Marek Wasiluk
 

KARBOKSYTERAPIA DLA ZAAWANSOWANYCH

Karboksyterapia to jeden z najstarszych, a zarazem… najmłodszych zabiegów medycyny estetycznej. Najstarszych, bo sama metoda znana jest od ponad dwudziestu lat. A najmłodszych, bo dopiero od niedawna zaczęto ją stosować szerzej dla poprawiania urody. Wcześniej wykorzystywano ją przy różnych schorzeniach, na przykład w leczeniu trudno gojących się ran, przy stopie cukrzycowej, itp. 

 

karboksyterapia

Karboksyterapia – dobry sposób na cellulit, fot. arch. własne

 
Mniej tlenu = więcej tlenu, czyli paradoksy karboksyterapii


Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę dwutlenku węgla (CO2). Może wydawać się to paradoksem, że podaje się coś, czego normalnie pozbywamy się w procesie oddychania. Tymczasem jest to sensowne, gdyż organizm posiada mechanizmy kompensacyjne, który reguluje stężenie tlenu i dwutlenku węgla. Przez podanie CO2 „oszukujemy” organizm. Pod wpływem dwutlenku węgla następuje obniżenie PH i tzw. efekt Bohra, który polega na tym, że tlen jest łatwiej uwalniany z krwi. Następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, lepsze dotlenienie tkanek, a więc i lepszy metabolizm. Jeśli poddajemy się zabiegowi regularnie, tworzą się nowe naczynia, co jeszcze dodatkowo i na stałe poprawia krążenie. To tłumaczy, dlaczego karboksyterapia jest tak skuteczna w leczeniu cellulitu, który jak wiadomo powstaje wskutek zaburzeń krążenia. Poprzez zabiegi karboksyterapii odwracamy procesy, które doprowadziły do powstania cellulitu. Jest to metoda z powodzeniem stosowana w zaawansowanych stadiach cellulitu.

CO2 dla zaawansowanych (cellulitów)

Bohaterka filmu z cyklu Medycyna Estetyczna bez Tajemnic zmaga się z cellulitem od dawna i ta przypadłość jest źródłem dyskomfortu, szczególnie przy ubieraniu krótkich spódnic i zakładaniu stroju kąpielowego. W filmie pokazana jest także termografia kontaktowa, czyli sposób na zmierzenie poziomu zaawansowania cellulitu.

Więcej o tej metodzie diagnostycznej pisałem tutaj
https://www.marekwasiluk.pl/termografi-kontaktowy-jak-diagnozowac-cellulit/

Sam zabieg polega na podaniu gazu CO2 igłą pod skórę. Nie jest to komfortowe, ale efekty stanowią wystarczającą rekompensatę. Skuteczność w karboksyterapii uzyskujemy przy stosowaniu go w serii 10-15 zabiegów.


OBEJRZYJ FILM:

Przepływy i certyfikaty, czyli pamiętaj o bezpieczeństwie 

Niezwykle istotne  jest, by urządzenie do karboksyterapii miało regulowaną szybkość przepływu ze względów bezpieczeństwa. Małe aparaty do karboksyterapii (wielkości dużego długopisu) tego nie mają. Ze względów bezpieczeństwa istotne jest też to, żeby zarówno aparatura, jak i butla z gazem oraz sam gaz, miały certyfikaty medyczne. 
Karboksyterpia jest wykorzystywana głównie do leczenia cellulitu, ale nie tylko. Można stosować ją w każdym miejscu ciała, w którym chcemy poprawić jakość skóry. Można wykorzystywać karboksyterapię do wspomagania procesów gojenia przy innych zabiegach. Karboksyterpia zastosowana raz w tygodniu pomiędzy zabiegami frakcyjnej rf mikroigłowej na rozstępy, w istotny sposób przedłuża okres stymulacji komórkowej.

termograf

Termograf diagnozuje stopień zaawansowania cellulit, fot. arch. własne

 

karboksyterapia

Zabieg polega na podaniu gazu CO2 igłą pod skórę, fot. arch. własne

 

Ze względów bezpieczeństwa istotne jest też to, żeby zarówno aparatura, jak i butla z gazem oraz sam gaz, miały certyfikaty medyczne. Fot. arch. własne

Ze względów bezpieczeństwa istotne jest też to, żeby zarówno aparatura, jak i butla z gazem oraz sam gaz, miały certyfikaty medyczne. Fot. arch. własne

 

Dr Marek Wasiluk przy pracy, fot. arch. własne

Dr Marek Wasiluk przy pracy, fot. arch. własne

 

Ostatnie komentarze
  • Witam. Juz dwa razy poddałam się karboksyterapii wokół oczu żeby zmniejszyć sińce i już widoczne worki pod oczami. Efekty już się pojawiły ale po każdym zabiegu wokół jednego oka jest dość mocna opuchlizna, która znika po 3 dniach. Kosmetologii kazała delikatnie masować zgodnie z kierunkiem brwi i pęcherzyki wygładzają się a główny przesuwa się ku nosowi. Po zniknięciu opuchlizny pozytywny efekt jest bardziej widoczny na oku przy którym się pojawiła. Moje pytanie skąd ta opuchlizna i jak szybko się jej pozbyć?

    • Okolica oka jest bardzo delikatna, a opuchlizna jest z powodu urazu/podrażnienia tkanek zabiegiem. Niewiele niestety da się zrobić, proszę jedynie poprosić o zmniejszenie przepływu podczas podawania gazu. A pozbyć się nie da tak łatwo, oczywiście można by stosować sterydy itp, ale moim zdaniem lepiej poczekać.Pozdrawiam. Marek Wasiluk

  • witam ja rowniez jestem po takim zabiegu ba twarz,jestem bardzo zadowolona mialam opuchnuecie pod prawym okiem ale nastepnego dnia wszystko wrocilo do normy.

