Marek Wasiluk
 

Leczenie blizny pooparzeniowej (zdjęcia)

Dziś pokażę przykład leczenia blizny pooparzeniowej. Pacjentka miała bardzo mocno poparzony policzek. Leczenie zostało wdrożone od razu, dzięki temu udało się kontrolować proces gojenia i proces regeneracji blizn.

Terapia trwała półtora roku. 80 procent poprawy uzyskałem już po pół roku, kolejny rok to praca nad pozostałymi 20 procentami, tak aby uzyskać efekt, jak przed poparzeniem. To zresztą częste zjawisko, że w pierwszej fazie leczenia postępy są szybkie, a nad uzyskaniem efektu końcowego trzeba jeszcze bardzo długo pracować. Największy problem stanowiło to, że blizna była zapadnięta i wymagała wyrównania, a więc nadbudowania tkanki, miejscami aż o 1 mm.

W czasie leczenia zastosowałem zabiegi: radiofrekwencję mikroigłową, osocze bogatopłytkowe i laser frakcyjny ablacyjny. W domu pacjentka smarowała policzek maściami.

Na tym etapie pozostaje jeszcze delikatny czerwony ślad na policzku. Za trzy miesiące zniknie, kolor skóry się wyrówna i nie będzie śladu po poparzeniu i bliznach.

blizna po poparzeniu

Przed zabiegiem (fot. Triclinium)

blizna po oparzeniu po

Pod koniec leczenia (fot. Triclinium)

Ostatnie komentarze
 • Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć do jakiego liceum pan uczęszczał i na jaki kierunek studiów się wybrał, ponieważ bardzo interesuję się medycyną estetyczną a nie mam pojęcia jak się do tego wszystkiego zabrać. Najbardziej zależy mi o informacji o liceum.

  • Ja chodziłem do liceum całkiem dawno temu, nie było wówczas ani tylu profili, ja byłem w biologiczno-chemicznym. Co do studiów to najlepiej medyczne (chociaż tam nie uczą nic na temat medycyny estetycznej). Ja dodatkowo zrobiłem dwukrotnie podyplomowe studia z medycyny estetycznej, a obecnie robię trzecie. Ale i tak trzeba bardzo dużo czytać, szukać, myśleć – medycyna estetyczna to taki kierunek. Jak ktoś lubi wyzwania to jest to super zajęcie, ale jak nie lubi wyzwań, to nie dla niego. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Super naprawde

 • Panie Doktorze co ile(liczba dni) wykonuje Pan z reguły zabieg RF mikroigłową na blizny zanikowe na twarzy. I drugie pytanie czy jest mozliwe ze po zabiegu na twarzy zostaną małe dziureczki po nakłuciach igieł?
  dziekiuje z góry za odp i pozdrawiam

  • Zabiegi wykonuje się co 4-6 tygodni. Proszę się nie martwić, ślady po ukłuciach nie zostają. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzień dobry, chciałem zapytać, czy takie zabiegi wykonuje się gdy blizna jest w miarę świeża, czy na takiej, która ma rok ( i której nie mogę się pozbyć żadnymi maściami) też będą one skuteczne? I czy taki zabieg jest bolesny? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, Leon.

  • Wiek blizny nie ma aż takiego znaczenia. Sam zabieg trochę boli, a co do skuteczności to musiałbym zobaczyć jaka to jest blizna – na pewno da się znacznie poprawić, ale niekoniecznie całkowicie. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Dzień dobry, czy rf mikroigłowa daje rezultaty przy rozszerzonych porach i czy np. można taki zabieg wykonać nie na całą twarz, lecz jedynie obszar z rozszerzonymi porami?

  • Troszkę zależy od porów, poprawić się zazwyczaj da, ale idealnie gładkiej skóry się nie uzyska. Co do obszaru, to można go ustalać dowolnie. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Panie Marku jakie maści Pan poleca na blizny pooparzeniowe?

