinnam zgłosić sie na kolejny zabieg. Ponadto chciałabym sie dowiedziec jaki koszt jest usunięcia rozstepów na piersiach. Wszystkie moje rozstepy są starej daty 🙂 mam 24 lata, pojawily sie jakos w ciągu tego ok dwóch lat i sobie chomikują na mojej skórze, co jest dla mnie momentami irytujące. Pozdrawiam…. są jakieś zniżki, dla osób dokonujących wcześniejszych zabiegów w Pańskim gabinecie?

 • Panie doktorze, czy istenieja jakies przeciwskazania do zastosowania kremu znieczulajacego przed zabiegiem usuwania rozstepow wystepujacych na brzuchu przy jednoczesnym karmieniu piersia? Jakie skladniki zawiera taki krem? serdecznie dziekuje!!!

  • Karmienie nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Samo znieczulenie jest stosowane w postaci kremu Emla na skórę. Co prawda minimalna jego ilość (i środków znieczulających znajdujących się w nim) przeniknie do krwi, ale do mleka raczej nie. Poza tym Emla jest dopuszczona do stosowania bezpośrednio na skórę u małych dzieci i sam ją stosowałem przed szczepionkami swoich dzieciaków. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Witam!
  Jaki jest koszt konsultacji u Pana? Bardzo proszę również o informację jaka jest mniej więcej cena jednego zabiegu usunięcia rozstępów (obydwa pośladki i wewnętrzne strony ud) jednym słowem w jakich granicach się waha. Pozdrawiam!

 • jestem zapisana na wizyte w marcu,i czy jest mozliwosc zrobienia zabiegu na brzuch i boki jednoczesnie ,nie jestem z Warszawy zas z drugiego konca Polski.Mniej wiecej na jaki koszt musze sie przygotowac?Pozdrawiam

  • Myślę że się uda zrobić razem brzuch i boki. Koszt to pomiędzy 1500-2300 (zależy jak duży obszar). Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • dobry wieczór,borykam się z takim samym problemem jak większość Pan tutaj.Po ciąży zostało mi bardzo dużo rozstepow szczególnie na pośladkach, udach i biodrach,niestety sa to stare rozstępy bo z pieciu lat.Chcialam się dowiedzieć na ile procent może Pan zagwarantować zniknecie takich rozstepow,ilu pacjentkom nie udało się ich pozbyć czy były takie? I jaki mniejwiecej bylby koszt takiego zabiegu obejmującego pośladki i biodra?

  • Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo rzadko zdarza się brak redukcji rozstępów po RF mikroigłowej. Zazwyczaj potrzeba około 3 zabiegów, aby znacznie zredukować rozstępy, chociaż czasem więcej lub mniej. Bez obejrzenia nie jestem w stanie tego stwierdzić. Tak więc mogę na 100% zagwarantować znaczną poprawę. Koszty zależą od powierzchni, zazwyczaj pośladki to pomiędzy 1400-1700 zł, biodra około 1000-1400 zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • czy to bolesny zabieg?

  • Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu kremem, i wówczas jest prawie nieodczuwalny. Bez znieczulenia nie da się go wykonać. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Mam 48 lat i też chciałabym usunąć rozstępy na brzuchu. Mam bardzo suchą skórę,i blizny bardzo swędzą zwłaszcza latem gdy skóra jest jeszcze bardziej wysuszona. Czy tak stare ( 20 letnie) rozstępy tez można usunąć?

  • Stare rozstępy, nawet ponad 20 letnie, daje się usunąć. Jedynie mogą wymagać kilku zabiegów więcej, ale z mojego doświadczenia wynika, że niekoniecznie. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jaka jest cena zabiegu usuwania rozstępów pod kolanami, na lydkach?

  • Koszt na zabieg na łydkach to zazwyczaj pomiędzy 800-1400 zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam,
  ile czasu należy odczekać (czy są jakieś wskazania) po ciąży aby usunąć rozstępy na brzuchu? Właśnie mija mi 6-tyg. połóg i zastanawiam się kiedy mogłabym się wybrać/zapisać itd. Rozstępy są nadal różowe i dość rozległe, a skóra nadal nie jest napięta jak normalnie..

  Pozdrawiam,
  Ula

  • Nie ma jakiegoś szczególnego okresu, jaki trzeba odczekać. Sugeruję tak 2-3 miesiące, żeby organizm doszedł do siebie, a brzuch i skóra trochę się zmniejszyły. Zazwyczaj przez ten czas rozstępy jeszcze nie zdążą zblednąć. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • jestem pod dużym wrazeniem ze jednak da się usunąć rozstępy 🙂 chcalabym zapytać jaki jest koszt usuniecia rozstepow z posladkow, powierzchnia około 3 dloni ?

