Marek Wasiluk
 

Zabiegi polecane na wiosnę

Jedno z czasopism lifestylowych dla kobiet pytało mnie ostatnio, jaki zabieg jest najchętniej wykonywany w mojej klinice oraz jaki zabieg polecam szczególnie na wiosnę. 

Najchętniej wykonywany zabieg liftingujący

Hifu jest najchętniej wybieranym zabiegiem przez kobiety, które chcą dokonać bezoperacyjengo liftingu i w dodatku nie przechodzić przez okres rekonwalescencji. Zabieg idealny dla kobiet 35-50 lat, u których opadanie skóry już stanowi problem, ale nie jest jeszcze bardzo duże. Hifu działa nie tylko na poprawę jakości skóry, ale przede wszystkim na tkankę podskórną, dzięki czemu może unieść skórę i poprawić kształt twarzy. Zaletą jest to, że po zabiegu, który trwa pół godziny do godziny, nie ma śladu na twarzy. Dla porównania rf miikroigłowa na twarz wymaga 2 dni rekonwalescencji, a laser frakcyjny ablacyjny – pięciu.

film-hifu

Zaletą HIFU jest to, że po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja (fot. Triclinium)

Zabieg polecany na wiosnę 

Osocze bogatopłytkowe jest dopalaczem dla komórek, dzięki któremu są one zmuszone do efektywniejszej pracy, niż to wynika z ich normalnego funkcjonowanie. Osocze należy do tzw. zabiegów autologicznych, czyli takich, w których preparat jest pozyskiwany z własnego organizmu pacjenta, w tym przypadku – z krwi. Zabieg wiosną nie tylko poprawi jakości skóry, ale też przygotuje ją do słonecznych dni. Osocze pobudza bowiem mechanizmy ochronne skóry. Staje się ona bardziej odporna na promieniowanie UV, nie będzie się też tak przesuszać.

Osocze trzeba podać od razu po odwirowaniu, bo jego żywotność to ok. 20 minut. Fot. Triclinium

Osocze to super dopalacz dla komórek (fot. Triclinium)

Ostatnie komentarze
  • A czy zabieg zaffiro działa podobnie czyli liftingująco?

    • Tak, ale niestety słabiej. Pozdrawiam Marek Wasiluk

  • Panie Doktorze w jakich odstępach czasowych można zastosować zabieg hifu od zabiegu nićmi jak również wypełnieniem kwasem?

    • Można albo w króciutkim odstępie albo ok. 3 miesięcy (HIFU-nici), kwas nie wcześniej niż po 1-2 tygodniach (w tym samym miejscu oczywiście, bo w innym można od razu)

  • kiedy po zabiegu HIFU mogę zrobić osocze bogatopłytkowe i czy ma to sens np po upływie miesiąca od HIFU?

    • Jak najbardziej można i ma sens, tylko warto podać osocze ciut inaczej niż standardowo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.