Marek Wasiluk

W ubiegłym roku na łamach czasopisma Miasto Kobiet i portalu www.miastokobiet.pl był zorganizowany konkurs Trudne Przypadki, w którym można było wygrać terapię u mnie. Zapowiadałam, że podzielę się z Czytelnikami bloga efektami leczenia.

Jedna z wybranych wtedy przeze mnie uczestniczek w zgłoszeniu konkursowym napisała:

Chciałabym poddać leczeniu moją twarz. Od 7 lat bezskutecznie walczę z rozległymi przebarwieniami na twarzy. Każdego roku 24 sierpnia w dniu swoich urodzin wszystkie zebrane pieniądze przeznaczałam na zabiegi. Środki te nie są duże. Wychowuję z pierwszego małżeństwa niepełnosprawną córkę (zespół Pradera-Willego) – na jej leczenie i rehabilitację przeznaczone są wszelkie dostępne środki jakie jestem w stanie uzbierać. Defekty bardzo krępują mnie w relacjach międzyludzkich. Wstydzę się ich. Czuję się bardzo zaniedbana i zakłopotana kolejnymi pytaniami „co mi się stało?”. Są bardzo widoczne nawet pod makijażem. W tej chwili moja samoocena jest na bardzo niskim poziomie. Do tej pory przeprowadzone zabiegi: liczne peelingi chemiczne, IPL, Aquashine, a w domowym zaciszu dermaroller 2,5mm z serum Bioderma White Objective. Na co dzień stosuję kremy rozjaśniające i obowiązkowo filtr słoneczny 50SPF. Liczę na Państwa pomoc gdyż wykorzystałam wszystkie możliwe zabiegi, które były w zasięgu moich możliwości finansowych. Dziś prócz chorej córki mam zdrowego dwuletniego synka. Nasz budżet nie pozwala na dalsze leczenie.

Pani Edyta od lat walczy z przebarwieniami. Takie zdjęcie wysłała do konkursu Trudne Przypadki.

Pani Edyta od lat walczy z przebarwieniami. Takie zdjęcie wysłała do konkursu Trudne Przypadki.

W uzasadnieniu swojej decyzji napisałem:

 Nie jestem w stanie na tym etapie określić, jaki skutek przyniesie terapia, gdyż zależy to od zbyt wielu czynników. Z przyjemnością jednak podejmę wyzwanie.

Leczenie przebarwień, aby było skuteczne, wymaga czasu, dobrego sprzętu i doświadczenia. Poniżej efekty, jakie uzyskałem po 6 zabiegach. Czy uda się całkowicie usunąć zmiany nie potrafię określić, ale na pewno należy wykonać jeszcze drugie tyle zabiegów. Proces leczenia wymaga cierpliwości. Zastosowałem indywidualnie dobraną autorską terapię wykorzystującą laser bromkowo-miedziowy i laser Q-switch.

przebarwienia

Leczenie przebarwień. W trakcie kuracji. Efekt po 6 zabiegach. Fot. materiały własne

przebarwienia

Leczenie przebarwień. W trakcie kuracji. Efekt po 6 zabiegach. Fot. materiały własne

Ostatnie komentarze
 • Świetne efekty, gratulacje! Myślę, że komfort życia pani Edyty znacząco się poprawił. Jak ona sama komentuje rezultaty terapii?

  • Pani Edyta jest chyba zadowolona. Pozdrawiam. Marek Wasilu

 • Osobiście jestem bardzo zadowolona. Z zabiegów korzystam raz na 3 tygodnie choć najlepsze efekty byłyby gdybym mogła robić je częściej. Przebarwienia na twarzy nie są już dla mnie wstydliwym problemem. Pan dr jest świetnym specjalistą i chętnie zrobiłabym sobie u niego kilka innych rzeczy. Polecam serdecznie bo odmienił moje życie.

 • Niesamowita poprawa! Podziwiam i za samą inicjatywę konkursu i za rewelacyjne efekty.