  • Czy mogę poprosić o przesłanie zdjęć na e-mail to odpiszę w miarę dokładnie.Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy kolejności wykonywania zabiegów. Mianowicie, pi ciąży nastąpił u mnie całkowity zanik piersi, ale za to dorobiłam się pięknych rozstępów. Minęło już 5 lat, więc są raczej stare. zdecydowana jestem na implanty piersi, jednak nie wiem, czy najpierw poddać się operacji, czy usunięciu rozstępów Pana metodą.

  • Trochę podchwytliwe pytanie. Powiększenie biustu zawsze wiąże się z ryzykiem powstania nowych rozstępów. Patrząc od tej strony nie ma sensu robić zabiegu przed powiększeniem. Ale z drugiej strony zabieg na rozstępy wzmacnia, pogrubia i uelastycznia skórę, przez co ryzyko powstania nowych rozstępów się zmniejsza. Pozdrawiam, Marek Wasiluk

 • Ile takie cudo kosztuje i gdzie jest wykonywane?

 • Witam!
  Mam pytanie odnoście usuwania rozstępów na łydkach i udach. Mam dużo popękanych naczynek, biorę też diosminę, czy są to przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam

  • Nie jest to przeciwwskazania, ale być może część rozstępów w miejscach większych naczyń trzeba by było pominąć. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam. Czy mozna wykonac ten zabieg na cale uda w celu ujedrnienia, napiecia skory? Ile kosztuje ten zabieg laserem na cale uda?
  Pozdrawiam serdecznie

  • Oczywiście można, ale chciałbym najpierw zobaczyć kondycję ud (żeby powiedzieć, na ile tak agresywny zabieg jest potrzebny, może coś innego wystarczy?). Koszty są podobne jak przy rozstępach. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam. Rozstępy były i są moją zmorą od wielu lat, to mój największy kompleks, który odbił się na relacjach damsko-męskich, na postrzeganiu siebie jako atrakcyjnej kobiety. Jeśli rzeczywiście da się w tak znacznym stopniu zredukować to…narodzę się na nowo:):) Czy można wykonać taki zabieg w okresie letnim jaki teraz mamy?
  Jaki jest byłby koszt usunięcia starych rozstępów z całych pośladków i kilku rozstępów z ud? Pozdrawiam

  • Jeśli tylko będzie się Pani chronić (pośladki i fragmenty ud) przed opalaniem to zabiegi można wykonywać latem i nic się nie stanie. Koszt za pośladki to najczęściej ok. 1800 zł, a na udach w zależności jaka jest powierzchnia z rozstępami. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam
  Mam 18-letnie rozstępy na brzuchu – powierzchnia ok. 2 dłonie, uda po zewn. stronie pow. ok. 1 dłoni z każdej strony oraz pośladki po jednej dłoni na każdym. Jaka byłaby cena takiego zabiegu oraz na jaki adres mailowy można podesłać Panu zdjęcia do konsultacji? Pozdrawiam Iwona

 • Panie Doktorze czy jest możliwe aby rozstępy pojawiły się z pominięciem stanu zapalnego tzn. już od razu są one bladoróżowo-perłowe? W miejscu gdzie kilka lat temu wystąpiły u mnie rozstępy, zauważyłam nowe, jednak nie wygladaja one jak typowe świeże(fioletowo-różowe)rozstępy.

  • Rozstęp to uraz/rozerwanie. Dlatego zawsze jest stan zapalny, ale może trwać krótko, być mało nasilony czyli prawie niewidoczny. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam,
  Mam rozstępy wszędzie – na pośladkach, biuście, wewnętrznej stronie brzucha, kolanach i łydkach. Niejedna zebra oblałaby się przy mnie rumieńcem… 😉 Jestem szczerze zainteresowana zabiegiem. Ba! Jestem na niego zdecydowana, ale.. tyle się mówi o raku skóry.. Czy takie nagrzewanie wewnętrznych warstw skóry nie ma wpływu na jego “uruchomienie”??

  • Proszę się nie martwić. Zabiegi nie powodują/aktywują procesów nowotworowych. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam,
  Na Pańską stronę trafiłam przypadkiem, jednak mam nadzieję, że pomoże mi Pan z moim problemem. Mam prawie 20 lat i rozstepy na biuście. Nie są one dla mnie jakąś zmorą, bo porównując je z niektórymi zdjęciami nie mam na co narzekać, ALE jeśli jest możliwość ich usunięcia, to czemu nie. moje rozstepy pojawiły się wraz z dojrzewaniem, w miarę powiększania się biustu. Teraz są one praktycznie na całych piersiach,białe, jednak nie tak głębokie ( na moje oko), i widoczne tylko pod pewnym światłem. Czy jest możliwość całkowitego ich usunięcia, oraz jaki jest koszt zabiegu? Pozdrawiam serdecznie.

