Marek Wasiluk
 

20-30 lat do tyłu, czyli dłonie jak nowe

Pięć lat mniej, dziesięć lat mniej, piętnaście. Medycyna estetyczna przyzwyczaiła nas, że potrafi cofnąć wskazówki zegara i z pięćdziesięciolatki o zmęczonej i poszarzałej twarzy zrobić atrakcyjną kobietę przed czterdziestką. Jednak najbardziej spektakularnie można odmłodzić… DŁONIE. Mam ogromną satysfakcję, gdy widzą, jak stają się młodsze o 20-30 lat. Naprawdę!

 

Dłonie są bardzo narażone na niszczenie, gdyż wystawiamy je w sposób ciągły na słońce (podobnie jak twarz, szyję i dekolt), które jest w głównej mierze odpowiedzialne na starzenie się skóry. Poza tym moczymy je nadmiernie w wodzie, używamy detergentów, narażamy na przesuszenie, a nie pamiętamy o regularnej pielęgnacji tak, jak w przypadku twarzy. Zdarza się więc, że to dłonie zdradzają prawdziwy wiek kobiety.

Starzenie się dłoni

Przyczyny starzenia się i nieestetycznego wyglądu dłoni (a precyzyjniej rzecz ujmując – ich części grzbietowej):

1) Fotostarzenie. Pod wpływem promieniowania słonecznego skóra staje się cienka, przesuszona i luźna.

2) Zanik tkanki podskórnej. Przez to powstaje wrażenie nadmiaru skóry. W połączeniu z fotostarzeniem daje to efekt nadmiernie widocznych ścięgien.

3) Przebarwienia. Mają postać owalnych plamek barwnikowych. Na szczęście są proste do usunięcia.

Odmładzanie dłoni

Co może zrobić medycyna estetyczna dla dłoni:

1) napiąć skórę

2) pogrubić ją

3) usunąć przebarwienia

Czyli przywrócić młody wygląd

Zabiegi na dłonie

Działanie kompleksowe: Załóżmy, że pojawia się kobieta 50+, która chciałaby kompleksowo zająć się swoimi dłońmi. Hipotetyczna kuracja mogłaby wyglądać następująco:

1 etap: odmładzanie. Dwa, trzy zabiegi laserem frakcyjnym (parametry słabsze niż przy zabiegach na twarz) poprawią napięcie skóry i ją pogrubią.

2 etap: usuwanie przebarwień. Już laser frakcyjny częściowo je usunie (w przypadku dłoni jest to bezpiecznie i nie powoduje nawrotu przebarwień), ale całkowicie można je zlikwidować wyspecjalizowanym laserem, czyli bromkowo-miedziowym lub Q-switch. Powinien wystarczyć jeden lub dwa zabiegi.

3 etap: dodanie objętości. Po dwóch wcześniejszych etapach ręce będą wyglądały świetnie, skóra się pogrubi, jeśli jednak mamy wrażenie, że są ciągle ubytki tkanki, można wykonać jeden zabieg wypełnienia ich kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia.

Zapewniam, ręce będą wyglądały jak nowe.

Pielęgnacja dłoni na co dzień:

O ręce należy dbać tak, jak o każdy kawałek skóry, który jest eksponowany na słońce, czyli smarować je kremami z filtrem. Na przesuszającą się skórę rąk najlepsza jest zwykła wazelina. Osoby, które mają pracę wymagającą noszenia rękawiczek powinny wyrzucić lateksowe rękawiczki, które bardzo mocno przesuszają skórę do kosza, a zainwestować w naprawdę dobre rękawiczki, np. winylowe lub nitrylowe. Jeśli problemem jest nadpotliwość dłoni, polecam botox lub RF mikroigłową.

Zima to bardzo dobra pora, by zacząć zabiegi odmładzające dłonie. Poddając się różnym zabiegom medycyny estetycznej nie zapominajmy, że ręce przyciągają uwagę wcale nie rzadziej niż twarz i że sam manicure nie wystarczy, by były piękne i młode.

 

Ostatni komentarz
  • A CO Z TRANSFEREM TŁUSZCZU? wIEM, ZE EFEKT ZALEŻY OD TEMPA METABOLIZOWANIA TŁUSZCZU , ALE SŁYSZAŁAM TEŻ, ŻE eFEKT PRZESZCZEPU NA DŁONIACH JEST PRAKTYCZNIE DOŻYWOTNI… cO pAN MOŻE O TEJK METODZIE POWIEDZIEĆ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.