Marek Wasiluk
 

Prawdziwe oblicze medycyny estetycznej na kongresie LNE

„Prawdziwe oblicze medycyny estetycznej. Bezpieczeństwo, powikłania i realne możliwości”. Taki jest tytuł wykładu, który wygłoszę w czasie 39. Kongresu LNE w Krakowie (30 marca 2019)

W czasie kongresu odbędzie się mój wykład o bezpieczeństwie i powikłaniach w medycynie estetycznej

W czasie kongresu odbędzie się mój wykład o bezpieczeństwie i powikłaniach w medycynie estetycznej

Wykład jest częścią specjalnej sesji Kongresu i Targów LNE „Medical beauty”. Organizatorzy zapowiadają:
„Popularność i coraz większa dostępność zabiegów estetycznych sprawia, że rośnie także liczba osób, które wiążą z nimi swoją przyszłość zawodową. Dla każdego zabiegowca dbającego o jak największą skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych procedur istotna jest szeroka edukacja w tym zakresie i zdobywanie wiedzy od doświadczonych ekspertów. Specjalna sesja edukacyjna Medical beauty, która odbędzie się podczas 39. Międzynarodowego Kongresu LNE to interdyscyplinarne spotkanie znakomitych praktyków – głównie lekarzy i kosmetologów mających za sobą wiele lat ukierunkowanej pracy zabiegowej oraz doświadczenie w szkoleniach i przekazywaniu wiedzy. ”

Ponieważ powikłania w medycynie estetycznej to niestety codzienność, dla mnie edukacja jest kluczowa. Na blogu wciąż pokazuję przykłady złych praktyk i ich konsekwencji z nadzieją, że kiedyś rynek medycyny estetycznej zostanie na tyle uregulowany, aby zminimalizować ich ryzyko, i że osoby zajmujące się medycyną estetyczną będą nie tylko potrafiły wstrzyknąć preparat, ale też zareagować, gdy nastąpi powikłanie.

Z kongresem LNE łączą mnie dobre wspomnienia. To właśnie w czasie jubileuszowego 25. kongresu LNE miała miejsce premiera mojej pierwszej książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic” (https://www.marekwasiluk.pl/kongres-lne-spa-zdjecia/), a wykład który wtedy wygłosiłem dotyczył dwóch komponentów starzenia się twarzy: https://www.marekwasiluk.pl/starzenie-twarzy/

Tak było w czasie Kongresu LNE, na którym odbyła się premiera książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic”

Tak było w czasie Kongresu LNE, na którym odbyła się premiera książki „Medycyna estetyczna bez tajemnic”

Zapraszam na kongres. Szczegóły na stronie organizatora: www.kongres.lne.pl (pula karnetów z dostępem do tej sesji jest ograniczona). Mój wykład: sobota 30 marca, g. 15-16.

 

Ostatnie komentarze
 • Panie Marku . Ile w pana blogu jest prawdy , a ile to czysty marketing ?

 • Panie Marku miała robić u pana Rf mikroigłową , ale wyczytałam w pańskiej książce że może dojść do rozpuszczenia komórek tłuszczowych . Bardzo się tego boję , czy jest możliwość wykonania tego zabiegu , bez powikłania jakim jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych ?

 • Panie Marku,
  moim problemem jest podwójny podbródek. Pomimo, że jestem osobą szczupłą (56 kg i 165 cm) to każdy niechciany gram tłuszczu zbiera mi się w tej okolicy. Jaki zabieg poleciłby Pan w takim przypadku? Myślałam o lipolizie iniekcyjnej…
  Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

  • Trudno mi doradzić bez obejrzenia. Lipoliza iniekcyjna jest prawdopodobnie sensownym rozwiązaniem. Być może HIFU.

 • Witam, czy można o tej porze roku usunąć przebarwienia z dłoni, jest ich kilka i na przedramionach w trochę większej ilości. Domyślam się, że lepiej poczekać do jesieni:) ale okropnie mi one przeszkadzają, czy przy absolutnej ochronie przed słońcem byłoby to możliwe? Serdeczności

  • Jak ktoś jest świadomy i będzie mega uważać, to można.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.