  • Bardzo prosiłbym o przesłanie zdjęć na e-mail. Po obejrzeniu odpiszę na Pani pytania. Bez zobaczenia chociaż zdjęcia trudno jest precyzyjnie to określić. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam. Właśnie jestem w 6 miesiącu ciazy i na biodrach i tylnich częściach ud zrobiły mi wszędzie rozstepy. Kiedy po porodziemizna zacząć zabiegi ile ich potrzeba i jaki jest koszt?

  • Zabiegi można zacząć wykonywać po ok. 6 tygodniach od porodu. Co do ilości i kosztów to bez obejrzenia trudno jest mi powiedzieć. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam
  Mam pytanie odnośnie kosztu wykonania zabiegu usunięcia rozstępów
  mam mnóstwo rozstępów (po ciążach) na brzuchu ,pośladkach, udach i biodrach chciałabym wiedzieć ile kosztowało by usunięcie tego wszystkiego (tak w przybliżeniu) i jaki długo trwa sam zabieg
  pozdrawiam
  Natka

  • Prosiłbym o podesłanie zdjęć to wycenię koszt i ilość zabiegów. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • A czy mozna wykonywac ten zabieg,jak ma się początki bielactwa ( nie w tych obszarach gdzie znajdują się rozstępy)

  • Można, ale chyba lepiej zrobić na początek testowo niedużą powierzchnie. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Czy w związku z tym że skóra jest nakłuwana istnieje ryzyko zakażenia takimi wirusami jak WZW typu B/C

  • Nie ma takiej możliwości, bo końcówka jest przeznaczona dla danego pacjenta indywidualnie. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam jestem po porodzie juz 9miesiecy i mam straszne rozstępy na brzuch. Mam 24i po prostu nie mogę patrzeć na swój brzuch proszę mi powiedzieć ile by kosztował taki zabieg i ile trzeba zrobić zabiegów żeby one, zniknęły

 • Witam,

  posiadam drobne rozstępy na tylnej części łydek, ud, pośladkach oraz na boczkach. jaki koszt wyniósłby u Pana takiego zabiegu? ile czasu czeka się na zabieg?
  czy ten zabieg można wykonać w okresie letnim, czy lepiej poczekać do jesieni/zimy ?

  pozdrawiam,
  Zuza

  • Zabiegi można wykonywać cały rok, ale trzeba uważać z opalaniem miejsc poddanych zabiegowi. Terminy wizyty są około 2 miesięczne. Co do kosztów to prosiłbym o podesłanie zdjęć to ocenię. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Patrząc na zdjęcia nie jestem przekonana. Zwłaszcza, gdy przeczytałam, że sam Pan opracował tę technikę i nikt inny jej nie stosuje. Mam mieszane uczucia co do bezpieczeństwa. 🙁 Mam tak duże rozstępy, że nie sądzę, aby dało to jakikolwiek efekt.

  • Ja nie mogę nikogo przekonywać, a tym bardziej namawiać, bo to jest jednak dosyć agresywny zabieg i każdy musi podejmować decyzję świadomie. Co nie znaczy, że metoda nie działa. A co do efektów, to ja pokazuję realne zdjęcia realnych, moich pacjentów. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Ja byłam na trzech zabiegach na brzuchc, za każdym razem zapłaciłam 1.800zł więc łączna kwota jest spora jak dla mnie, a rozstępy jak miałam tak nam dalej. A za trzecim razem miała być znaczna poprawa, uważam, że były to stracone pieniądze.

  • Ja zawsze oceniam zmiany na podstawie porównania zdjęć, gdyż efekty pojawiają się stopniowo, i polegają na stopniowym wypłycaniu się rozstępów. Do tej pory zdarzyło się naprawdę bardzo mało przypadków, że efekt był bardzo słaby. A z drugiej strony były osoby, którym wydawało się, że nie ma efektu, a po porównaniu zdjęć okazywało się, że jednak rozstępy są mniejsze. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam, mama rozstępy na udach i pośladkach. Jaki koszt wyniósłby u Pana taki zabieg?ile czasu czeka się na zabieg?czy zdarzyło się kiedyś Panu żeby zabieg nie zadziałał i rozstępy nie znikły?

