Marek Wasiluk
 

„Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie” – nowa książka już w sprzedaży!

Z ogromną przyjemnością prezentuję książkę „Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie”, nad która pracowałem w ciągu ostatniego roku.

Cel – odmładzanie

Medycyna estetyczna zajmuje się trzema głównymi gałęziami: odmładzaniem, upiększaniem i korygowaniem efektów, ale wśród nich to właśnie odmładzanie jest najczęściej wpisywaną frazą w wyszukiwarkach. Ludziom już dawno przestał wystarczać koncept tzw. godnego starzenia. Mimo upływającego czasu czują się młodo i chcą wyglądać młodo. Ale jak to osiągnąć?

Ja znam sposób na odmładzanie od strony wizualnej (bo samego fizjologicznego postępu starzenia jeszcze nikt nie powstrzymał) narzędziami medycyny estetycznej i robię to od kilkunastu lat w mojej klinice (wcześniej w Triclinium, teraz w L’expercie). Ale nie każdy, kto jest zainteresowany zabiegami anti-ageing, jest w stanie dotrzeć do mnie do Warszawy. W dodatku, w dzisiejszych czasach, gdy medycyna estetyczna oferuje tysiące zabiegów, metod, preparatów i urządzeń, wiele osób czuje się zagubionych, nie wie, na co się zdecydować, czasami (a nawet często) daje się wprowadzać w błąd reklamom i nieuczciwym ofertom.

Dlatego powstała ta książka. Chciałbym, aby przysłużyła się ona do poszerzenia wiedzy na temat medycyny estetycznej u ludzi, którzy zainteresowani są odmładzaniem, ale też poprawianiem urody i korygowaniem defektów (blizny, przebarwienia, zmarszczki, itp.).

Jak wyglądać młodziej i piękniej

Książka jest kompleksowym przeglądem metod stosowanych w medycynie estetycznej. Wykorzystuję w niej moją medyczną wiedzę, długoletnie doświadczenie i pasję do przekraczania granic tego, co do tej pory wydawało się niemożliwe. Napisałem ją w sposób konkretny i przystępny, tak aby była zrozumiała dla każdego czytelnika. Ale jestem przekonany, że także specjaliści wykonujący zabiegi medycyny znajdą w niej wiele interesujących informacji.

Zakładam, że najbardziej zainteresują czytelników rozdziały, w których:
– opisuję różne strategie odmładzania i zabiegi anti-ageing dostosowane do konkretnych przedziałów wiekowych;
– przedstawiam najczęstsze problemy urodowe i konkretne rozwiązania na nie, m.in.: blizny, przebarwienia, opadające powieki (i nne problemy skóry wokół oczu), opadający owal twarzy, zmarszczki, rozstępy, cellulit, itp.;
– przybliżam metody, technologie i preparaty, z którymi zetkniecie się w gabinetach medycyny estetycznej; zaznaczam, które są sensowne, a z których nie warto korzystać, bo są mało skuteczne lub wręcz niebezpieczne;
– opisuję powikłania (drobne i bardzo poważne) w medycynie estetycznej, na bardzo konkretnych przykładach realnych pacjentów; naiwnością byłoby myślenie, że nam na pewno nic złego się w gabinecie nie przytrafi;
– wyjaśniam, jak przeprowadzać terapie anti-ageing, aby wyglądać młodo i naturalnie, bez efektu sztuczności, „zrobienia”, bycia kolejnym klonem.

Z jakich zabiegów korzysta żona lekarza medycyny estetycznej

Jeden z rozdziałów napisała moja żona, Kamila Wasiluk, która jest doskonałą wizytówką tego, jak można w rozsądny sposób korzystać z medycyny estetycznej. Kamila zdradza, jakie dokładnie zabiegi miała wykonywane, ale pisze też o tym, jak dba o swoją urodę na co dzień, poprzez odżywianie, ruch, ogólnie pojęty styl życia. To może być bardzo inspirujący rozdział dla wielu kobiet.
W książce jest też opisanych sporo przypadków moich pacjentów, którzy zaufali mojemu doświadczeniu. Lubię konkret, a w dzieleniu się wiedzą bazowanie na praktyce, a nie teoretyzowanie, które nie ma przełożenia na realne wyniki.

Rewolucja w myśleniu o medycynie estetycznej

Osoby, które znają mój blog, nie będą zdziwione, że wiele koncepcji, które rozwijam w książce, rozmija się z tym, co można usłyszeć w innych gabinetach. Ale dla ludzi, którzy zetknęli się ze mną po raz pierwszy może to być zaskakujące, szczególnie gdy kwestionuję sensowność wielu tzw. modnych metod. Mam dociekliwy umysł naukowca i jestem odporny na marketing. I do tego samego zachęcam innych. Kwestionujcie, gdy coś wydaje się wam nielogiczne. Dopytujcie, gdy macie wątpliwości. Nie wierzcie ślepo reklamom i zapewnieniom, że da się zrobić wszystko, a w dodatku szybko i tanio.
Chciałbym, aby książka „Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie” zwiększyła świadomość tego, czym naprawę jest medycyna estetyczna. Aby zachęciła ludzi do korzystania z jej zdobyczy, ale nie na oślep, tylko z tych, które naprawdę mają sens. Chciałbym, aby każdy po przeczytaniu książki potrafił rozpoznać, czy to co mu się proponuje w gabinecie medycyny estetycznej ma sens, czy jest marketingową ściemą. Wreszcie, chciałbym, aby nie tylko moi pacjenci, ale wszyscy, którym na tym zależy, stali się dzięki medycynie estetycznej młodszą wersją siebie!

Premiera książki 7 września. Ale „Młodziej. Anti-age. Jak wyglądać pięknie i naturalnie” dla tych, którzy chcą mieć książkę pierwsi, dostępna jest już w przedsprzedaży TUTAJ 

Moja pierwsza książka „Medycyna estetyczna bez tajemnic” ma już 6. dodruk. Mam nadzieję, że ta także będzie hitem.

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.