Marek Wasiluk
 

Prawdziwe przypadki: leczenie aktywnego trądziku

Pacjentka w wieku ok. 20 lat trafiła do mnie z trądzikiem, ale bez typowych grudek trądzikowych, za to z rozległym, utrzymującym się stanem zapalnym. W takich wypadkach tradycyjne leczenie obejmuje na ogół antybiotykoterapię i przyjmowanie witaminy A, co nie zawsze jest skuteczne, za to zawsze obciąża organizm.

Dlatego ja w leczeniu stosuję laser bromkowo-miedziowy. Światło lasera jest tak dobrane, że niszczy bakterie odpowiedzialne za powstawianie stanów zapalnych oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, a że działa miejscowo to nie obciąża całego organizmu, jak to się dzieje w przypadku terapii farmakologicznej.
Choć w tego typu przypadkach wystarcza na ogół około 6 zabiegów, w tym wypadku, by uzyskać efekt, musiałem niemal podwoić tę liczbę. Terapia nie była jednak prosta. Po serii 5 lub 6 zabiegów nastąpiła poprawa i zaczęliśmy zabiegi, mające na celu uporanie się z bliznami. Jednak po dwóch miesiącach nastąpił drugi wysyp trądziku, i trzeba było kolejnych kilku zabiegów laserem, aby ponownie uzyskać poprawę. Ta wydaje się być tym razem trwała, bo ostatni zabieg na trądzik robiony był na początku roku i jak dotąd stan zapalny nie wrócił.

W tej chwili jesteśmy w trakcie usuwania blizn. Blizny potrądzikowe, które są bliznami zanikowymi, usuwam metodą rf mikroigłowej, która pozwala na skuteczne uzupełnienie ubytków w skórze. W przypadku tej pacjentki raz zastosowałem dodatkowo laser frakcyjny ablacyjny.

Pacjentka przed leczeniem:

Aktywny trądzik. Stan przed podjęciem leczenia (fot. arch. własne Triclinium)

Aktywny trądzik. Stan przed podjęciem leczenia (fot. arch. własne Triclinium)

Pacjentka w trakcie leczenia (nie ma już aktywnego trądziku, teraz wykonywane są zabiegi na blizny zanikowe)

Po zabiegach. Nie ma już aktywnego trądziku. Pacjentka w trakcie zabiegów likwidujących blizny potrądzikowe (fot. arch. własne Triclinium)

Po zabiegach. Nie ma już aktywnego trądziku. Pacjentka w trakcie zabiegów likwidujących blizny potrądzikowe (fot. arch. własne Triclinium)

 

Ostatnie komentarze
 • Nasz najcudowniejszy lekarz z cudowna ekipa! Pozdrawia pacjentka Iza

  • Dziękuję:)

 • Antybiotykoterapia bez sensu 🙁 A czy ta pani robiła badania hormonalne? Bo tam może tkwić diabeł. I po dobrych zabiegach/kuracji izotret – trądzik wróci. Kwestia roku – półtora 🙁

 • Sama brałam Izotek na ciężki trądzik – chyba stąd wzięła się moja pasja jeżeli chodzi o kosmetykę. Szkoda tylko, że wtedy nie byłam świadoma. Kilka moich klientek niestety też brało – niestety u jednej Pani zniszczona wątroba, u innej pogorszony wzrok.

 • Panie doktorze, działa Pan cuda. Śledzę na bieżąco wszystkie kuracje, które Pan tu umieszcza. Jestem pod wielkim wrażeniem. Sama mam poważny, estetyczny problem-blizny potrądzikowe, zanikowe na całej twarzy spowodowane trądzikiem hormonalnym i najchętniej odałabym się w ręce takiego specjalisty jak Pan.

  • Dziękuję za miłe słowa i zapraszam 🙂

 • Witam, czy można się z Panem mailowo skontaktować ?

 • Wysłałam trzy wiadomości na email w różnych odstępach czasowych. Odpowiedzi nie dostałam do tej pory a pisałam już miesiac temu 🙁

 • Również pisałam, ale bez odpowiedzi. W końcu zadzwoniłam i okazało się, że laser bromkowo-miedziowy, który interesuje mnie ze względu na trądzik , jest w serwisie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.