Marek Wasiluk

O tym, jak przygotować ciało na sylwestra, pisałem do najnowszego numeru Beauty Forum. 

CIAŁO JAK MARZENIE

Do sylwestra zostało już tylko kilka tygodni. Wiele kobiet na pewno zaczyna zastanawiać się, co zrobić, żeby tej nocy wyglądać doskonale w wymarzonej sukience. Czy jest jeszcze czas na to, żeby zawalczyć o płaski brzuch, lekko zaokrąglone biodra, zgrabne nogi oraz piękną skórę szyi, pleców i dekoltu? Na to nigdy nie jest za późno! Doktor Marek Wasiluk przedstawia ekspresowe zabiegi udoskonalające ciało i sylwetkę.

beauty-forum

Nie oszukujmy się, miesiąc to zdecydowanie za krótko na to, aby w pełni odmienić wygląd swojego ciała. Większość metod modelujących sylwetkę trzeba wykonywać w seriach z kilkunastoma powtórzeniami, a zabiegi regeneracyjne, np. usuwające blizny czy przebarwienia, nie będą miały szans na to, żeby zadziałać, ponieważ procesy odbudowy w organizmie trwają zdecydowanie dłużej. Jest jednak grupa tzw. zabiegów ekspresowych, po których efekt jest widoczny od razu. Są również metody, które wykonywane w seriach dają szybkie rezultaty.

Piękna figura
W dążeniu do lepszej sylwetki chcemy pozbyć się nadwagi i poprawić kształt ciała. Parę tygodni przed Sylwestrem możesz zdecydować się na zabiegi urządzeniem Robolex, który łączy w sobie kilka metod: fal radiowych, masażu podciśnieniowego, lasera lipolitycznego i kawitacji ultradźwiękowej. Takie działanie pomoże Ci jednocześnie pięknie wymodelować figurę, pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz poprawić jędrność i witalność skóry. Konieczna jest seria kilku, a nawet kilkunastu zabiegów z częstotliwością raz lub dwa razy w tygodniu.

W wyglądzie figury wielu kobietom przeszkadza również cellulit, który jest trudnym do usunięcia problemem estetycznym. Schorzenie ma kilka faz rozwoju i oczywiście najłatwiej leczyć te najmniej zaawansowane. Jeśli Twój cellulit ma postać wgłębień, które widać dopiero, kiedy ściśniesz fałd skóry, możesz zawalczyć z nim przed Sylwestrem. Zaatakuj wroga z kilku frontów: poprawiaj krążenie, a także działaj lipolitycznie. Najlepszym zabiegiem będzie karboksyterapia, która polega na wstrzykiwaniu w tkankę dwutlenku węgla. Gaz silnie rozszerza naczynka, zwiększa dotlenienie tkanek i przywraca komórkom prawidłowy metabolizm. Jeśli poddajemy się zabiegowi regularnie, tworzą się nowe naczynia krwionośne, co jeszcze dodatkowo i na stałe poprawia krążenie. Podobnie jak w przypadku Robolexu, musisz poddać się serii regularnie wykonywanych zabiegów.

Promienna skóra
Jeśli zależy Ci na pięknej, odświeżonej oraz odżywionej skórze, np. dekoltu, uzyskanej w tak krótkim czasie, widzę dwa wyjścia. Po pierwsze mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. U osób do 35 roku życia jest wskazana jako metoda rewitalizująca i może być wykonywana jako samodzielny zabieg odmładzający. Natomiast u osób starszych samo zastosowanie osocza bogatopłytowego nie wystarczy dla lepszej jakości skóry, ale za to zadziała ono jak doping dla kolejnych zabiegów. Dlatego warto je połączyć z laserem frakcyjnym, który wyraźnie ujędrni i odmłodzi skórę. Poza tym zadziała peelingująco, dlatego również ją odświeży i rozjaśni. Pamiętaj, aby zabiegi wykonać co najmniej trzy tygodnie przed wielkim wyjściem.

Odmłodzona szyja i dłonie
Szyja i dłonie są fragmentami ciała, o których bardzo często zapominamy, a przecież w równym stopniu co twarz je odsłaniamy, przez co również mogą zdradzać nasz wiek. Co zrobić, żeby szybko je odmłodzić? Z wyglądem szyi, podobnie jak z dekoltem, poradzi sobie osocze bogatopłytkowe połączone z działaniem lasera frakcyjnego. Do zadań specjalnych takich jak usuwanie zmarszczek na szyi przeznaczone są nici liftingujące. Ze zmarszczkami typu obręcze poradzą sobie nici przypominające sprężynki. Taką nić wprowadza się pod zmarszczkę, pod którą rozwija się, rozprostowując skórę. Jest to zabieg ekspresowy, ponieważ efekt widać od razu, ale jednocześnie jest bardzo naturalny, ponieważ nici są wchłanialne i same się rozpuszczają. Jednak zanim to nastąpi, delikatnie podrażniają tkankę, dzięki czemu powstają wokół nich nowe włókna kolagenu i elastyny, które naturalnie wypełniają zmarszczkę.

Dłonie szybko i bardzo ładnie odmłodzi kwas hialuronowy, który wypełni wszystkie zaniki i napnie skórę. To, co bardzo postarza dłonie, to plamy starcze. Do ich usunięcia wystarczy klika naświetleń laserem bromkowo-miedziowym, laserem Q-Switch lub czasem również światłem IPL.

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.