 • Nie otrzymałam odpowiedzi na maila wysłanego do Pana doktora (być może brak czasu, lub mail za długi), zatem zapytam tutaj, może któraś z Pań ma podobną sytuację… zmagam się z przebarwieniami identycznymi jak Pani na zdjęciu:
  http://www.abc-med.com.pl/Przebarwienia/plamy%20soczewicowate1.jpg
  Proszę o odpowiedź:
  1. Ile mniej więcej zabiegów wymagałoby zniwelowanie do minimum widocznych, dużych plam
  2. Cena/ za całe plecy/ za przebarwienie?/ jak to jest liczone – pytam, ponieważ wizyta u doktora wymaga urlopu i pieniędzy, wolę wiedzieć, zanim tam pojadę (czy warto czy nie).

  Pozdrawiam

 • A czy przebarwienia nie wracają? Ja miałam ten problem, zrobiłam rok temu cosmelan i znów jestem w plamach ..

  • Niestety, nigdy nie ma 100% gwarancji, że przebarwienia nie powrócą. Ale po zabiegach selektywnymi laserami szansa nawrotu jest znacznie mniejsza niż po pilingach. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam mam pytanie ho Pana Doktora czy orientuje się Pan czy w Szczecinie jest jakiś specjalista z laserem bromkowo-miedziowego który uzyskuje podobne efektywności leczeniu przebarwień

 • Przyłączę się do putania – mam niemal identyczny problem z plamami na plecach. Jaki jest koszt zabiegu i szacunkowo – ich ilośc potrzebna do usunięcia? Jestem pod wrazęniem Pana pracy. Moje gratulacje.

  • Dziękuję  . 2-3 zabiegi na plecy zazwyczaj wystarczają. Koszt jednego to ok 700 zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Jak to jest ze stosowaniem filtrów po skończonych zabiegach laserem. Jak często trzeba je stosować (kremy z filtrem)? Czy jesienią i zimą też trzeba się faktorować czy tylko latem??

  • Po zakończonych zabiegach trzeba stosować filtry w zależności od pogody Jesienia stosowałam faktor tylko 2 tygodnie po zakończonej kuracji. Zimą wyłącznie raz dziennie i to tylko w słoneczne dni.Wiosną 2 razy dziennie a latem trochę częściej co 3-4 godziny jesli przebywałam cały dzień na zewnątrz.

 • dr Wasiluk to profesjonalista w każdym calu. Nie obiecuje gruszek na wierzbie .Półtora roku temu usuwałam przebarwienia właśnie u dr Wasiluka Powiedział mi doktor wtedy,, Nie ukrywam będzie ciężko ale damy radę ” (miałam dosyć głębokie i rozległe przebarwienia Potrxebabyło aż 11 zabiegów ) Jestem bardzo zadowolona bo jak na razie przebarwień nie mam .

  • Dziękuję za opinię ale też informację, bo to jest dla mnie bezcenny, szczególnie w kontekście zabiegów na przebarwienia, bo sukcesem jest nie tyle usunięcie, ale też to, że przebarwienia nie wracają. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Joanno bardzo Cie proszę gdybys mogla opisac czy cięzko jest stosowac profilaktyke(faktory i unikanie slonca), bo dla mnie wydaje sie wprost niemozliwe.Czy wyjezdzasz na wakacje? spacerujesz w sloncu? i czy rzeczywiscie filtr smarujesz co dwie godziny i latem i np.jesienią?Bardzo Cię proszę , jesli to nie bedzie wielkim problemem odpisz mi.Pozdrawiam

 • Pani Edyto Ciurzuńska. Czy po lecie nie wyszły Pani przebarweinia z powrotem? I jak Pani stosowałą profilaktykę (filtry,unikanie słońca).

 • Pani Joanno, jak u Pani było ijest z profilaktyką? Czy Pani unikała słońca i czy stosowała Pani filtry? Czy normalnie krzystała ze słońca i z wakacj? Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam

 • Jak u Pani, Pani Joanno byłó z profilaktyką? Czy stosowałą Pani filtrey? Czy normalnie korzystałą Pani z lata?

 • Jak Pani Joanno stosowała profilaktykę, czy normalnie korzystała Pani ze słońca i wakacji. Mam ten sam probelm, jestem w trakcie usuwania przebawrwień, ale nie wyobrażam sobie unikania słońca i używania kremów co 2 godziny. Jakby Pani mogła napisać coś więcej byłabym wdzięczna.
  Pozdrawiam

 • Jak Pani Joanno z profilaktyka? Czy normalnie korzystała Pani z lata i wakacji?