  • Witam, czy karboksyterapia nie powoduje zaniku tkanki tłuszczowej? A jeśli tak, to czy nie powinna być odradzana jako zabieg pod oczy? Także na pośladkach osobiście wolałabym ją oszczędzać 😉

    • Ja karboksyterapii pod oczy nie robię. Pozdrawiam Marek Wasiluk

  • Witam serdecznie. Szwagierka właśnie wróciła z zabiegu karboksyterapii i co jest dla mnie dużym zaskoczeniem…jedno oko ma napuchniete jak balon. Nie może go nawet otworzyć. Wygląda jak pokąsana przez pszczoły. Czy to normalne ?

    • Nie jest to normalna reakcja.

  • Witam, czy podczas karboksyterapii skóry głowy można uszkodzić oko?

    • Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie.

  • Witam, ja również jedną powiekę mam zaczerwienioną i napuchniętą jak balon, nie mogę oka otworzyć. Co robić ?

    • Proszę wziąć sporą dawkę wit c, wapna i doustnie przez 2-3 dni steryd.

  • Ja również mam jedno oko napuchnięte i odczuwam lekki dyskomfort. Oko mam otwarte, ale opuchlizna jest widoczna nad górną powieką. Czuję tam to powietrze, jest go jakby za dużo. W pozostałych miejscach na twarzy nie było śladu po chwili a tutaj taki balon, o co chodzi? 🙁 pani doktor stwierdziła, że to normalne i że do jutra pewnie minie, ale czy na pewno to jest normalne? minęło ponad 6 godzin a opuchlizna się nie zmienia… Czy to mi może zaszkodzić?

    • Kilka godzin po zabiegu tak może być, bo to jest jednak uraz.

  • Witam,
    U mnie podczas karboksterapii skóry głowy pojawiły się błyski w oku i podwójne widzenie.
    Po trzech tygodniach mam “zasłonę” w polu widzenia. Tomografia OCT wykazała zapalenie
    Siatkówki obok plamki żółtej. Po trzech tygodniach mała poprawa. Co było przyczyną?

    • Reakcja bardzo dziwna, trudno do końca mi ocenić, czemu się tak stało

  • Witam! Ja miałam robiony ten zabieg i co dziwnego Pani robiąca ten zabieg nie potrafiła zrozumieć jak to jest, ze moje oczy nie puchną. Zwiększała parametry, wzięła koleżankę, zeby sprawdzić czy gaz leci. Wszystko niby Ok. Jaka moze być przyczyna takiej reakcji organizmu ?

    • Proszę się nie martwić reakcją organizmu, wszystko jest ok.

  • Witam Doktorze,
    Jestem po 8 zabiegu karboksyterapi.
    Obszar działania to uda i brzuch.
    Efekt jest już widoczny i bardzo zadowalający ale po ostatniej wizycie na brzuchu jest widoczny guz, który jest lekko bolesny.
    czy to efekt uboczny ? i pytanie najważniejsze, czy to minie ?

  • Miałam serię zabiegów karboksyterapii na cienie pod oczami. Jedno oko za każdym razem był tak opuchnięte, że ledwo na nie widziałam, myślałam, że tak ma być. Na tym oku zresztą widzę jakieś pozytywne efekty zabiegu.
    Natomiast to, co martwi mnie bardziej, to to, ze mimo upływu roku od zakończenia serii, nadal przy masażu czuję to chrobotanie, tak jak po zabiegu, szczególnie, jeśli opuszczę głowę nisko. Gaz powinien się już dawno rozpuścić, więc nie mogą to być pęcherzyki C02. Zatem co?

    Drugi raz bym się nie zdecydowała, zabiegi były bardzo uciążliwe (opuchlizna, której nijak nie dało się zamaskować przez pierwsze dni), efekty słabo widoczne, cena całej serii nie taka znów niska, no i jeszcze te “pęcherzyki” wyczuwalne po tak długim okresie…

    Mam zamiar spróbować teraz mezoterapii bezigłowej, trochę się zraziłam do bardziej inwazyjnych metod.

    • Ja nie polecam karboksyterapii pod oczy.

  • Panie doktorze.
    Pisze Pan, że nie wykonuje Pan i nie poleca zabiegów karboksyterapii na okolice oczu. Czy może Pan to uzasadnić?
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

    • Z dwóch powodów. Okolica nie podwyższonego ryzyka/a nie jesteśmy w stanie kontrolować jak „popłynie” co2. Są inne skuteczne a i bezpieczne/kontrolowalne metody.

  • jakie metody pod oczy sa skuteczne poza carboxyterapia ?

  • Witam Panie doktorze a co w takim rszie razie poleca Pan pod oczy na worki ,sińce i opuchnięcia ? Będę wdzięczna za odpowiedź . Pozdrawiam

  • Witam, dziś miałam robiona karboksyterapie pod oczy. Niestety bardzo napuchly, jedno gorzej. Co mam dalej robić? Masowac, smarowac??

  • Witam, wczoraj miałam robiona karboksyterapie na okolice oczu, oko jedno mam spuchniete nadal. Ile utrzyma się opuchlizna?

    • PAnie Dr. Podczas Karboksyterapii oka widziałam jak osoby wykonujące zabieg na maxa POmPOWAły powieki, jak balony. Czy nie spowoduje to rozciągnięcia tak Delikatnej Skóry? Dla mnie trochę kontrowersyjne. Nawet masaż w tej okolicy musi byc taki aby nie rozciągać a co dopiero takie naciągnięcie. Czy możliwe, że ta skóra zostanie bezpowrotnie Uszkodzona?

  • polecam ten zabieg pod oczy, super działa

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.