  • Cena zależy od powierzchni, precyzyjniej mogę powiedzieć po obejrzeniu. Orientacyjnie pośladki to koszt około 1800 zł, uda trudniej jest wycenić bez obejrzenia. Terminy są mniej więcej 2 miesięczne. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • witam
  czy dla usuwania rozstępów ma znaczenie, kolejność wykonywania zabiegów, chodzi mi o to, że chciałabym skorzystać z velashapeII i Pańskiej metody usuwania rozstępów, kolejność dowolna, jakieś przeciwwskazania, i jak długo czeka sie na zabieg, jestem z Trójmiasta, rodzę za 3 tygodnie, kiedy najlepiej przyjechać, 6 tygodni czy dać sobie więcej czasu. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

  • Ja sugeruję najpierw rozstępy, im szybciej tym lepsze efekty. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • witam , chciałam zapytać o koszt rozstępów na brzuchu w okolicy pępka po ciąży.

  • Proszę podesłać zdjęcia do odpiszę. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jak chce usunąć wieksza ilość roztepow na paru partiach ciala to będzie trochę taniej?

  • Myślę, że tak. Ale prosiłbym o podesłanie zdjęć to będę w stanie powiedzieć dokładniej. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Rozstępy na piersiach jaki koszt

  • Około 1600 zł

 • Po jakim czasie białe rozstępy zrównują się z naturalnym kolorem skóry?

  • Wszystko zależy, dlaczego są białe- czy blizna czy prześlwitywanie. Jak blizna to mogą nawet w ogóle nie zrównać się kolorem, jak prześwitywanie, to wraz z wypełnieniem powinny się wyrównać. Pozdrawiam Marek Wasiluk

 • Witam wyslalem zdjecia na maila, prosze o wycenienie.

  • Ok, dziękuję, odpiszę.

 • Dziękuję za odpowiedź. Jak odróżnić rozstęp, który jest biały przez bliznę od tego, którego barwa wynika z prześwitywania?
  Pozdrawiam

  • Samemu trudno jest to zrobić niestety. Pozdrawiam, Marek Wasiluk.

 • Witam, czy sposób nawilżania skóry po zabiegu ma znaczenie? jak często i jak intensywnie powinnam to robić? czy kremy z kolagenem mogą w jakiśkolwiek sposób pomóc?
  Pozdrawiam

  • Dbanie o skórę jest bardzo ważne, ale ważniejsze jest natłuszczanie niż nawilżanie. Kremy z kolagenem nie pomogą w jakiś dodatkowy sposób. Pozdrawiam Marek Wasiluk

 • Witam panie Marku. Moje pytanie odnosi sie do ceny zabiegu. Mam 18 lat i jestem chłopakiem. W wieku około 15 lat bardzo szybko zgrubłem przez co zawitały na moim ciele rozstępy. Głównie w okolicach bicepsow i klatki piersiowej. Jaki by był koszt usunięcia ich?

  • Proszę podesłać zdjęcia to odpiszę jaki byłby koszt. Pozdrawiam Marek Wasiluk (mail: blog@marekwasiluk.pl)

 • Witam serdecznie. Od 2,5 roku poddaje się zabiegom RMF brzucha w jednym z gabinetów medycyny estetycznej w Gdyni. Przeszłam ich już 6, Zauważam znaczącą poprawę stanu skóry ale do całkowitej likwidacji rozstępów chyba bardzo daleko…one ciągle są. Wiem że nie jest łatwo ze starymi rozstępami a moje mają 17 lat ale brakuje mi już wiary że się ich pozbędę i że w ogóle jakaś metoda jest skuteczna…

  • Pani Maju, nie wiem jakiego typu są były rozstępy – z mojego doświadczenia 6 zabiegów to sporo i efekt powinien być bardzo dobry. Ale proszę pamiętać, że ważne jest odpowiednie wykonywanie/parametry i odpowiednie urządzenie – to naprawdę ma kolosalne znaczenie.

 • witam,czy jest mozliwosc skonsultowania poprzez e-mail? Chodzi mi glownie o określenie ceny i sredniej ilosci zabiegów jakie musiałyby byc wykonane. Pozdrawiam

 • A ja niestety po serii zabiegów u Pana nie jestem zadowolona z efektów chociaż wydałem sporo pieniędzy rozstępy nadal są widoczne a wybrałam serię. Twierdził Pan że po dwóch Góra 3 zabiegach powinny zniknąć zrobiłam 4 i niestety nadal są widoczne. Szkoda bo bardzo liczyłam na efektu po tym co przeczytałam w opiniach. Pozdrawiam

  • Bardzo mi przykro z powodu słabego efektu, chociaż prawie się nie zdarza, że moja metoda nie działa.

 • Witam. Chcialam zapytać jaki jest koszt usunięcia około 2 letnich(czerwonych)rozstępów na obydwu udach i jaki jest koszt konsultacji?ile takich zabiegów trzeba wykonać?

 • Witam. Czy osoby po chorobie nowotworowej w przeszłości nie mogą już wykonać tego zabiegu??

  • Jeśli jest to już historia (nie ma nawrotu), to można robić zabiegi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.