Marek Wasiluk
 

Jak usunąć przebarwienia – 5 złotych zasad

W poprzednim webinarze bardzo szeroko mówiłem o przebarwieniach. O tym, jak powstają, a przede wszystkim, jak skutecznie je usuwać, i jakie metody działają, a które lepiej sobie odpuścić. Bardzo polecam ten materiał, bo postarałem się o skondensowanie w nim swojej wiedzy i praktyki, a z usuwaniem przebarwień mam bardzo dużo do czynienia, szczególnie o tej porze roku.

Słuchając webinaru proszę jednak pamiętać, że usuwanie przebarwień jest procesem tak skomplikowanym, że nie da się wszystkich informacji przekazać w godzinę. Dlatego jako dodatkową lekturę polecam artykuły z mojego bloga (są zebrane w zakładce „PRZEBARWIENIA” ).
A dzisiaj jako dodatek do webinaru publikuję 5 złotych zasad, którymi warto się kierować, gdy przebarwienia są naszym problemem i chcemy się ich pozbyć korzystając z usług medycyny estetycznej:

1. Wybierając gabinet, lekarza, nie kieruj się reklamą oraz przesłaniami, że gdzieś jest najlepiej czy najtaniej. To bardzo zgubna strategia, która prowadzi np. do tego, że zabieg jest wykonywany takimi metodami, jakimi dysponuje gabinet, a nie takimi, jakie są potrzebne u konkretnego pacjenta.

2. Większość przebarwień usuwa się długo. Proces wymaga czasu, jeśli chcemy uzyskać trwałe efekty. U każdego trochę inaczej.

3. W czasie leczenia są wzloty i upadki. Terapia i jej postęp nie przebiega liniowo, usuwanie przebarwień nie odbywa się na zasadzie wycierania ich gumką, gdzie każde pociągnięcie usuwa fragment koloru. Czasem wygląda to jak zrobienie kilku kroków do przodu, potem zatrzymanie, i znowu do przodu. Ważne, by się nie zniechęcać.

4. Niezbędne jest myślenie (często niestandardowe), obserwowanie i łączenie różnych metod. W przypadku przebarwień nie istnieje uniwersalna metoda czy standardowy plan działania, dlatego kluczowym elementem jest doświadczenie lekarza w połączeniu z narzędziami, którymi dysponuje.

Zobacz też: Trudne przebarwienia

5. Bywają przebarwienia proste do usunięcia, ale większość z nich jest trudna i bardzo trudna. Najczęstszymi klientkami są kobiety w wieku 30-50 lat z przebarwieniami na twarzy. Usuwanie przebarwień, z którymi przychodzą, jest skomplikowanym procesem

Obejrzyj webinar „Skuteczne usuwanie przebarwień”:

 

Bez komentarza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.