Marek Wasiluk
 

Rozstępy na brzuchu (prawdziwy przypadek)

Po rocznej przerwie przyszła do mnie pacjentka w wieku ok. 30 lat. Kiedy do mnie trafiła po raz pierwszy, była niecałe pół roku po drugim porodzie, po którym pozostały jej dość świeże, jeszcze czerwone rozstępy na brzuchu. Miała też rozstępy stare, białe, po pierwszym porodzie sprzed kilku lat. Był też nadmiar skóry na brzuchu, jak to zwykle bywa kilka miesięcy po urodzeniu dziecka.

Dzięki temu, że się pojawiła u mnie ponownie po tak długiej przerwie, mogę pokazać, jak wyglądają efekty wcześniejszych zabiegów na rozstępy na brzuchu. Wykonaliśmy wtedy trzy zabiegi i jak widać na zdjęciu, zadziałały one trzytorowo: na stare rozstępy, na świeże rozstępy, oraz na ujędrnienie skóry brzucha.

Nie od dziś wiem, że trzema zabiegami można uzyskać tak dobre efekty. Osiągnięty przy okazji usuwania rozstępów efekt ujędrnienia skóry brzucha to dowód, że wykonanie kilka miesięcy po porodzie zabiegu na rozstępy jest idealnym rozwiązaniem także dla wzmocnienia skóry, dzięki czemu powrót do wagi sprzed porodu odbywa się bez konsekwencji w postaci obwisłego i wiotkiego brzucha.

Zobacz też: Likwidacja rozstępów jak… budowa domu

Chcieliby państwo wiedzieć, po co pacjentka przyszła do mnie rok po zakończeniu zabiegów? Otóż uznała, że jest to dobry moment, aby jeszcze popracować nad pozostałościami rozstępów, choć nie ma ich wiele i równie dobrze mogłaby już ich nie usuwać, bo nie przeszkadzają jej tak bardzo. Bardziej zależało jej na napięciu skóry, bo efekt uzyskany po pierwszych trzech zabiegach pokazał, jak bardzo można przebudować tkankę, poprawiając sprężystość skóry brzucha.

Zobacz też: Usuwanie rozstępów – efekty zabiegów (prawdziwe historie)

Rozstępy na brzuchu, stare (po pierwszej ciąży) i świeże (po drugiej ciąży). Fot. arch. własne

Rozstępy na brzuchu, stare (po pierwszej ciąży) i świeże (po drugiej ciąży). Fot. arch. własne

Rozstępy na brzuchu po 3 zabiegach. Fot. arch. własne

Rozstępy na brzuchu po 3 zabiegach. Fot. arch. własne

 

Ostatnie komentarze
  • Witam, wysłałam do Pana juz jakis czas temu maila z zapytaniem i z niecierpliwością czekam na odpowiedź. A przy okazji zapytam, czy konsultacja jest konieczna przed zabiegiem, czy można bezpośrednio umówić się na zabieg ? Pozdrawiam

  • Witam, w jakich odstepach czasu nalezy wykonywac zabiegi na rozstepy? Pozdrawiam!

    • Co około 2 miesiące.

  • Jaki zabieg Pan wykonał tej pacjentce

    • Frakcyjna rf mikroigłowa z parametrami dobranymi wg mojej autorskiej metody

  • Pan Wasiluk to magik i w dodatku przemiły człowiek. Żałuję tylko ze wcześniej tak marotrawiłam środki na zabiegi gdzie indziej.

  • Nie mam żadnych zarzutów do atmosfery panującej w klinice. Personel bardzo przyjazny, z doktorem miałam jedną rozmowę dotycząca parametrów zabiegu. Doktor zasugerował ustawienie najsilniejszych parametrów, ponieważ rozstępy były duże. Zabieg za każdym razem ( 4 zabiegi) wykonywała inna osoba, ale nie mam z tym problemu. Natomiast RF mikroigłowa, której się poddałam jest zabiegiem zdecydowanie nieskutecznym jeśli mowa o rozstępach. Zabieg kosztował 1800 zł x 4. Już na wstępie dowiedziałam się, że niewiadomo jakie będą efekty, zupełnie inaczej doktor przedstawia sytuacje na swoim blogu. Przerwa miedzy zabiegami to 1,5-2 miesiące. Pierwszy zabieg wykonałam jak tylko skończyłam połóg, wiec rozstępy były czerwone. Regularnie ćwiczę i dbam o dietę, a rozstępy jakie są takie były. Nawet te mniejsze nie zniknęły, a skóra nie jest ujędrniona. Przestrzegam przed poddaniem się temu zabiegowi. Posiadam zdjęcia przed, w trakcie i po ukończonej serii zabiegów. Ba ostatniej wizycie inny doktor powiedział, że skora po kilku zabiegach się przyzwyczaja i efekty są coraz mniejsze. Ostatni wizyta odbyła się już kilka miesięcy temu, a ostateczna przebudowa skóry trwa ok. 6 miesięcy. Więc piszę tu o ostatecznych efektach, a raczej ich braku.

  • Panie doktorze czy choroba autoimunologiczna tj. łuszczyca, jest przeciwwskazanuem do zabiegu?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.