HomeKim jestem

Kim jestem

Z wykształcenia jestem lekarzem stomatologiem i lekarzem medycyny estetycznej, z zamiłowania… laserowym gadżeciażem. Lasery medyczne są moją pasją, i to nie dlatego, że naoglądałem się w młodości „Gwiezdnych wojen”, ale dlatego, że od zawsze interesowałem się fizyką. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce (już w 1999 roku) wykorzystywałem w gabinecie stomatologicznym bardzo silne lasery, które usuwają próchnicę. Potem zainteresowałem się innymi modelami i zastosowaniami tych urządzeń. W ten sposób odkryłem medycynę estetyczną. Skończyłem studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (z wyróżnieniem) oraz studia w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej PTMEiAA (Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging), też z wyróżnieniem. Jestem wykładowcą laseroterapii na podyplomowych studiach medycyny estetycznej prowadzonych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Uważam, że w Polsce brakuje kursów na zadowalającym poziomie z zastosowania nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej, dlatego wiedzę czerpię głównie ze szkoleń i literatury zagranicznej.

Poza laserami, moją największa pasją jest poszukiwaniem ciągle nowych, skuteczniejszych i efektywniejszych metod leczenia. Zaowocowało to m.in. opracowaniem autorskiej metody usuwania rozstępów. Jestem jedynym w Polsce i na świecie lekarzem, który skutecznie leczy rozstępy. Metodę opracowałem dzięki otwartemu umysłowi i logicznemu myśleniu, po ponadrocznych poszukiwaniach i testowaniu.

Dzięki swoim poszukiwaniom wiele rozwiązań wprowadzam jako pierwszy w Polsce. Mikronici liftingujące (pod nazwą SmartLifting) oferowałem pacjentom na rok przed ich pojawieniem się w innych gabinetach. Jako jedyny stosuję skuteczną metodę usuwania trudnych przebarwień z wykorzystywaniem unikalnego na skalę europejską sprzętu.

Do każdego pacjenta dobieram skrojone na miarę metody terapeutyczne, wykorzystując całe spektrum dostępnych możliwości jakie daje nowoczesna medycyna estetyczna oraz synergię zabiegów i technologii (a nietypowy problem to jedynie wyzwanie do jeszcze większego i szerszego poszukiwania skutecznej metody). Mogę to robić nie tylko dlatego, że mam wiedzę, doświadczenie i odwagę stosowania ponadstandardowych rozwiązań, ale też dzięki temu, że dysponuję kilkudziesięcioma różnymi urządzeniami, które swobodnie mogę dopasowywać do najbardziej nawet nietypowych przypadków. Coraz częściej trafiają do mnie osoby, które korzystały bezskutecznie z wielu już zabiegów i traktują mnie jako ostatnią deskę ratunku. A ja chętnie się podejmuję pomocy, gdyż bardzo lubię trudne przypadki, wymagają one bowiem niestandardowego podejścia, poszukiwań, myślenia, motywują do rozwoju. Mam ogromną satysfakcję, gdy widzę efekty moich działań.

Lubię dzielić się wiedzą, dlatego, oprócz tekstów na blogu, publikuję artykuły w wielu portalach i czasopismach. Występuję regularnie w Klinice Urody TVN, a także jestem producentem cyklu Medycyna estetyczna bez tajemnic.