Kiedy przychodzi do mnie kobieta 60+, która wcześniej nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej, wiadomo, że należy rozplanować na dłużej terapię odmładzającą i uwzględnić w niej kilka zabiegów. Zdarza się jednak, że z racji ograniczeń budżetowych trzeba te plany ograniczyć do minimum. Wiadomo wtedy, że nie da się uzyskać efektu takiego, jak wtedy, gdy nie ma ograniczeń finansowych. Chyba, że…

Przypadek, który dziś pokażę jest nietypowy. Z racji wymienionych wyżej ograniczeń zaplanowaliśmy tylko dwa zabiegi laserem frakcyjnym ablacyjnym. Jednak efekt po pierwszym zabiegu był taki, że pacjentki, gdy przyszła na drugą wizytę, nie poznałem. Uprzedzam jednak, że takie rezultaty po jednym zabiegu to ewenement i w żadnym wypadku nie należy się przywiązywać do myśli, że w wielu 60 lat tylko po jednym zabiegu laserem frakcyjnym ablacyjnym będziemy od razu wyglądać o 10 lat młodziej, jak ta pacjentka.

Pacjentka miała problem z opadającą, wiotką i ścieńczałą skórą, z nierównym kolorem skóry, z rumieniem, z przebarwieniami starczymy oraz z mnóstwem drobnych zmarszczek.
Wykonałem laser frakcyjny ablacyjny z bardzo mocnymi parametrami. Zabieg był nieprzyjemny i wymagał prawie dwóch tygodni rekonwalescencji. Kiedy jednak pacjentka przyszła do mnie na drugi zabieg po półtora miesiąca, zatkało mnie. Robię zabiegi od 9 lat i nie miałem takiego efektu po 1 zabiegu i po półtora miesiąca od wykonania.

Co udało się uzyskać? Poprawiła się jakość skóry i jej napięcie. Wyrównał się kolor skóry, rumień niemal całkowicie zniknął. Zmniejszyła się siateczka zmarszczek. To wszystko spowodowało, że zmienił się całkowicie wyraz twarzy pacjentki i ze starszej pani zmieniła się w piękną dojrzała kobietę.

O laserze frakcyjnym CO2 od dawna piszę, że jest to must have odmładzania. I dodam, jak zwykle przy tej okazji, że kluczowe jest umiejętne wykorzystanie lasera. Mam duże doświadczenie, a zarazem odwagę, w dobieraniu parametrów, które wykraczają poza to, co proponują producenci w protokołach zabiegowych. Na tym właśnie polega inteligentna medycyna estetyczna.

Poniższe zdjęcia – bez makijażu i bez retuszu, efekty przed i po jednym zabiegu:

Przed i miesiąc po zabiegu (fot. materiały własne Triclinium)

Przed zabiegiem i półtora miesiąca po zabiegu (fot. materiały własne Triclinium)

Przed i miesiąc po zabiegu (materiały własne riclinium)

Przed zabiegiem i półtora miesiąca po zabiegu (materiały własne Triclinium)

Share this article