Marek Wasiluk
 

Po co latam na Florydę

W tym roku dużo czasu spędzam w podróżach służbowych latając między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Rozpocząłem bowiem współpracę z Departamentem Medycznym Uniwersytetu na Florydzie.

Uniwersytet we Florydzie (fot. arch. własne)

Uniwersytet we Florydzie (fot. arch. własne)

Departament Medyczny Uniwersytetu na Florydzie prowadzi na zlecenie National Health Institute naukowe projekty badawcze nad różnymi terapiami (w tym także nad terapiami anti-ageingowymi).
Zaproszono mnie do współpracy, w ramach której prowadzę nadzór nad przebiegiem tych badań, między innymi nad tym, czy są one robione zgodnie z wytycznymi etycznymi.

Współpraca obejmuje kilkanaście kilkudniowych wizyt raz w miesiącu. Zajmuję się mentoringiem, doradztwem, kontrolą postępu prac i sposobu ich wykonywania,. Istnieją pewne wytyczne, jak się robi prace badawcze, to są bardzo konkretne zasady. Przykładowo, jeśli koś chciałby zbadać, jak działa ukłucie igły na człowieka, to oprócz wymyślenia igły trzeba przestrzegać norm od strony etycznej, formalnej i naukowej.
Ja konsultuję i kontroluję głównie etyczne założenia projektów badawczych, które dotyczą chorób wątroby. W ramach projektu badane są innowacyjne formy terapii i profilaktyki.

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.