 • Doktor mówił,że trzeba stosować filtry co 2-3 godz przy intensywnym słońcu.Zaraz po zakończonej kuracji a było to jesienią stosowałam filtry codziennie przez dwa tygodnie a póżniej bardzo sporadycznie.Zimą faktorowałam się tylko w słoneczne dni po wyjćiu na lunch między 12 a 13 i to nie zawsze Wiosną natomiast dwa razy dziennie Przed wyjściem na lunch i po pracy kiedy słońce intensywnie grzało Latem stosowałam faktor trochę częściej Starałam się smarować co 3 godziny jeśli przebywałam cały dzień na zewnątrz zwłaszcza między godziną 10-16

 • Mam pytanie do Pani Joanny.Prosze mi napisać jak często Pani uzywa kremu z filtrem, czy co 2 godziny? A jesienia czy tez Pani stosuje krem i jak czesto?Czy wyjezdza Pani na wakacje i czy chowanie sie przed sloncem jest bardzo uciążliwe?Pozdrawiam

 • Doktor zalecał stosowanie faktora co 2-3 godz. Stosowałam faktor przez dwa tygodnie zaraz po zakończonej kuracji jesienią ,natomiast w późniejszym okresie zaprzestałam stosowanie faktora albo robiłam to sporadycznie. Zimą stosowałam faktor tylko w słoneczne dni raz dziennie kiedy wychodziłam z pracy na lunch miedzy godz. 12 a 13 .Wiosną smarowałam się filtrem 2 razy dziennie w słoneczne dni Przed wyjściem na lunch i po wyjściu z pracy jeśli słońce świeciło intensywnie. Latem stosowałam faktor trochę częściej co 3-4 godz jeśli przebywałam na zewnątrz cały dzień między godz 10 a 16 .

 • Pani Joanno jak u Pani jest i było z profilaktyką, czy stosowałą Pani kremy z filtrem co 2 godziny i czy unikała Pani słońca. Czy normalnie korzystała Pani z wakacji?? Proszę o odpowiedź.

 • Pani Joanno jak u Pani było z profilaktyką? Czy stosuje Pani kremy z filtrem i jak często? Czy korzystałą Pani normalnie z wakacji? Czy przebarwień nie ma Pani i jak długo?

 • Czy po laserowym usunięciu przebarwień na twarzy pohormonalnych już nigdy nie można się opalać? Czy lekka ekspozycja na słońce nie zaszkodzi? Bardzo prosze o odpowiedź.

  • Na pewno trzeba uważać. A poza tym to zależy, czy cały czas są czynniki sprzyjające/stymulujące. Ale lekka ekspozycja zazwyczaj nie zaszkodzi. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Czy po skończonych zabiegach LASEROWWEGO USUWANIA PRZEBARWIEŃ MOŻNA NIE ŻYWAĆ KREMÓW Z FILTREM? CZY MOŻNA SIĘ NORMALNIE OPALAĆ?

  • Jak wspomniałem trzeba uważać, ale trochę można, szczególnie, jak nie ma czynników predysponujących do nawrotu. A kremy jednak lepiej stosować, z różnych powodów, nie tylko z powodu przebarwień. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Od paru miesięcy mam czerwone plamki po wypryskach. Czy one same znikną?

  • Już było. Pozdrawiam, Marek Wasiluk.

 • Mam bardzo podobne przebarwienie na czole jak Pani Edyta po kuracji 6 zabiegami.
  Ile zabiegów potrzeba do jego zlikwidowania i jaki jest koszt 1 zabiegu?

  • Wszystko zależy od wielu czynników, dlatego nie mogę powiedzieć precyzyjnie, ale najczęściej 6 zabiegów to minimum na tego typu przebarwienia

 • Panie doktorze jaki jest koszt usunięcia plam na twarzy ( są niewielkie i dość jasne) nie chodzi mi o bardzo precyzyjne podanie ceny ale od…. do . Dziekuje

  • 500-800 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.