  • Nie ma jednej najlepszej maści. Dużo ważniejsze jest regularne jej stosowanie, to żeby się nie wycierała i energiczne masowanie blizny. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam prosze o rade bo jestem załamana syn 5 letni przeszedł włąśnie ospę miał bardzo duże głębokie pęcherze , po odpadnięciu strupków na plecach i na brzuchu zostały ślady z dziurkami w środku. Najgorszy ślad ma natomiast na szyi i ramieniu gdzie pecherze pekły , zrobił sie strup po odpadnięciu którego jest duża dziura.Co z tym robić jakie maści stosoawą smaruje blizny noscarem, ale nie wiem czy nie ma czegos lepszego.Bardzo prosze o odpowiedź jestem z kujawsko-p omorskiego to trochę daleko ale w razie czego pojade na konsultacje.

  • Jeśli któreś blizny są duże i w widocznym miejscu to najlepiej byłoby nie czekać i wykonać zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam,
  Mam blizny na twarzy po ospie większość bardzo małych ale mam jedna dużo na czole. Chorobe przechodziłam 1 mies.temu.Czy należy od razu zacząć leczenie ?Ile czeka się u Pana na wizyte.Pozdrawiam

  • Im wcześniej tym łatwiej poprawić bliny. Terminy są mniej więcej 2 miesięczne. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Witam mam pytanie. Mam blizne na nosie rana nie była szyta pozostała mi bardzo czerwona blizna tak jak by barakowalo kawałka naskórka. Da się to usunąć jakoś???

  • Da się na usunąć, ale nie wiem czym najlepiej i w jakim czasie bez obejrzenia Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Rana nie jest duża ma z 2 centymetry.

 • Byłem na zabiegach laserowych z 3 lub 4 razy może blizna się trochę poprawiła ale dalej nie jest to co bym chciał. Pozdrawiam

  • Nie wiem jakie są blizny, ale ogólnie mówiąc dla ich eliminacji potrzeba czasu, umiejętnie dobranych zabiegów, 3-4 rzadko są wystarczające. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Moja 14-to miesięczna córka poparzyła sobie rączkę wrzątkiem i miała przeszczep. Po jakim czasie od wyjścia ze szpitala powinnam udać się na konsultację i czy u tak małych dzieci też wykonuje się zabiegi laserami itp. Dziękuję za odpowiedź.

  • W zasadzie jak najszybciej po zagojeni warto zacząć zabiegi. Warto przynajmniej kilka zabiegów wykonać póki blizna jest świeża. Ja najmniejsze dziecko miałem 12 miesięczne. Pozdrawiam. Marek Wasiluk

 • Nie widzę niczego nadzwyczajnego w wyleczonej ranie – bez absolutnie żadnych zabiegów zwyczajnie 99% takich ran goi się z takim efektem.(wyjątek gdy jest zakażenie jak jest brak higieny)

  Dodam jeszcze że oparzenie jest w zdecydowanej większości obszaru powierzchowne – głębokie tylko na niewielkim obszarze gdzie widać mocne zaczerwienienie i tam właśnie jest blizna reszta to zwyczajnie całkiem zregenerowana skóra.

  • Zgadzam się z ANN,

   po pierwsze na policzku pacjentki został jednak mały ślad i te 1-2% nie zniknie tak nagle w 3 miesiące jak twierdzi Pan Doktor,a jeżeli twierdzi inaczej to dlaczego Pan nie pokaże efektu końcowego ze 100 % wyleczoną blizną, przecież to tylko 3 miesiące.

   a po drugie wystarczy odpowiednio dbać o ranę po oparzeniu (antybiotyk, lek przeciwzapalny, pozniej gdy rana się zagoi wdrożyć maści przeciw bliznom) aby uzyskać taki sam efekt w cenie kilkadziesiąt razy mniejszej.

   Niestety, ale na wizytach u kosmetyczki i lekarzy medycyny estetycznej trzeba się mocno za portfel łapać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.